Amazon Kindle Paperwhite 3 2015 sponzorovaná + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

6" Carta  1440x1050 s nasvícením
4GB; WiFi; sponzorovaná verze
4 formáty, Mobi, PDF
 ANJ menu; 205g

Přidat hodnocení

Skladem
3 749 Kč bez DPH 3 098 Kč
ks
Úhlopříčka displeje: 6 palců
Dotykový displej: Ano
Tlačítka pro stránkování: Ne
Nasvícení displeje: Ano
České menu: Ne
Rozlišení displeje: 1440 x 1050
Podpora paměťových karet: Ne
Wi-Fi: Ano
Operační systém: Uzavřený
TTS (předčítání textu): Bez
Vodotěsná: Ne

Amazon Kindle Paperwhite 3 2015 sponzorovaná + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!


Jedná se o novou čtečku Kindle Paperwhite 3 sponzorovaná (tzv. special offers = s reklamami).

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih. Pokud někde uvidíte podobný text jako níže, jde o nedovolenou kopii. Popisky jsou mnou vytvořené a jiný e-shop než aXOs.cz nemá dovolení je používat.

Amazon Kindle Paperwhite 3 je velice vydařená čtečka elektronických knih,která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • chtějí čtečku s nejlepším displejem (kontrastem)
 • ocení detailní rozlišení a super ostré písmo
 • rádi kvalitní zařízení
 • nevadí jim menší podpora formátů
   

Displej

Displej typu E-Ink používá technologii elektronického inkoustu. Amazon Kindle Paperwhite 3 2015 je ryzí čtečka elektronických knih, která nabízí zážitek ze čtení podobný jako u čtení klasické knihy, díky tomu, že text na obrazovce kopíruje vzhled tištěné stránky. Čtení je tak maximálně přirozené, pasivní základ displeje šetří oči a displej se neleskne ani na tom největším slunci.

Ve čtečce je integrované nasvícení displeje, můžete tedy číst nejen za dne, ale i v noci, respektive za jakýchkoliv světelných podmínek. Výkon integrovaných LED diod si jednoduše kdykoliv nastavíte podle intenzity okolního světla. Podsvícení displeje je opět vylepšeno a je ještě rovnoměrnější než dříve. Displej a nasvícení si zaslouží jen slova chvály, jedná se o špičku na trhu.
Displej je nejnovější generace - E-Ink Carta. Tato technologie výrazně vylepšuje kontrast displej a zrychluje odezvu. Bílá je bělejší a černá černější. Otáčení stránek je ještě rychlejší a plynulejší, displej se nemusí tak často obnovovat (invertovat - klasické bliknutí do černa). Paperwhite 3 se tak stává bezkonkurenčně nejlepší moderní ebook čtečkou s nejlepším kontrastem displeje.

Displej je dotykový, veškerá obsluha krom zapnutí či vypnutí čtečky probíhá dotykem prstu na displej. I otáčení stránek je řešeno dotykem. Ovládání je tak intuitivní a rychlé.

Rozlišení displeje je úžasně detailní, ve sféře ebook čteček tzv. ultra HD rozlišení (1440 x 1050 pixelů) a jemnost displeje tedy vychází na úžasných 300 ppi, což už je text detailnější, než u běžného tisku. Vykreslení fontů tak uspokojí i ty nejnáročnější čtenáře.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Zpracování čtečky Kindle Paperwhite 3 je ukázkové. Díky absenci tlačítek a přesnému slícování je čtečka jednolitý poctivý kus, který nikde nevrže a působí velmi bytelně. Rozměry jsou tak akorát vzhledem k 6" displeji. Konkrétně 169 x 117 x  9,1 mm při hmotnosti 205 gramů. To není úplně nejméně, ale není to také moc.

Jak již bylo uvedeno, čtečka se ovládá přes dotykový displej, jediné hardwarové tlačítko na čtečce je to pro zapnutí, které se nachází na spodní straně.

Čtení a podpora formátů

Čtečky elektronických knih Kindle a model Paperwhite 3 není výjimkou, jsou zaměřeny hlavně na podporu firemního ebook formátu - Mobi (nověji AZW). Podpora formátů je u čteček Kindle omezená a je potřeba s tím před nákupem počítat. Formát Mobi, který čtečka Paperwhite 3 zvládne, je však velmi rozšířený a to i v ČR. Na Amazonu jsou v angličtině k dispozici milióny titulů, na českém trhu také není žádný problém sehnat novinky v češtině v Kindle formátu. Jiné rozšířené formáty (např. ePub) je však nutné před nahráním do Kindlu převést.

