PocketBook 628 Touch Lux 5 Ink Black + ZDARMA 7500 KNIH + BALÍČEK EKNIH V HODNOTĚ PŘES 700 KČ + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

Kód: AC_1330
2 999 Kč / ks
Vyprodáno

6" Carta  1024x758 s nasvícením
8GB; WiFi; Dropbox
16 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
menu_cz CZ menu, 155g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nahrazeno modelem Pocketbook Verse 629.

0vadnychbodulogo

Tato čtečka NEumožňuje půjčování e-knih z knihoven. Pokud takovou hledáte, tak pokračujte do kategorie čtečky pro půjčování e-knih.

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

PocketBook Touch Lux 5 neboli Touch Lux 628 je skvělá čtečka knih, která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • chtějí ebook čtečku s kontrastním a perfektně nasvíceným displejem
 • upřednostní bohatou podporu ebook formátů
 • vyžadují skvělý poměr cena/výkon, nechtějí si připlácet za nejvyšší rozlišení displeje
 • požadují čtečku s českým (či slovenským) ovládacím prostředím
 • upřednostní jednoduchou obsluhu přes dotykový displej, ale chtějí tlačítka pro otáčení stránek
 • chtějí kvalitní čtečku s velmi dobrou podporou od výrobce
 • chtějí mít možnost si čtečku přizpůsobit  k obrazu svému, stejně jako právě čtenou knihu
 • hledají rodinnou čtečku, kterou využije několik lidí (uživatelské profily)
 • uvítají čtečku velmi lehkou a skladnou
 • dávají přednost čtečce bez reklam a bez registrace čtečky

Displej

Čtečka elektronických knih PocketBook Touch Lux 5 používá E-Ink displej, který je na bázi elektronického inkoustu. Na tomto typu displeje vypadá zobrazený text jako vytištěný na papíře. Ve čtečce je nejnovější typ E-Ink Carta, který nabízí znatelně vylepšený kontrast a zvýšení rychlosti otáčení stránek oproti předchůdci (E-Ink Pearl).  Displej samotný nevyzařuje světlo, je pasivní, což je ideální pro čtení - nenamáhá oči a netrpí odlesky od světelných zdrojů (světlo v místnosti, slunce venku).

PocketBook Touch Lux 5 má navíc jako model střední kategorie integrované nasvícení displeje, lze tak komfortně číst za jakýchkoliv světelných podmínek - ve dne, v šeru i v naprosté tmě. Tato funkce někdy nesprávně uváděná jako podsvícení displeje, je obrovskou výhodou oproti levnějším čtečkám, které integrované podsvícení nemají. Oproti lampičkám a jiným externím zdrojům světla se vám nemůže stát, že by vám došly baterky nebo jste si zapomněli lampičku přibalit. Displej je navíc rovnoměrně osvětlen, výkon integrovaných LED diod zabudovaných ve čtečce lze jednoduše kdykoliv plynule regulovat nebo nasvícení zcela vypnout. S tímto druhem nasvícení je čtení v noci pohodlnější oproti tabletu nebo LCD monitoru, protože podsvícení míří opačným směrem (do čtečky) a je mnohem příjemnější pro oči. I okolí není tolik osvětleno.
Navíc poprvé ve "střední třídě" použil výrobce Pocketbook funkci SMARTlight, která uživateli umožňuje volit barevný nádech podsvícení. Jak bude světlo displeje "teplé" nebo "studené" si zvolíte sami tak, jak vám to bude vyhovovat, dle okolního osvětlení a nálady. Mj. se tím dá odfiltrovat tzv. modré světlo, které údajně škodí při čtení na displejích před spaním.

E-Ink Carta je velmi kontrastní displej, přes něj je tenká dotyková vrstva Film Touch, která má zvýšenou citlivost.

