PocketBook 627 Touch Lux 4 černá + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

Kód: AC_1235
3 339 Kč / ks
Vyprodáno

6" Carta  1024x758 s nasvícením
8GB; WiFi; Dropbox
16 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
menu_cz CZ menu, 155g

Detailní informace

Detailní popis produktu

NAHRAZENO MODELEM TOUCH LUX 5 (lepší procesor, SmartLight - možnost volit barevný nádech podsvícení, tzn. mj. odfiltrovat modré světlo).

0vadnychbodulogo

 • AKCE na aXOs.cz - kolekce 7500 e-knih ke stažení zdarma!
 • AKCE na aXOs.cz - voucher na eReading pro stažení e-knih v hodnotě přes 600 Kč!
 • AKCE na aXOs.cz - ochranná fólie na displej v hodnotě 89 Kč zdarma!
 • AKCE na aXOs.cz - garance nula vadných bodů na displeji
 • Záruka dva roky, české menu, český manuál v PDF podobě.
 • Možnost vrácení do 14 dnů.
 • Podpora odborného prodejce, telefonická podpora od výrobce, reklamace s vyzvednutím výrobku u zákazníka.
 • Spolu se čtečkou doporučuji zakoupit i pouzdro pro PocketBook 627 - chrání čtečku a zlepšuje její držení.


Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

PocketBook Touch Lux 4 neboli Touch Lux 627 je skvělá čtečka knih, která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • chtějí ebook čtečku s kontrastním a perfektně nasvíceným displejem
 • upřednostní bohatou podporu ebook formátů
 • vyžadují skvělý poměr cena/výkon, nechtějí si připlácet za nejvyšší rozlišení displeje
 • požadují čtečku s českým (či slovenským) ovládacím prostředím
 • upřednostní jednoduchou obsluhu přes dotykový displej, ale chtějí tlačítka pro otáčení stránek
 • chtějí kvalitní čtečku s velmi dobrou podporou od výrobce
 • chtějí mít možnost si čtečku přizpůsobit  k obrazu svému, stejně jako právě čtenou knihu
 • hledají rodinnou čtečku, kterou využije několik lidí (uživatelské profily)
 • uvítají čtečku velmi lehkou a skladnou
 • dávají přednost čtečce bez reklam a bez registrace čtečky

Displej

Čtečka elektronických knih PocketBook Touch Lux 4 používá E-Ink displej, který je na bázi elektronického inkoustu. Na tomto typu displeje vypadá zobrazený text jako vytištěný na papíře. Ve čtečce je nejnovější typ E-Ink Carta, který nabízí znatelně vylepšený kontrast a zvýšení rychlosti otáčení stránek oproti předchůdci (E-Ink Pearl).  Displej samotný nevyzařuje světlo, je pasivní, což je ideální pro čtení - nenamáhá oči a netrpí odlesky od světelných zdrojů (světlo v místnosti, slunce venku).

PocketBook Touch Lux 4 má navíc jako model střední kategorie integrované nasvícení displeje, lze tak komfortně číst za jakýchkoliv světelných podmínek - ve dne, v šeru i v naprosté tmě. Tato funkce někdy nesprávně uváděná jako podsvícení displeje, je obrovskou výhodou oproti levnějším čtečkám, které integrované podsvícení nemají. Oproti lampičkám a jiným externím zdrojům světla se vám nemůže stát, že by vám došly baterky nebo jste si zapomněli lampičku přibalit. Displej je navíc rovnoměrně osvětlen, výkon integrovaných LED diod zabudovaných ve čtečce lze jednoduše kdykoliv plynule regulovat nebo nasvícení zcela vypnout. S tímto druhem nasvícení je čtení v noci pohodlnější oproti tabletu nebo LCD monitoru, protože podsvícení míří opačným směrem (do čtečky) a je mnohem příjemnější pro oči. I okolí není tolik osvětleno.

E-Ink Carta je velmi kontrastní displej, přes něj je tenká dotyková vrstva Film Touch, která má zvýšenou citlivost.

