PocketBook Touch HD3 632 - Metallic Grey + ZDARMA 7500 KNIH + BALÍČEK EKNIH V HODNOTĚ PŘES 700 KČ + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

Kód: AC_1272
4 290 Kč / ks
Vyprodáno

6" Carta  1448x1072 s nasvícením
16GB; WiFi; audio, vodotěsná
16 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
menu_cz CZ menu,  155g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyprodáno. Nahrazeno modelem Pocketbook Verse Pro.

Tato čtečka NEumožňuje půjčování e-knih z knihoven. Pokud takovou hledáte, tak pokračujte do kategorie čtečky pro půjčování e-knih.

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

Čtečka HD3 se oproti předešlému modelu HD2 liší v přítomnosti ochrany proti vodě a prachu (vzhledem k voděodolnosti modelu HD3 ztráta slotu na paměťové karty, kompenzováno zvýšenou interní pamětí), snímání dotyků u modelu HD3 přes kapacitní dotykovou vrstvu vs infračervené snímání u předešlého modelu, audiovýstup nově přes USB redukci (redukce na sluchátkový 3,5 mm jack je v balení čtečky) a nově také přes Bluetooth, ještě snížená hmotnost čtečky a znatelně také zmenšeny rozměry těla čtečky, dvoujádrový procesor (místo jednojádrového) = větší svižnost ovládacího prostředí. U této novinky podpora automatického natočení orientace displeje (výška x šířka).

PocketBook Touch HD3 je skvělá čtečka knih, která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • chtějí ebook čtečku s maximálně detailním a kontrastním displejem
 • chtějí vodotěsnou čtečku, aby se nemuseli bát číst u vody :-)
 • upřednostní bohatou podporu ebook formátů
 • vyžadují nejlepší možné rozlišení displeje a tedy detailní podání písma
 • požadují čtečku s českým ovládacím prostředím
 • hodí se jim hardwarové tlačítka pro otáčení stránek
 • chtějí kvalitní čtečku s velmi dobrou podporou od výrobce
 • chtějí mít možnost si čtečku přizpůsobit  k obrazu svému, stejně jako právě čtenou knihu
 • dávají přednost čtečce bez reklam a bez registrace čtečky

Displej

Čtečka elektronických knih PocketBook Touch HD3 používá E-Ink displej, který je na bázi elektronického inkoustu. Na tomto typu displeje vypadá zobrazený text jako vytištěný na papíře. Ve čtečce je nejnovější typ E-Ink Carta, který nabízí znatelně vylepšený kontrast a zvýšení rychlosti otáčení stránek oproti předchůdci (E-Ink Pearl).  Displej samotný nevyzařuje světlo, je pasivní, což je ideální pro čtení - nenamáhá oči a netrpí odlesky od světelných zdrojů (světlo v místnosti, slunce venku). U tohoto vlajkového modelu je použito velice detailní rozlišení, displej má jemnost 300ppi, což je aktuálně nejvíce možné a troufnu si říct, že jednotlivé body nerozeznáte, tzn. že písmo na displeji je krásně ostré a jemné.

PocketBook Touch HD3 má navíc jako model nejvyšší kategorie samozřejmě integrované nasvícení displeje, lze tak komfortně číst za jakýchkoliv světelných podmínek - ve dne, v šeru i v naprosté tmě. Tato funkce někdy nesprávně uváděná jako podsvícení displeje, je obrovskou výhodou oproti čtečkám, které integrované podsvícení nemají. Oproti lampičkám a jiným externím zdrojům světla se vám nemůže stát, že by vám došly baterky nebo jste si zapomněli lampičku přibalit. Displej je navíc rovnoměrně osvětlen, výkon integrovaných LED diod zabudovaných ve čtečce lze jednoduše kdykoliv plynule regulovat nebo nasvícení zcela vypnout. S tímto druhem nasvícení je čtení v noci pohodlnější oproti tabletu nebo LCD monitoru, protože podsvícení míří opačným směrem (do čtečky) a je mnohem příjemnější pro oči. I okolí není tolik osvětleno.
HD3 opět přináší oproti modelům z nabídky výrobce další vylepšení a tou je možnost zvolit barevný nádech podsvícení, od studených ("modré") do teplých ("oranžová") odstínů. Lze tak přizpůsobit podání displeje vaší náladě a okolnímu prostředí. Stejně tak tato funkce slouží k filtraci tzv. modrého světla, které může mít při čtení před spaním, neblahé následky na organismus. S touto čtečkou tento problém odpadá.