Displej má HD rozlišení, které ve sféře ebook čteček znamená 1024 x 758 bodů, což při 6" úhlopříčce vytváří jemnost displeje poměrně detailních 212 dpi. Písmo je krásně vykreslené, není kostrbaté jako u čteček s nižším rozlišením, kde je možno vidět jednotlivé kapsle ("pixely"). Zde je text knihy detailní a jemný. Existují však i čtečky s jemnějším displejem (300ppi), ty jsou však znatelně dražší.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Zpracování čtečky je na dobré úrovni. PocketBook je nechává vyrábět ve stejných továrnách jako např. Apple své iPhony. Vnější část čtečky je z plastu, vevnitř je čtečka vyztužena kovovou kostrou.
Rozměry jsou tak akorát vzhledem k 6" displeji. Konkrétně 161,3 х 108 х 8 mm při hmotnosti pouhých 155 gramů. To jsou velmi dobré hodnoty. Čtečka Lux 5 se dobře drží, používá a bez problémů si ji vezmete kamkoliv s sebou.

Ovládání je přes dotykový displej. Navíc lze využít i hardwarové klávesy. Ty se nacházejí pod displejem, krom vyvolání menu a návratu do hlavní obrazovky jsou zde také tlačítka pro otáčení stránek. Všechny tlačítka na čtečce lze navíc přeprogramovat na jinou funkci. I přesto, že čtečka nabízí opravdu mnoho možností konfigurace a nastavení, je ovládání jednoduché a intuitivní, takže doporučuji i těm "technologii nepolíbeným".

Menu čtečky je v češtině a slovenštině. Díky tomu a jednoduchému ovládání přes dotykovou vrstvu na displeji, je ovládání hračkou pro každého, ať už jde o odborníka přes techniku nebo technického analfabeta, o adolescenta nebo starší osobu.

Čtení a podpora formátů

Čtečka PocketBook Touch Lux 5 doslova vyniká v podpoře e-book formátů, tedy zobrazování e-knih. Bohaté jsou rovněž možnosti přizpůsobení čtené knihy, sofistikovanost práce s uloženými e-knihami (tzv. Knihovna), apod.

Lux 5 nativně podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s ochranou DRM) a krom toho přehršel dalších formátů - PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Neoficiálně se o podpoře PDB nemluví, ale mám vyzkoušeno, že čtečka tento formát také zvládá. Všechny uvedené formáty čtečka PocketBook Touch Lux 5 zvládne bez nutnosti konverze na počítači.

Podpora PDF je přímo skvělá, nejlepší mezi 6" čtečkami na českém trhu. Pro PDF s textovou sazbou i pro naskenované PDF má tato čtečka připravené šikovné režimy pro zpříjemnění prohlížení (sloupce, oříznutí, ...). Hlavním plusem je podpora PDF reflow - po aktivování tohoto režimu můžete v PDFku měnit velikost písma, aniž by řádek "utekl" mimo displej. Nastavíte si zvětšení (velikost písma), které vám vyhovuje a čtete jako v běžné e-knize - pouze otáčíte stránky. Displej o úhlopříčce 6" není vhodný pro technickou literaturu s rozsáhlými vzorečky nebo tabulkami, tam sáhněte po modelu s větší obrazovkou - PocketBook Inkpad.

Otáčení stránek je rychlé. Použit je dostatečný procesor a na poměry čteček naddimenzovaná vnitřní operační paměť a i samotný displej je optimalizován pro rychlejší listování. 
Čtečka umožňuje mít otevřeno několik aplikací a dokonce e-knih najednou. Uživateli pak jen stačí přepínat spuštěné aplikace nebo otevřené knihy přes správce.

Při čtení knihy v klasických textových formátech (např. ePub, Mobi) lze měnit nejen velikost písma, ale také vybrat druh písma (font) a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fontů je nahráno kolem dvacítky, další si můžete jednoduše dohrát, využít můžete např. fonty z Windows nebo ty volně dostupné na internetu.

Další výbava a funkce

Čtečka PocketBook Touch Lux 5 628 je aktuálně druhý nejvyšší model výrobce, i proto obsahuje funkce, které u levnějších čteček nenajdete.

