PocketBook 740 Inkpad 3 PRO Metallic Gray + ZDARMA 7500 KNIH + BALÍČEK EKNIH V HODNOTĚ PŘES 700 KČ + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

Kód: AC_1302
Doprodej
Značka: Pocketbook
6 289 Kč / ks
Vyprodáno

7,8" Carta  1872x1404 s nasvícením
16GB; WiFi; české TTS, VODOTĚSNÁ
16 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
menu_cz CZ menu,  225g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nahrazeno modelem Inkpad 4 743G.

Tato čtečka NEumožňuje půjčování e-knih z knihoven. Pokud takovou hledáte, tak pokračujte do kategorie čtečky pro půjčování e-knih.

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

Rozdíly této verze PRO oproti standardním "nepro" verzím: vodotěsnost a prachotěsnost, větší interní paměť, nepodporuje paměťové karty, podpora Bluetooth (pro repro/sluchátka), v balení velmi tenký černý obal (čtečka se do něj zasouvá).

PocketBook Inkpad 3 je nejlepší čtečka knih pro ty, kteří:

 • chtějí čtečku s větším displejem
 • hledají čtečku vhodnou pro PDF dokumenty
 • nechtějí řešit konverze mezi jednotlivými ebook formáty
 • vyžadují displej s vysokým rozlišením
 • požadují čtečku s českým menu
 • chtějí mít vodotěsné a prachotěsné zařízení
 • pro svou novou čtečku chtějí mít kvalitní podporu od výrobce
 • chtějí mít možnost si čtečku přizpůsobit  k obrazu svému, stejně jako právě čtenou knihu
 • hledají rodinnou čtečku, kterou využije několik lidí
 • dávají přednost čtečce bez reklam a bez registrace čtečky

 

Displej

Čtečka Inkpad 3 používá displej na bázi elektronického inkoustu. Takový displej podporuje 16 odstínů šedé a jelikož je pasivní (nevyzařuje žádné světlo), je tak velmi podobný tištěné stránce. Ze čtečky se tak přirozeně čte a pohled na displej neunavuje a nekazí oči. Navíc pro čtení v noci a nevyhovujících světelných podmínkách, je čtečka vybavena integrovaným osvětlením displeje, které lze plynule regulovat či úplně vypnout.

Displej čtečky Inkpad je opravdu špičkový. Oproti předešlému modelu je už použit nejmodernější E-Ink Carta displej, který se vyznačuje špičkovým kontrastem. Úhlopříčka displeje je 7,8". Běžných je 6" a i tento na první pohled malý rozdíl je hodně znát. Nezdá se to, ale mezi 6" a 8" displejem je rozdíl cca 79% plochy. Na čtení beletrie bude 6" displej stačit, ale pokud máte z nějakého důvodu na displej větší nároky, Inkpad 3 je splní lépe.
Displej Inkpadu vyniká také rozlišením (1872x1404 bodů) respektive jemností displeje (300ppi). Text e-knihy tak je nádherně ostře vykreslený a i při zvolení malého písma, jde dobře přečíst. Text zobrazený na displeji se zdá být ostřejší než u tištěné knihy.

Zmíněné nasvícení displeje, které lze využít při zhoršených světelných podmínkách, je vybaveno kromě plynulé regulace jasu, také funkcí SmartLight. Ta umožňuje ovlivňovat barevný nádech světla nasvícení, uživatel může volit ze studené do teplé barvy. A dokonce chování nechat na "automatice", respektive chování osvětlení jednoduše naprogramovat přímo ze čtečky.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Čtečka je kvůli většímu displeji hůře přenosná než její 6" kolegyně, ale výrobce dělal co mohl, aby učinil Ikpad 3 co nejkompaktnější. A povedlo se to. Čtečka váží pouhých 210 gramů, což je skoro stejně jako 6" čtečka Kindle Paperwhite 3.
Rovněž tloušťka této čtečky je špičkový, pouhých 8mm, což je ještě méně než menší modely stejného výrobce. Rozměry jsou 195 x 136,5 mm.Kdo však chce nenápadnou čtečku, musí se poohlédnout po menším displeji.

Hardwarové tlačítka (např. pro otáčení stránek) jsou pod displejem. Jsou užšího profilu, ale při běžném provozu s nimi nebudete mít problém. 
Na dolní hraně je ještě tlačítko pro vypnutí/uspání či probuzení čtečky. Zbytek se ovládá skrze dotykový displej s kapacitním snímáním. Pro ovládání se tak stačí dotknout displeje prstem, vše je tak maximálně jednoduché.

Menu čtečky je také v češtině a slovenštině. Čtečka se díky tomu bude dobře ovládat i lidem bez znalosti angličtiny.

