Výhody e-book čteček

Čtečky elektronických knih jsou ideální zařízení na čtení e-knih (tzv. ebooků). Zde Vám vysvětlíme proč.

Čtení jako z klasické knihy

Čtečky z naší nabídky používají revoluční displej typu E-Ink (elektronický inkoust), který svým vzhledem kopíruje vytištěnou knihu. Text na displeji vypadá jako vytištěný na papíře. Přirozeně se čte a čtení z takového displeje nenamáhá oči. Úhly pohledu jsou maximální, můžete na text koukat ze kteréhokoliv úhlu a vždy na něj dobře uvidíte. Další bezkonkurenční výhodou je, že se displej neleskne. Skvěle na něj uvidíte i na sluníčku, třeba na pláži u moře nebo při opalování u vody.
 

foto_ctecka_tablet
 

Čtečky knih nejsou tablety, tablety nejsou čtečky knih. Tablety používají LCD displej, který je barevný,má rychlou odezvu a je tak ideální pro surfování na internetových stránkách, hraní her a zobrazování videí. Tablety či “čtečky” s LCD displejem nejsou ideální na delší čtení ani v noci (zatěžují oči svým výrazným podsvícením) ani na denním světle (displej odráží světlo, či funguje zcela jako zrcadlo).

Týdny provozu bez nabíjení

Další skvělou a praktickou vlastností je energetická nenáročnost E-Ink displejů. Displej pro zobrazování obsahu nespotřebovává žádnou energii, tu potřebuje jen pro překreslení svého obsahu (např. otočení stránky). Výdrž na jedno nabití se tak udávaná v počtu otočení stránek (7000-20000) nebo v časovém úseku, který čtečka vydrží na jedno nabití při čtení půl hodiny denně (4-8 týdnů).

Čtečky knih mají v dnešní době, kdy chytré telefony nabíjíme denně a tablety po několika hodinách, neuvěřitelně malou spotřebu.

Celá knihovna všude s vámi

Drtivá většina ebook čteček je velice kompaktních, takže se dobře přenášejí a přesto nabízí dostatečný komfort pro čtení beletrie.
Jejich vnitřní paměť je tak obsáhlá, že pojmou stovky až tisíce e-knih. Můžete mít tedy vždy s sebou všechny potřebné dokumenty, popř. své rozečtené či oblíbené knihy a texty.


foto_ctecka_kdekoliv


Kdekoliv, kdykoliv. Všude s vámi, připravená ke čtení.

Přizpůsobte si e-knihu přímo ve čtečce

zmena_fontuObrovskou výhodou pro mnohé čtenáře je možnost přizpůsobení textu. 

  • Začíná to možností zvolit velikost písma. Od malých "blech", až po opravdu velké písmena pro čtenáře s těžkou vadou zraku.
  • Mezi další možnosti úprav patří možnost zvolit font. Ve většině čteček je již od výrobce několik fontů různých tvarů. Modernější bezpatkové, klasičtější patkové, takové i makové. Do některých ebook čteček (např. čteček PocketBook) lze navíc jednoduše dohrát jakýkoliv font používaný na počítači ve Windows.
  • Možnost ovlivnit velikost okrajů.
  • Možnost změnit řádkování, tedy mezery mezi řádky.

Pořídit čtečku si může opravdu každý, je vhodná jak pro nejmladší generaci čtenářů, která je s technikou sžitá, ale čtečky se hodí díky výše uvedeným výhodám i pro naše babičky a dědy. Čtečky elektronických knih jsou rovněž vhodným dárkem pro mladé, starší i nejstarší.
 

Komfortní používání

Hmotnost čteček elektronických knih se pohybuje okolo a pod 200 gramů, což je výrazně méně, než váha standardního vytisknutého románu. Čtečka se tak dobře drží a neunavíte se, ani když budete číst hodiny v kuse. Navíc čtečka se perfektně drží i v jedné ruce, druhou máte volnou...na popíjení ranní kávy, na držení se v MHD, apod.

Nemáte už kde knihy skladovat? Jedete na chatu nebo delší dovolenou a nechcete už s sebou vláčet stohy tlustých a těžkých knih? Vyřešíte to jedním malým a lehkým zařízením, kde se vejdou e-knih doslova tisíce.

Čtěte knihu ihned!

Pokud chcete číst papírovou knihu, musíte zajít do knihovny, do knihkupectví, objednat si na internetu a čekat... To u čteček elektronických knih nehrozí, novou knihu si můžete zdarma stáhnout či zakoupit na pár kliků na počítači či rovnou ze čtečky. Pokud se rozhodnete, že nemáte co číst, vyřešíte problém během pěti minut.

Další výhody

Kde jste přestali číst - už neřešíte. Žádné záložky, žádné odkládání "zlomených" tištěných knih. Čtečka si pamatuje u každé otevřené a čtené e-knihy, na jaké stránce jste přestali a pokud e-knihu znovu otevřete, rovnou můžete pokračovat ve čtení tam, kde jste přestali.

Slovníky - Čtete knihy v cizích jazycích, např. angličtině? Vaše znalost anglických slovíček není úplně 100%? Louskáte pak knížku v angličtině se slovníkem v ruce? Už nemusíte, pokud si pořídíte čtečku s podporou slovníků a nejlépe dotykovým displejem. Pak stačí na slovíčko v textu přidržet prst a vyvolat slovník s překladem slova. Jednoduché, efektivní, pohodlné, rychlé.

WiFi -  Všechny moderní ebook čtečky jsou vybaveny WiFi modulem. Připojení k internetu pomocí WiFi se dá použít pro automatické stahování aktualizací, pro nouzové připojení k internetu (např. zjištění dopravních spojů, přístup k emailu, atd.), popř. přímo ke stahování knih a dokumentů ze stránek a e-shopů, popř. z cloudu. Některé čtečky podporují stahování periodik, jakmile zapnete poprvé za den čtečku, připojí se k internetu a stáhne do sebe nejnovější zprávy (např. iDnes, Lidovky, atd.).

Předčítání textu - Na trhu naleznete také čtečky, které jsou vybaveny funkcí pro předčítání textu. Tato funkce se nazývá text-to-speech (TTS) a také záleží, zda pro ni je dostupný hlas (řeč) daného jazyku (např. češtiny). Tato funkce je perfektní pro uživatele s těžkou vadou zraku, ale našla oblibu u lidí, kteří si chtějí nechat předčítat knihu při jiné činnosti, např. vaření či řízení.

Hry - Chcete se na chvíli odreagovat? Na některých čtečkách naleznete hry, jako např. karetní hry, šachy, apod.

Přehrávání MP3 - Některé ebook čtečky jsou vybaveny výstupem na sluchátka či interním reproduktorem a podporou přehrávání oblíbených MP3. Ke čtení si tak z jednoho zařízení můžete pustit oblíbenou hudbu, nebo si rovnou pustit audioknihu v MP3 formátu.

Kupte si ebook čtečku

V nabídce e-shopu aXOs.cz jsou pouze čtečky, které jsem otestoval a které vyhovují kvalitou. Nabízím pouze čtečky, které bych si sám koupil. Samozřejmostí je dvouletá záruka, český návod, před i ponákupní poradenství a další služby pro vaši spokojenost. Přečtěte si více o výhodách nákupu na aXOs.cz nebo si rovnou vyberte kvalitní čtečku elektronických knih