E-Ink Carta je velmi kontrastní displej, přes něj je tenká dotyková vrstva Film Touch, která má zvýšenou citlivost.

Co se týče kontrastu a dalších vlastností, jde o prvotřídní displej, na který je radost se koukat.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Zpracování čtečky je na velice dobré úrovni. PocketBook je nechává vyrábět ve stejných továrnách jako např. Apple své iPhony. Vnější část čtečky je z plastu, vevnitř je čtečka vyztužena kovovou kostrou.
Rozměry jsou v této generaci zmenšeny, takže minimálně obtékají 6" displej. Konkrétně má čtečka rozměry 161,3 х 108 х 8 mm při hmotnosti pouhých 155 gramů. To jsou velmi dobré hodnoty. Čtečka Lux HD3 632 se dobře drží, používá a bez problémů si ji vezmete kamkoliv s sebou.

Ovládání je přes dotykový displej. Navíc lze využít i hardwarové klávesy. Ty se nacházejí pod displejem, krom vyvolání menu a návratu do hlavní obrazovky jsou zde také tlačítka pro otáčení stránek. Všechny tlačítka na čtečce lze navíc přeprogramovat na jinou funkci. I přesto, že čtečka nabízí opravdu mnoho možností konfigurace a nastavení, je ovládání jednoduché a intuitivní, takže doporučuji i těm technicky nepříliš políbeným.

Menu čtečky je v češtině a slovenštině. Díky tomu a jednoduchému ovládání přes dotykovou vrstvu na displeji, je ovládání hračkou pro každého, ať už jde o odborníka přes techniku nebo technického analfabeta, o adolescenta nebo starší osobu.

Čtení a podpora formátů

Čtečka PocketBook Touch Lux HD3 doslova vyniká v podpoře e-book formátů, tedy zobrazování e-knih. Bohaté jsou rovněž možnosti přizpůsobení čtené knihy, sofistikovanost práce s uloženými e-knihami (tzv. Knihovna), apod.

Lux 4 nativně podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s ochranou DRM) a krom toho přehršel dalších formátů - PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Neoficiálně se o podpoře PDB nemluví, ale mám vyzkoušeno, že čtečka tento formát také zvládá. Všechny uvedené formáty čtečka PocketBook Touch HD3 632 zvládne bez nutnosti konverze na počítači.

Podpora PDF je přímo skvělá, nejlepší mezi 6" čtečkami na českém trhu. Pro PDF s textovou sazbou i pro naskenované PDF má tato čtečka připravené šikovné režimy pro zpříjemnění prohlížení (sloupce, oříznutí, ...). Hlavním plusem je podpora PDF reflow - po aktivování tohoto režimu můžete v PDFku měnit velikost písma, aniž by řádek "utekl" mimo displej. Nastavíte si zvětšení (velikost písma), které vám vyhovuje a čtete jako v běžné e-knize - pouze otáčíte stránky. Displej o úhlopříčce 6" není vhodný pro technickou literaturu s rozsáhlými vzorečky nebo tabulkami, tam sáhněte po modelu s větší obrazovkou - PocketBook Inkpad.

Otáčení stránek je rychlé. Použit je na poměry čteček velice rychlý procesor a použita naddimenzovaná vnitřní operační paměť a i samotný E-Ink displej je optimalizován pro rychlejší listování. 
Čtečka umožňuje mít otevřeno několik aplikací a dokonce e-knih najednou. Uživateli pak jen stačí přepínat spuštěné aplikace nebo otevřené knihy přes správce úloh.