Podpora PDF není nejlepší. PDF soubory sice čtečka zobrazí, avšak celou stránku A4 umí tato čtečka zobrazit pouze celou na displej - písmo je pak velmi malé a pro většinu nepoužitelné k delšímu čtení. Lze zvětšit výřez, tj. přiblížit část textu (lupa), avšak toto není použitelné z důvodu nutnosti posouvání výřezu a horších odezev daných E-Ink displejem. PDF v textové verzi můžete jednoduše nechat překonvertovat on-line službou od Amazonu - soubor zašlete na svůj kindle email, služba jej překonvertuje a zašle do čtečky v Kindle formátu. Tuto službu lze použít i na další formáty: HTML, DOC, DOCX.

Otáčení stránek je velmi rychlé a plynulé. Použitý procesor zajišťuje oproti předchozímu modelu zrychlení o 25%, což zrychluje nejen otáčení stránek, ale také pohyb v menu a celkově reakce čtečky.

Při čtení knihy ve formátu Mobi jde samozřejmě měnit velikost písma a font. Ve čtečce je nahráno několik fontů od výrobce, další nelze dohrávat, ale provedení nahraných fontů je na špičkové úrovni, uspokojí i ty nejnáročnější uživatele ebook čteček.

Menu je v angličtině, nelze doinstalovat češtinu. Samozřejmě čtečka bez obtíží zvládá zobrazovat e-knihy s českými znaky.

Další výbava a funkce

Po bezplatné registraci na Amazonu a zřízení emailové adresy ve tvaru neco@kindle.com můžete využívat on-line konverzi souborů a využít zasílání periodik do čtečky  (novinky, např. z iDnesu, atp.).

S vhodnými pouzdry umožňuje Paperwhite 3 využít funkci sleep/wakeup. Ta funguje tak, že magnet ve čtečce zareaguje na magnet v pouzdru - při otevření pouzdra se čtečka probudí z režimu spánku, po zavření desek pouzdra k sobě, se čtečka sama uspí.

Čtečka obsahuje také slovníky, s možnosti procvičování slovíček a přidávání vlastních. Možno dohrání anglicko-českého slovníku.

Výhody čtečky Paperwhite 3

 • Svižná, rychlá, odladěná.
 • Skvělé dílenské zpracování.
 • Jemný kontrastní displej a perfektní nasvícení displeje.
 • Brilantní fonty od výrobce.
 • Velká nabídka příslušenství na trhu.

Nevýhody čtečky Paperwhite 3

 • Čtečka není vybavena slotem pro paměťové karty. Musíte se spokojit s vnitřní pamětí, popř. napojením na cloud Amazonu či jiné on-line služby přes webový prohlížeč (vyžaduje připojení k internetu přes wi-fi).
 • Nepodporuje nejrozšířenější otevřený formát ePub.
 • Slabá podpora formátu PDF.
 • Menu není v češtině.
 • Pouze dotykové ovládání bez hardwarových tlačítek na otáčení stránek.
   

Podobné čtečky - alternativy ke Kindle Paperwhite 3

 • PocketBook Touch Lux 3 626(2) - je na tom rychlostně o něco hůře a nemá tak perfektní řemeslné provedení (jen velmi dobré :-), zato nabízí spoustu výbavy navíc. Menu je v češtině i slovenštině. Bez konverze dokáže zobrazit kolem 15 formátů včetně nejrozšířenějšího ePubu, souborů DOC(X) a FB2. U souborů PDF umí zvětšovat písmo (PDF reflow). Umožňuje mít otevřeno více oken s knihami a aplikacemi a mezi nimi přepínat. Od výroby je ve čtečce anglicko-český slovník. Vnitřní paměť lze rozšířit microSD kartou. Možnosti nastavení jsou velice pestré. K dispozici jsou i aplikace, hry. PocketBook Touch Lux 3 umí poznámky zadané ve čtečce exportovat do HTML souboru, se kterým poté můžete dále pracovat na počítači. Má horší rozlišení displeje, díky tomu je aktuálně o dost levnější.
 • Pocketbook Touch HD - ten pravý konkurent, který skoro ve všem čtečku Paperwhite 3 překonává. Displej má už stejně vysoké rozlišení. Vzhledem k absenci dotykové vrstvy (snímání dotyků je řešeno infra paprsky v rámečku) ještě dosáhnuto ještě lepšího kontrastu displeje. Mezi výhody si můžete připočíst vše, co již bylo uvedeno výše u Lux trojky. Tato čtečka má lepší displej a audio výstup - možnost přehrávání hudby nebo audioknih v MP3 formátu, pocitově lepší zpracování než Lux 3. Kvalitou se min. vyrovná čtečce Paperwhite, možnostmi ji překonává.