Displej má HD rozlišení, které ve sféře ebook čteček znamená 1024 x 758 bodů, což při 6" úhlopříčce vytváří jemnost displeje poměrně detailních 212 dpi. Písmo je krásně vykreslené, není kostrbaté jako u čteček s nižším rozlišením, kde je možno vidět jednotlivé kapsle ("pixely"). Zde je text knihy detailní a jemný. Existují však i čtečky s jemnějším displejem (300ppi), ty jsou však znatelně dražší.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Zpracování čtečky je na dobré úrovni. PocketBook je nechává vyrábět ve stejných továrnách jako např. Apple své iPhony. Vnější část čtečky je z plastu, vevnitř je čtečka vyztužena kovovou kostrou.
Rozměry jsou tak akorát vzhledem k 6" displeji. Konkrétně 161,3 х 108 х 8 mm při hmotnosti pouhých 155 gramů. To jsou velmi dobré hodnoty. Čtečka Lux 4 se dobře drží, používá a bez problémů si ji vezmete kamkoliv s sebou.

Ovládání je přes dotykový displej. Navíc lze využít i hardwarové klávesy. Ty se nacházejí pod displejem, krom vyvolání menu a návratu do hlavní obrazovky jsou zde také tlačítka pro otáčení stránek. Všechny tlačítka na čtečce lze navíc přeprogramovat na jinou funkci. I přesto, že čtečka nabízí opravdu mnoho možností konfigurace a nastavení, je ovládání jednoduché a intuitivní, takže doporučuji i těm "technologii nepolíbeným".

Menu čtečky je v češtině a slovenštině. Díky tomu a jednoduchému ovládání přes dotykovou vrstvu na displeji, je ovládání hračkou pro každého, ať už jde o odborníka přes techniku nebo technického analfabeta, o adolescenta nebo starší osobu.

Čtení a podpora formátů

Čtečka PocketBook Touch Lux 4 doslova vyniká v podpoře e-book formátů, tedy zobrazování e-knih. Bohaté jsou rovněž možnosti přizpůsobení čtené knihy, sofistikovanost práce s uloženými e-knihami (tzv. Knihovna), apod.

Lux 4 nativně podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s ochranou DRM) a krom toho přehršel dalších formátů - PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Neoficiálně se o podpoře PDB nemluví, ale mám vyzkoušeno, že čtečka tento formát také zvládá. Všechny uvedené formáty čtečka PocketBook Touch Lux 4 zvládne bez nutnosti konverze na počítači.

Podpora PDF je přímo skvělá, nejlepší mezi 6" čtečkami na českém trhu. Pro PDF s textovou sazbou i pro naskenované PDF má tato čtečka připravené šikovné režimy pro zpříjemnění prohlížení (sloupce, oříznutí, ...). Hlavním plusem je podpora PDF reflow - po aktivování tohoto režimu můžete v PDFku měnit velikost písma, aniž by řádek "utekl" mimo displej. Nastavíte si zvětšení (velikost písma), které vám vyhovuje a čtete jako v běžné e-knize - pouze otáčíte stránky. Displej o úhlopříčce 6" není vhodný pro technickou literaturu s rozsáhlými vzorečky nebo tabulkami, tam sáhněte po modelu s větší obrazovkou - PocketBook Inkpad.

Otáčení stránek je rychlé. Použit je dostatečný procesor a na poměry čteček naddimenzovaná vnitřní operační paměť a i samotný displej je optimalizován pro rychlejší listování. 
Čtečka umožňuje mít otevřeno několik aplikací a dokonce e-knih najednou. Uživateli pak jen stačí přepínat spuštěné aplikace nebo otevřené knihy přes správce.

Při čtení knihy v klasických textových formátech (např. ePub, Mobi) lze měnit nejen velikost písma, ale také vybrat druh písma (font) a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fontů je nahráno kolem dvacítky, další si můžete jednoduše dohrát, využít můžete např. fonty z Windows nebo ty volně dostupné na internetu.

Další výbava a funkce

Čtečka PocketBook Touch Lux 4 627 je aktuálně druhý nejvyšší model výrobce, i proto obsahuje funkce, které u levnějších čteček nenajdete.

Od výroby je ve čtečce nahrán anglicko-český slovník od ABBYY Lingvo. Krom toho i jiné překladové slovníky a anglický výkladový slovník, další slovníky lze dohledat zdarma na internetu (plus při nákupu u nás dostanete přístup ke stažení celého balíku slovníků). Slovník můžete vyvolat přímo z knihy označením slova prstem a následně vyvolání slovníku z nabídky. Zobrazí se okno se slovníkem, kde se ukáže anglický výklad slova a za ním český překlad. Okno můžete poté nechat otevřeno a označovat další slova na stránce či jej zavřít a opět vyvolat v případě potřeby. Toto je velmi užitečná funkce, pokud se chcete zdokonalovat v učení, např. angličtiny, čtením cizojazyčných knih.