Při čtení knihy v klasických textových formátech (např. ePub, Mobi) lze měnit nejen velikost písma, ale také vybrat druh písma (font) a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fontů je nahráno kolem dvacítky, další si můžete jednoduše dohrát, využít můžete např. fonty z Windows nebo ty volně dostupné na internetu.

Další výbava a funkce

Čtečka PocketBook Touch Lux HD3 je aktuálně nejvyšší model výrobce v této úhlopříčce, i proto obsahuje funkce, které u levnějších čteček nenajdete.

Kromě již zmíněné možnosti měnit barevný nádech podsvícení, což je funkce, kterou je vybaveno pouze pár čteček s E-Ink displejem na světě, je to vodotěsnost a prachotěsnost či audio výstup (i přes Bluetooth) s podporou přehrávání MP3 a předčítání (i v češtině od firmware vydaného v prosinci 2021).

Čtečka je vodotěsná opravdu dobře, v nejhorším případě by měla vydržet bez úhony až půl hodiny v metrové hloubce. To zajisté nikdo nebude zkoušet, tato vodotěsnost vás však zbaví jakýchkoliv obav o čtečku u bazénu, v koupelně či venku při nepříznivém počasí. 

Málo čteček má podporu přehrávání zvuku, tato čtečka je vybavena audiovýstupem přes USB redukci (redukce z microUSB na běžný 3,5mm sluchátkový jack je v balení) a externí reproduktory nebo sluchátka lze připojit rovněž pomocí Bluetooth. Čtečka zvládne přehrávání formátu MP3, ve kterém je distribuována nejen hudba, kterou si tak můžete pustit ke čtení, ale také audioknihy. Má funkci TTS (text-to-speech), čili hlasité předčítání textu, od 12/2021 taktéž pro český jazyk (nutno instalovat nový firmware a stáhnout český hlas - oboje si může uživatel zdarma nainstalovat svépomocí). Tuto funkci tak lze využít na e-knihy psané v češtině i v cizích jazycích, např. angličtině, němčině, italštině, apod. Přednes samozřejmě není na úrovni předčítajícího herce, ale je na velmi dobré úrovni.

Od výroby je ve čtečce nahrán anglicko-český slovník. Krom toho i jiné překladové slovníky a anglický výkladový slovník, další slovníky lze dohledat zdarma na internetu (plus při nákupu u nás dostanete přístup ke stažení celého balíku slovníků). Slovník můžete vyvolat přímo z knihy označením slova prstem a následně vyvolání slovníku z nabídky. Zobrazí se okno se slovníkem, kde se ukáže anglický výklad slova a za ním český překlad. Okno můžete poté nechat otevřeno a označovat další slova na stránce či jej zavřít a opět vyvolat v případě potřeby. Toto je velmi užitečná funkce, pokud se chcete zdokonalovat v učení, např. angličtiny, čtením cizojazyčných knih.

V textových formátech je možno vytvářet poznámky (přes klávesnici na displeji, která podporuje české znaky) či rovnou do stránky kreslit prstem. Poznámky čtečka automaticky exportuje do formátu HTML, takže poznámky lze dále využívat a upravovat v počítači.

Mezi další funkce patří aplikace (webový prohlížeč, prohlížeč obrázků, RSS čtečka, sociální knižní služba ReadRate, propojení s cloudovým úložištěm Dropbox) a hry ve čtečce. Čas si můžete ukrátit hraním Sudoku, karetní hry Klondike nebo šachů.

Tato čtečka podporuje uspání pouzdrem, při výběru správného pouzdra se pak chová tak, že pokud pouzdro zavřete, čtečka se uspí. Opačně pak umí pouzdro čtečku probudit z režimu spánku, pokud pouzdro otevřete. Tato funkce se většinou nazývá jako Auto Sleep.