Čtení a podpora formátů

PocketBook Inkpad 3 zvládá všechny běžně používané formáty e-knih včetně ePub, PDF a Mobi. 
Celkem Inkpad zvládá min. 13 ebook formátů, což je skvělé. E-knihu stačí do Inkpadu jen nahrát jako na běžný externí disk a číst. Nemusíte se pachtit s převody mezi formáty nebo instalovat do počítače speciální program.

Čtečka je díky velké obrazovce vhodná i na čtení PDF dokumentů. Nabízí také silné nástroje pro čtení běžných i naskenovaných PDF. Podporuje také funkci PDF reflow, díky tomu můžete v PDF měnit velikost písma a přizpůsobit ji vašim potřebám. To se hodí obzvláště u čtení beletrie (či jiného souvislého textu).

Otáčet stránky je možné dotykem na kraj displeje nebo přes tlačítka. Otáčení je dostatečně rychlé, lze i zvolit, po kolika otočeních proběhne invertování (tedy vyčištění) displeje. 

Díky správci úloh můžete v Inkpadu otevřít více aplikací či dokumentů naráz a jednoduše se mezi nimi přepínat.

Při čtení knihy v klasických ebook formátech (ePub a spol.) jde samozřejmě měnit velikost písma, font a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fontů je nahráno hned několik, další si můžete jednoduše dohrát, využít můžete např. svůj oblíbený font z Windows nebo ty volně dostupné na internetu.

Další výbava a funkce

Čtečka PocketBook Inkpad 3 je TOP model výrobce, i proto obsahuje funkce, které u levnějších čteček nenajdete.

Od výroby je ve čtečce nahrán překladový anglicko-český slovník. Krom toho i další překladové slovníky z angličtiny do jiného jazyka. Plus anglický výkladový slovník. Pokud si otevřete knihu v cizí řeči, jednoduše označíte prstem slovo a necháte vyjet okno se slovníkem, kde se ukáže překlad dle právě zvoleného slovníku. Tuto funkci jistě uvítáte, pokud se snažíte číst knihy v originále a zlepšit si tak znalost angličtiny či jiného jazyku.

V textových formátech je možno vytvářet poznámky (přes klávesnici na displeji, která podporuje české znaky) či rovnou do stránky kreslit prstem. Poznámky jde exportovat a dále využívat v počítači.

Ve výbavě této čtečky nalezneme TTS čili hlasité předčítání textu. TTS je k dispozici také v češtině - od 7/2021 stačí čtečku aktualizovat na nejnovější firmware a (zdarma) stáhnout jazykový balíček. Po připojení sluchátek či reproduktorů (obojí buď přes Bluetooth nebo přes redukci na sluchátkový 3,5mm jack v balení) a otevření česky psané e-knihy, lze spustit funkci předčítání. Text nemusíte "číst očima", ale čtečka jej čte nahlas, jak kdyby jste u sebe měli sluhu, který ji bude předčítat :-) Samozřejmě tento "sluha" a jeho přednes je poněkud více robotický než jsme asi u sluhů zatím zvyklí :-)

Mezi další funkce patří aplikace (webový prohlížeč, prohlížeč obrázků, RSS čtečka, sociální knižní služba ReadRate, propojení s cloudovým úložištěm Dropbox) a hry - pokud se vám nechce začínat novou kapitolu, můžete si čas ukrátit hraním Sudoku, karetní hry Klondike nebo šachy.

Alternativy ke čtečce knih PocketBook Inkpad 3

 • Onyx Boox Nova Pro - čtečka se stejně velkým displejem. Pro některé uživatele bude velkou výhodou operační systém Android s možností doinstalovat aplikace. Nezvyklá je rovněž přítomnost profi dotykového stylusu. Zadávání informací, které potřebují větší přesnost - označování textu, zadávání poznámek, kreslení, je tak skutečně použitelné a přesné. Nova Pro podporuje zrychlený zobrazovací režim, který plynule zvládne i posouvání obrazu, což je např. vhodné pro využití pro webový prohlížeč, apod. Nejedná se tak o pouhou čtečku, ale poměrně multifunkční zařízení s pro oči přívětivým E-Ink displejem. Pokud však hodláte "pouze číst" a víte, že Android ve čtečce nevyužijete (např. pro půjčování e-knih z knihoven, pro české předčítání textu), stejně jako přesné zadávání pomocí stylusu, je tato volba asi zbytečná a zbytečně dražší.

 • Pocketbook Inkpad 3 - tato verze se liší barevným provedením, ale i důležitými funkčními rozdíly. Není vodotěsná a prachotěsná (IPX8), má sluchátkový výstup, nemá Bluetooth, má slot na paměťové karty, menší interní paměť (16GB -> 8GB).

 • Pocketbook Inkpad X - větší bratříček s úctyhodnou úhlopříčkou displeje 10,3". Toto zařízení není určeno pro běžné čtenáře, ale uplatní se všude tam, kde i 8" displej může být pro někoho malý (noty, komixy, technické specifikace, časopisy, apod.). Využívá E-Ink panel Carta Mobius, kde uvnitř není tradiční zrcadlo, tudíž i při této velké úhlopříčce není displej čtečky tak křehký. Oproti modelu Inkpad 3 Pro chybí vodotěsnost.