V textových formátech je možno vytvářet poznámky (přes klávesnici na displeji, která podporuje české znaky) či rovnou do stránky kreslit prstem. Poznámky čtečka automaticky exportuje do formátu HTML, takže poznámky lze dále využívat a upravovat v počítači.

Mezi další funkce patří aplikace (webový prohlížeč, prohlížeč obrázků, RSS čtečka, sociální knižní služba ReadRate, propojení s cloudovým úložištěm Dropbox) a hry ve čtečce. Čas si můžete ukrátit hraním Sudoku, karetní hry Klondike nebo šachů.
Čtečka má díky podpoře služby Send-to-Pocketbook velké možnosti nahrávání e-knih, periodik a dokumentů bezdrátově - tj. přes wi-fi.

Alternativy ke čtečce knih PocketBook Touch Lux 4 627

 • Amazon Kindle Paperwhite 4 - Stejně skvělý displej, ještě lepší rozlišení. I přes podobně výkonný hardware je čtečka Kindle Paperwhite 4 rychlejší, knihy otevírá rychleji, i stránkování probíhá svižněji. Má však podporu v podstatě jediného formátu - Mobi. Na PDF to není použitelná čtečka. PocketBook Touch Lux 4 má mnohem větší podporu formátů, české menu, podporu microSD karet, česko-anglický slovník od výroby, lepší možnosti přizpůsobení a mnohem lepší možnosti pro zobrazování PDF, hardwarové tlačítka. Čtečka Pocketbook je v tomto srovnání univerzálnější a netechnickému uživateli mluvícímu jen česky, se bude i snadněji ovládat.

 • Nebo si připlatit za vyšší model Touch HD3? Napoví vám srovnání DUEL: Pocketbook Touch Lux 4 627 vs Pocketbook Touch HD3 632

Obsah balení čtečky PocketBook Touch Lux 4 627

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • rychlý návod
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuální přidávané bonusy viz název zboží.

pouzdra_axosDoporučuji přikoupit

Technická specifikace PocketBook Touch Lux 4 627 Obsidian black

Displej: 6 palců E-Ink® Carta HD 1024 x 758 pixelů, 212 dpi, integrované nasvícení, 16 odstínů šedi
Dotykový displej: Kapacitní multidotykové ovládání
Podsvícení: Ano, plynule regulovatelné z menu
Procesor: 1 GHz
Operační paměť: 512MB
Vnitřní kapacita: 8GB (cca 6,47GB pro uložení dat uživatele, velikost dostupné interní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci zařízení)
Baterie: Li-Ion 1500 mAh, umožňuje až 8000 otočení strany bez použití nasvícení a WiFi, tedy až měsíc provozu na jedno nabití
Bezdrátové spojení: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Připojení k počítači a nabíječce: Micro USB
Paměťové karty: Micro SD až 32 GB
Formáty knih: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), MOBI, DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TXT, CHM, HTM, HTML, ACSM
Formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, webový prohlížeč, RSS čtečka, kalkulačka, kalendář,hry (šachy, Klondike, sudoku, Scribble), slovník
Materiál těla: Plast, povrch Soft Touch
Barva: černá
Rozměry: 161,3 х 108 х 8 mm
Hmotnost: 155 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Ebook čtečky
Záruka: 2 roky
Úhlopříčka displeje: 6"
Podsvícení displeje: Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje: 212ppi
Dotykový displej: Dotykový
Panel E-Ink: Carta
Jazyk menu: České menu
Tlačítka pro stránkování: Ano
Podpora paměťových karet: Ano, microSD
Audio: Bez zvuku
Wi-Fi: Ano

Představení Pocketbook Touch Lux 4 627

5
17x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
5
JS Avatar autora | 11.7.2020
Má první čtečka, zatím pouze pozitivní dojmy. Vybíral jsem kvůli podporovaným formátům, ceně, displeji a LED podsvícením. Systém Linux mě také přesvědčil. Pohodlné čtení, s PDF se většinou dá domluvit, někdy potřeba převést na jiný formát, k čemuž používám calibre. Je také spoustu možností jak na čtečku dostat nové knihy, nejjednodušší pro mne je usb propojení s počítačem. Ještě se s technologií seznamuji, takže to tady ukončím.
5
Avatar autora | 20.4.2020
+ Skvělá čtečka.