Čtečka má díky podpoře služby Send-to-Pocketbook možnost nahrávání e-knih, periodik a dokumentů bezdrátově - tj. přes wi-fi. Jednoduše se do (bezplatné) služby zaregistrujete, vaše čtečka bude mít k dispozici svou emailovou adresu a pokud si na ni pošlete e-knihu, čtečka ji při připojení k internetu stáhne a můžete hned číst.

Alternativy ke čtečce knih PocketBook Touch HD3

 • Amazon Kindle Paperwhite 4 - Stejně skvělý displej, taktéž vodotěsná. Čtečka od Amazonu je však mnohem jednodušší, co se výbavy a možností týče. Má podporu v podstatě jediného formátu - Mobi. Na PDF není Kindle použitelná čtečka. PocketBook Touch HD3 má mnohem větší podporu formátů, české menu, hardwarové tlačítka, česko-anglický slovník od výroby, lepší možnosti přizpůsobení a mnohem lepší možnosti pro zobrazování PDF. Naopak v podstatě nutnost koupit čtečku Kindle, pokud hodláte využívat americký obchod s e-knihami Amazon, na který má tato čtečka napojení.

 • Pocketbook Touch Lux 4 - Nižší model s horším rozlišením (jemnost 300 vs 212 ppi), bez vodotěsnosti a bez audio výstupu. Touch HD3 bez debaty lepší čtečka s (nej)lepším displejem, příplatek opravdu stojí za to, ale pokud vás pálí rozpočet, tak je Lux 4 skvělá volba.
  Chcete podrobnější srovnání? Naleznete jej v článku na blogu DUEL: Pocketbook Touch Lux 4 627 vs Pocketbook Touch HD3 632

 • Pocketbook Inkpad 3 - Dá se říct, že "to samé" co HD3, ale ve větším formátu, tedy větší úhlopříčce, která se více blíží formátu tištěných knih. Chybí vodotěsnost a Bluetooth (to má model Inkpad 3 PRO), avšak pokud z nějakého důvodu potřebujete větší formát, tak poskytne stejně skvělý užitek. Navíc možnost rozšíření paměti microSD kartou, stejně skvělé rozlišení a svižnost, sluchátkový jack přímo na těle čtečky.

Obsah balení čtečky PocketBook Touch HD3

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel, micro-USB adaptér na sluchátkový jack
 • rychlý návod
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuální přidávané bonusy viz název zboží.

pouzdra_axosDoporučuji přikoupit

Technická specifikace čtečky PocketBook Touch+ HD3 632

Displej: 6 palců E-Ink® Carta HD 1448 x 1072 pixelů, 300 dpi, integrované nasvícení, 16 odstínů šedi
Dotykový displej: Ano, kapacitní snímání
Podsvícení: Ano, plynule regulovatelné, možnost nastavit barevnou teplotu podsvícení (odstranění tvz. "modrého světla")
Snímání natočení zařízení: ano, pomocí g-senzoru - podpora automatického otočení
Vodotěsnost: ANO, IPX7 (až 30 min. v metrové hloubce)
Procesor: 1 GHz dualcore (2x1Ghz)
Operační paměť: 512 MB
Vnitřní kapacita: 16GB (velikost dostupné interní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci zařízení)
Baterie: Li-Ion, 3.7 v, 1500 mAh umožňuje až 8000 otočení strany bez použití nasvícení a WiFi
Bezdrátové spojení: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Zvukový výstup: sluchátkový jack přes USB adaptér, Bluetooth; podpora MP3 a M4B, Text to speech (TTS - český od 12/2021)
Připojení k počítači a nabíječce: Micro USB
Paměťové karty: NEpodporuje, nemá slot na karty
Formáty knih: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), Mobi, DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, ACSM, CBR, CBZ
Formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, webový prohlížeč, RSS čtečka, kalkulačka, kalendář,hry (šachy, pasiáns,sudoku, věže, Scribble), předčítání textu - TTS (i v češtině od 12/2021 po aktualizaci firmware), slovník
Materiál těla: Plast, povrch Soft Touch
Barva: černo-stříbrná
Rozměry: 161,3 x 108 × 8 mm
Hmotnost: 155g