Obsah balení čtečky Amazon Kindle Paperwhite 3 special offers

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • český tištěný návod
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuálně přidávané bonusy viz název zboží.


Doporučuji přikoupit

 • Pouzdro pro Kindle Paperwhite 3 pro ochranu čtečky a lepší držení. Všechny obaly najdete na odkazu výše, nejoblíbenější na této stránce pod nadpisem Související zboží.
 • USB nabíječku pro nabíjení bez závislosti na počítači.


Technická specifikace Amazon Kindle Paperwhite 3 2015 s reklamami

Displej: 6" E-Ink displej s technologií elektronického papíru Carta, 1440x1050 bodů, 300 ppi, 16 stupňů šedé
Ovládání: dotykový displej
Barva: Černá
Baterie: Výdrž až šest týdnů bez nabíjení (při čtení půl hodiny denně s vypnutou wifi a osvětlením nastaveným na hodnotu 10). Velký vliv na výdrž baterie má wifi a zapnuté nasvícení.
Procesor: 1000 MHz
Operační paměť: 256 MB
Kapacita paměti: 4GB (volná paměť cca 3,1GB)
Podpora paměťových karet: NE
Wifi:  802.11b, 802.11g, 802.11n 
Podporované formáty knih: Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, nechráněný MOBI, PRC; přes on-line konverzi: HTML, DOC, DOCX 
Podporované formáty obrázků: přes on-line konverzi JPEG, GIF, PNG, BMP
Doplňkové funkce: webový prohlížeč, slovník
Rozměry: 169 mm x 117 mm x 9.1 mm
Menu: angličtina a jiné cizí jazyky (není v češtině)
Hmotnost: 205g

Hodnocení zákazníků

Veronika
12.7.2017
Vydrží hodně dlouho na jedno nabití, klidně i měsíc čtení. Viditelnost na slunci super, v noci si jednoduše zapnu podsvícení. Lepší než tablet, na čtení rozhodně. Nastavení v angličtině a dalších cizích jazycích, pro někoho to může být problém.
Jarek
15.6.2017
Moje první čtečka a jsem maximálně spokkjen. Mnoho úrovní podsvícení (neubdím děti, dkyž spí a chci číst). Intiuviní ovládání - nepotřeboval jsem návod. Škoda že nemá tlačítka, takhle když klimbnu a čtečka mi spadne na nos, otočí se stránka.
Roman Gališ
23.4.2017
Oproti mému starému nedotykovému Kindle mi schází tlačítka na otáčení stránek. Ale asi jde jen o zvyk. Jinak displej a podsvícení super.
Renata
13.2.2017
Je to vynikající čtečka s úžasným displejem, přehledným uživ.prostředím a ani ta angličtina mi nevadí, ovládání je intuitivní a prodejce dodal český návod. Absenci podpory některých formátů jsem jednoduše vyřešila konverzí, které jsem se původně dost bála, ale nakonec nebylo proč. Po Pocketbooku 612 byl trochu šok nabíjení (cca 1x za 2 týdny při čtení asi jednu hodinu denně), ale zvyknout si dá. Hledala jsem "bytelnou čtečku" a tou Kindle určitě je. Možná trochu těžší. Kompletně dotykové ovládání je super. Chce to trochu si pohrát s nastavením, takže kdo ještě žádnou čtečku v ruce nedržel, ať si nechá do začátku poradit.
Radim
12.10.2016
Paperwhite má všechno, co jsem očekával. Čtečka je to dobře přenosná, poměrně rychlá, s dlouhou vydrží na nabití (cca dva týdny při využívání wi-fi). Překvapila mě dobrá možnost využití pro pilování jazyků, o slovníku jsem věděl, pak je zde možnost hledat výraz na wikipedii. Překvapila mě svou kvalitou, zatím jsem naprosto spokojen.
Petr Galík
31.3.2016
Výhody: Perfektně čitelný text. Příjemné podsvícení na noc. Skladná. Perfektní zpracování. Velmi jednoduché nahrávání knih odesláním přes email. Vocabulary bulder pro procvičování a rozvíjení slovní zásoby.