1
Avatar autora | 22.1.2020
Dvojnásobná cena (3 tis. Kč) proti předchozímu nešťastnému nákupu (1,6 tis. Kč) nepřinesla dvojnásobnou kvalitu. Po prvním srovnání: neobsahuje dobíječku, jen USB kabel - u zboží varování není. Neobsahuje obal. Po nastavení češtiny první strana stále v angličtině. Nahrané cizojazyčné knihy, ale český návod bůhvíkde. Úložiště přes USB neintuitivní - knihy jsem nahrál, přes knihovnu nenašel. Pro staršího člověka aby k tomu zjednal celodenní zácvik.
5
Avatar autora | 12.1.2020
+ Podsvícení s různou úrovní jasu
+ Velikost a váha oproti knize
+ Obrovské úložiště

Mám ji teprve týden, ale jsem velmi spokojená. Dříve jsem měla kindle s klávesnicí a nelze srovnávat, kvalita už je někde jinde. Čtečka je uživatelsky i vzhledově moc příjemná.
5
JK Avatar autora | 24.7.2019
V souladu s popisem prodejce je to kvalitní čtečka s dobrou podporou mnoha formátů, s pohodlným používáním a dostatečnými možnostmi přizpůsobení podle osobních preferencí. Příjemným překvapením (protože z popisu to zřejmé nebylo) pro mne bylo, že ve spojení s pouzdrem Pocketbook WPUC-616-S-BK vybaveným magnety dochází k samočinnému přechodu do režimu spánku při zavření předního krytu a k samočinnému probuzení z tohoto stavu při otevření.
5
Avatar autora | 21.5.2019
.
5
EN Avatar autora | 30.4.2019
Je to moje první čtečka dlouho jsem si vybírala a přemýšlela jsem jestli ji opravdu potřebuji teď nelituji čte se dobře jako kniha lehká, skladná, dlouhá výdrž baterie a nedá se to srovnat s mobilem na kterém jsem předtím četla e-knihy i když mám ráda papírové knížky ale čtečka je pořád se mnou i kvůli její skladnosti a super je i posvícení když večer jdu z práce domů
5
PS Avatar autora | 15.4.2019
Tento produkt jsem si vybral pro svůj "vstup na pole čteček". Do té doby jsem četl vše na iPadu (iPad Mini s retinou). Absolutně nelituji nákupu - produkt je velmi dobře zpracován, jednoduše se používá a výdrž na jedno nabití mi zatím přijde absolutně skvělá. Oproti doteď používanému iPadu je výhoda v malé váze, jinému provedení zobrazení (zvláště při používání na denním světle). Prostě a jednoduše - jsem spokojen se svým vstupem do čteček :) Určitě za sebe doporučím.
5
Avatar autora | 12.4.2019
Dobrá kvalita splnila očekávání.
5
Avatar autora | 19.3.2019
+ snadná obsluha v češtině
+ lehounká
+ podsvícení
+ možnost zvětšit písmo
+ podporuje hodně formátů
- zatím nic

Moje první čtečka, mám ji krátce, ale zatím velká spokojenost.
5
Avatar autora | 5.3.2019
+ Pro svůj hlavní účel, tedy čtení knih, velmi dobře použitelná. Dále vyzdvihuji vzhled, kvalitní zpracování, podsvícení a snadné ovládání.
- Uvítal bych větší písmo a znaky u doplňkových funkcí, jako jsou hry a při pohybu v menu, ale to asi napraví brýle (:-). Pro pohyb na webu, jen jako nouzové řešení.

Celkově velmi dobrý výrobek. Doporučuji.
5
Avatar autora | 18.2.2019
+ Ovládání v češtině

5
Avatar autora | 7.1.2019
+ spousta podporovaných formátů
+ jednoduchá obsluha
+ možnost poslat knihy do čtečky pomocí e-mailu

5
Avatar autora | 27.9.2018
+ Lehká
+ Výborně reaguje na dotyk
+ Vysoká kapacita
+ Rychlé reakce
+ Dobře se drží
+ Vysoká výdrž baterie
+ Kvalitní obraz, dobře se čte jakékoli písmo
+ Podpora mnoha formátů
+ Cena je úměrná kvalitě