Doplňkové parametry

Kategorie: Ebook čtečky
Záruka: 2 roky
Úhlopříčka displeje: 6"
Podsvícení displeje: Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje: 300ppi
Konektor: microUSB
Dotykový displej: Dotykový
Panel E-Ink: Carta
Jazyk menu: České menu
Tlačítka pro stránkování: Ano
Podpora paměťových karet: Ne
Audio: MP3 + předčítání
Wi-Fi: Ano
5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
L Avatar autora | 6.11.2023
Znáčku Pocketbook znám již několik let a mám s ní dobrou zkušenost. Dřív míval jsem Pocketbook Basic 614 a pro mě to byla jednoznačná volba. Čtečka je jednoduchá v ovládání, není nějak zbytečně komplikovaná, má v sobě prostě všechno, co člověk potřebuje pro pohodlné čtení
5
MP Avatar autora | 15.9.2022
Nejdříve bych chtěla napsat hodnocení obchodu. Moc se mi líbila rychlost vyřízení objednávky, super perfektní a blesková komunikace pana majitele po emailu, zabalení čtečky aby se po cestě nerozbila, potěšila mě fólie na displej a taky balíček eknih jako dárek k nákupu, super přehledné stránky eshopu, kde mi při rozhodování moc pomohl popisek u každé čtečky který byl opravdu věcný! Bez toho bych ještě stále bloudila po internetu a hledala vysněnou čtečku. Myslím, že za mě perfektní eshop, kam se určitě budu ráda vracet. Za mě bych dala minimálně 10 hvězd. Teď k produktu… Jedná se o mou první čtečku, jsem velmi spokojená. Nejvíc si na čtečce cením jednoduchosti ovládání, menu v češtině, možnost připojení sluchátek, hlas při poslechu knihy v češtině, z displeje mě nebolí oči jako když jsem četla v mobilu (čtu převážně večer), podsvícení displeje, možnost nastavení tónu barvy displeje, čtečka je opravdu lehoučká, super možnosti úpravy písma, ovládání při otáčení stránek jak tlačítky tak dotykem. Uchvátila mě i barva čtečky (šedá je prostě moje) a taky to, že vypadá kvalitně. Trochu jsem se bála křehkosti displeje jak jsem se dočetla v některých recenzích na google, ale nemyslím si že by byl extra křehký. Displej je perfektně čtivý na slunci a samozřejmě se displej tohoto typu nedá absolutně srovnat s čtením v mobilu nebo na tabletu. Je to skoro jako čtení z knihy.
5
JJ Avatar autora | 12.3.2022
Jsem spokojen. Velikost tak akorát, dá se číst v metru. Dobře čitelné písmo, dobré podsvícení s možností volby barvy. Skvělá je funkce Pocket Cloud. Nahrál jsem si tam všechny své knihy a nemusím je složitě přetahovat po jedné. Doporučuju.
5
JV Avatar autora | 17.9.2020
Čtečku mám krátce zatím plná spokojenost nahradila původni LUX 3 od stejného výrobce. V obou případech spokojenost.
5
TS Avatar autora | 28.2.2020
Čtečku jsme si koupili já i moje 80-letá maminka, která přes svůj pokročilý věk zatoužila po "nové" technologii, uvyklá celý život na listování v tištěných knížkách. Trochu jsme oba nezávisle na sobě měli problém s registrací účtu, ale vlastní čtečka nám velmi vyhovuje, možnosti úpravy velikosti písma, stahování knih z PC, tvorba knihovny a jednotlivých poliček je zábavná a čtení je pohodlné za denního světla i za šera nebo tmy. Maminka se mi přiznala, že se jí čtečka stala tak trochu návykovou záležitostí a libuje si, že čtečku neodloží nejen doma, ale bere si ji sebou všude, aby si zpříjemnila cestování nebo čekání.
5
PD Avatar autora | 26.9.2019
Po týdnu používání si nemám žádné výhrady.