Nedostatky - Místo čísla stránek zobrazuje procenta. Menu není v češtině. Omezená podpora PDF, neumí totiž přeformátování.
Zdenek Abis
28.3.2016
Perfektní čtečka. K dokonalosti chybí pouze čeština v menu.
Kuba
25.2.2016
Čtečku knih jsem vybíral docela dlouho. Všude mi doporučovali Kindl, ale z počátku mě odrazovala nedostatečná podpora formátů. Obavy byly zbytečné, převádění formátů jsem zvládl i bez předchozí zkušenosti. Kontrast displaye je bez zapnutého osvětlení slabý, tak musím mít zapnuté v podstatě pernamentně. Možná to bude lepší na slunci, ale v této roční době je pořád šero a tma. Na čtečku je i plno slovníků na internetu, má i funkci na rozvíjení slovní zásoby. Je to mnohem příjemnější, než vyhledávat v kapesním slovníku.
I. V.
22.2.2016
Perfektní podsvícení displeje, možnost nastavení písma, na displeji se neleskne. Není v češtině, ale je k tomu vytištěný český návod.
Luděk
6.2.2016
Přecházel jsem z Kindle bez nasvícení. Na něj jsem měl v pouzdru lampičku, což bylo nejlepší možné řešení. Ovšem s podsvícením displeje se to nedá srovnávat! Opravdu povedený kousek, dotykové ovládání značně usnadňuje vyhledávání slov ve slovníku, i označování textu je přirozeně jednodušší a stejně tak vytváření poznámek na klávesnici, která vyjede na obrazovce. Na světle působí jemné podsvícení natolik dobře, že se zdá, že jde skutečně o papír. V přítmí a ve tmě jde poznat, že jde o displej, ale stále se velmi příjemně čte, oči nepálí jako z koukání do tabletu. Výdrž čtečky podsvícení nijak zvlášť neovlivnilo. Spokojenost na všech frontách, skutečně kvalitní zařízení.
intel420
15.11.2015
Kvalitní čtečka e-knih s podsvícením, které netahá oči. U sponzorované verze reklamy ničemu nevadí a neomezují. Podsvícení, rozlišení, velikost, zpracování, vše je super. Horší je to s podporou formátů, v některých situací musím knihu převést na počítači do mobi. Je to jednoduché a rychlé, ale přeci jen navíc. Výrobce mohl do čtečky dát lepší podporu formátů. Jinak ale fajn společník na cesty, do nemocnice, na dovolenou.
Aneta Grafová
9.11.2015
Funguje jak má. Hezký vzhled.
-ee-
10.10.2015
Super zařízení na čtení ebooků. Moje prvá čtečka, ale nedokážu si představit, co by mělo být jinak a hlavně lepší. Kindl vyhovuje, dokonce jsem začal číst více než předtím, hlavně za tmy není problém. Za jedinou nevýhodu považuji dle mého docela vysokou cenu. Na druhé straně e-knihy jsou i o dost levnější, takže se nákup při mé "spotřebě" brzy vrátí :-) Měl jsem obavy verze s reklamami, ale zatím se mi žádné neobjevily.
Robin
7.10.2015
Přecházel jsem ze staršího Kindlu s kláesnicí a bezdotkového ovládání přes tlačítka. Jde vidět pokrok, hlavně tedy displeje. Prostředí je stále spíše spartanské, ale vyhovuje, dobře se ovládá a hlavní funkce jsou rychle přístupné. Oproti staršímu bratříčkovi nemá české menu, některé nejasnosti jsem však doladil s návodem v ruce. Na dotykové ovládání se dá zvyknout.
Kača
18.9.2015
výrobrná čtečka s dlouhou výdrží baterie
Radek
14.9.2015
Super čtečka. Podsvícený display je super čitelný. Přetáčení stránek je lehké. Při dohrání slovníku lze překládat slova v knize. je Lepší jak kniha.
RR
25.8.2015
Spokojenost maximální. Podsvícení displeje, slovníky. Dobře se čte.
Alice Petrová
3.8.2015
Perfektní čtečka. Papírovou knihu nic nenahradí, ale toto je skvělá alternativa. Oči mají pohodu, záda také (zkuste si s sebou tahat několik tištěných knih). Baterie vydrží opravdu dlouho.
Karol
24.7.2015
Se čtečkou jsem zatím velice spokojená. Velké plus je velká výdrž baterie, minimálně proti tabletu jsem si velmi polepšila. Písmo je ostré. Za běžného světla se v klidu obejdu bez podsvícení, to využívám až když sluníčko zaleze :-) Líbí se mi možnost vytvářet kolekcí, díky nim je uložení eknih přehlednější. Mrzí mě jen malá podpora češtiny. Ke čtečce je návod, knihy v češtině si na ní čtu pohodlněji, ale chtělo by to české menu a taky možnost si koupit českou eknihu rovnou ze čtečky.
Radim Vamberský
22.7.2015
Naprostá spokojenost. Přešel jsem z Kindle 3 a nemůžu si ji vynachválit.
Platební metody

BLOG a FÓRUM

Pro všechny fanoušky elektronického čtení a uživatele ebook čteček, píšu blog na adrese EbookExpert.cz (novinky, tipy a triky, recenze čteček) a provozuji specializované diskuzní ebook fórum. Nákupem v e-shopu aXOs.cz podpoříte i jejich další provoz.