Obsah balení čtečky PocketBook Inkpad 3 Pro

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • adaptér z microUSB na sluchátkový 3,5mm jack
 • kapsa (obal na přenášení)
 • rychlý návod
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuálně přidávané bonusy viz název zboží.

Technická specifikace čtečky PocketBook Inkpad 3 - 740

Displej: 7,8 palců E-Ink® Carta HD 1872 x 1404 bodů, 300 ppi, integrované nasvícení, 16 odstínů šedi
Dotykový displej: Ano, kapacitní multidotykové
Podsvícení: Ano, plynule regulovatelné z menu, možnost nastavit barevnou teplotu podsvícení, SmartLight
Vodotěsnost: Ano, IPX8
Procesor: 2x 1GHz
Operační paměť: 1024 MB
G-senzor: ano
Vnitřní kapacita: 16GB (velikost dostupné interní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci zařízení)
Baterie: 1900 mAh umožňuje až 8000 otočení strany bez použití nasvícení a WiFi
Bezdrátové spojení: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Připojení k počítači a nabíječce: Micro USB
Paměťové karty: nepodporuje(!)
Zvukový výstup: sluchátkový jack přes USB adaptér, Bluetooth; podpora MP3 a OGG Vorbis, podpora Text to speech (TTS) i v češtině
Formáty knih: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, webový prohlížeč, RSS čtečka, kalkulačka, kalendář,hry (šachy, pasiáns,sudoku, věže, Scribble), předčítání textu - TTS, slovník
Materiál těla: Plast, povrch Soft Touch
Barva: hnědá
Rozměry: 195 × 136,5 × 8 mm
Hmotnost: 225g

Doplňkové parametry

Kategorie: Ebook čtečky
Záruka: 2 roky
Úhlopříčka displeje: 7,8"
Podsvícení displeje: Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje: 300ppi
Konektor: microUSB
Dotykový displej: Dotykový
Panel E-Ink: Carta
Jazyk menu: České menu
Tlačítka pro stránkování: Ano
Podpora paměťových karet: Ne
Audio: MP3 + předčítání
Wi-Fi: Ano

Pocketbook Inkpad 3

5
9x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LR Avatar autora | 15.5.2023
Sama jsem si koupila tuto čtečku už před rokem a teď jsme brali druhou do rodiny. Jsem s ní maximálně spokojená, má trochu větší displej, přesto se vejde i do malé kabelky, takže ji nosím všude s sebou. Jako další pozitivum vidím voděodolnost, takže se nebojím ji vyndat venku nebo vzít si ji do vany.
5
MS Avatar autora | 9.11.2022
Čtečku mám pár dní, ale úplně jsem si ji zamilovala. Předtím jsem měla PB 632, ale nedá se srovnat s PB 740. Lehká, krásně se na ní čte a mám za to, že se i líp ovládá. Zvažovala jsem barevnou, ale pan majitel mi doporučil tuto dle mých požadavků a opravdu nelituji.
5
Avatar autora | 24.12.2020
V porovnání s naší druhou čtečkou - PocketBook 632 Touch HD3 - je displej o 1,8 palce větší, pocitově je to opravdu nebe a dudy, podstatně lépe se nám na něm čte, zejména formát pdf, přitom rozdíl hmotností je jen 55 g. Ovládání je v podstatě totožné, takže s ním nemáme problém. Do budoucna nevylučuji, že ji koupíme ještě jednou a 6palcovou čtečku pošleme do světa. V každém případě k ní doporučuji pouzdro B-Safe Lock, do kterého čtečka přesně zapadne a displej je pak při zavřeném pouzdru dobře chráněný před poškozením.
5
Avatar autora | 9.11.2020
+ Citlivější displej než u menší velikosti. Velikost mne milé překvapila, nečekala jsem tak velký rozdíl.

5
Avatar autora | 3.11.2020
Zatím pužíván krátce,je trochu pomalejší,pokyny v češtině což je super
5
Avatar autora | 29.9.2020
+ velmi kvalitní,
- žádná

5
Avatar autora | 17.9.2020
+ Velikost displeje 7,8''
+ Prachu a vodě odolné.
+ Intuitivní ovládání.
+ Zvládá mnoho formátů, výborná na PDF.
+ Kvalita zpracování.

Zkusil jsem nejprve 6''displej, ale nečetlo se mi pohodlně. Čtečku jsem po skvělé dohodě s obchodem vrátil a vyměnil, s příplatkem, za displej 7,8''. Cena není malá, ale za mobil jsem dal více, a do čtečky chci koukat více, než do mobilu. Neměnil bych. Jsem maximálně spokojený.
5
Avatar autora | 6.4.2020
ok