Od výroby je ve čtečce nahrán anglicko-český slovník. Krom toho i jiné překladové slovníky a anglický výkladový slovník, další slovníky lze dohledat zdarma na internetu (plus při nákupu u nás dostanete přístup ke stažení celého balíku slovníků). Slovník můžete vyvolat přímo z knihy označením slova prstem a následně vyvolání slovníku z nabídky. Zobrazí se okno se slovníkem, kde se ukáže anglický výklad slova a za ním český překlad. Okno můžete poté nechat otevřeno a označovat další slova na stránce či jej zavřít a opět vyvolat v případě potřeby. Toto je velmi užitečná funkce, pokud se chcete zdokonalovat v učení, např. angličtiny, čtením cizojazyčných knih.

V textových formátech je možno vytvářet poznámky (přes klávesnici na displeji, která podporuje české znaky) či rovnou do stránky kreslit prstem. Poznámky čtečka automaticky exportuje do formátu HTML, takže poznámky lze dále využívat a upravovat v počítači.

Mezi další funkce patří aplikace (webový prohlížeč, prohlížeč obrázků, RSS čtečka, sociální knižní služba ReadRate, propojení s cloudovým úložištěm Dropbox) a hry ve čtečce. Čas si můžete ukrátit hraním Sudoku, karetní hry Klondike nebo šachů.
Čtečka má díky podpoře služby Send-to-Pocketbook velké možnosti nahrávání e-knih, periodik a dokumentů bezdrátově - tj. přes wi-fi.

Alternativy ke čtečce knih PocketBook Touch Lux 5 628

 • Amazon Kindle Paperwhite 4 - Stejně skvělý displej, ještě lepší rozlišení. I přes podobně výkonný hardware je čtečka Kindle Paperwhite 4 rychlejší, knihy otevírá rychleji, i stránkování probíhá svižněji. Má však podporu v podstatě jediného formátu - Mobi. Na PDF to není použitelná čtečka. PocketBook Touch Lux 4 má mnohem větší podporu formátů, české menu, podporu microSD karet, česko-anglický slovník od výroby, lepší možnosti přizpůsobení a mnohem lepší možnosti pro zobrazování PDF, hardwarové tlačítka. Čtečka Pocketbook je v tomto srovnání univerzálnější a netechnickému uživateli mluvícímu jen česky, se bude i snadněji ovládat.

 • Nebo si připlatit za vyšší model Touch HD3? Napoví vám srovnání DUEL: Pocketbook Touch Lux 4 627 vs Pocketbook Touch HD3 632

Obsah balení čtečky PocketBook Touch Lux 5 628

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • rychlý návod
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuální přidávané bonusy viz název zboží.

pouzdra_axosDoporučuji přikoupit

Technická specifikace PocketBook Touch Lux 5 628 iNK BLACK PB628-P-WW

Displej: 6" (cca 15,24 cm) E-Ink® Carta HD 1024 x 758 pixelů, 212 dpi, 16 odstínů šedi, integrované nasvícení SMARTlight s možností volby barevného nádechu (studené až teplé tóny) 
Dotykový displej: Kapacitní multidotykové ovládání
Podsvícení: Ano, plynule regulovatelné z menu
Procesor: 2x 1 GHz
Operační paměť: 512MB
Vnitřní kapacita: 8GB (cca 6,47GB pro uložení dat uživatele, velikost dostupné interní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci zařízení)
Baterie: Li-Ion 1500 mAh, umožňuje až 8000 otočení strany bez použití nasvícení a WiFi, tedy až měsíc provozu na jedno nabití
Bezdrátové spojení: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Připojení k počítači a nabíječce: Micro USB
Paměťové karty: Micro SDHC až 32 GB
Formáty knih: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), MOBI, DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TXT, CHM, HTM, HTML, ACSM, CBR, CBZ
Formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, webový prohlížeč, RSS čtečka, kalkulačka, kalendář,hry (šachy, Klondike, sudoku, Scribble), slovník
Materiál těla: Plast, povrch Soft Touch
Barva: černá
Rozměry: 161,3 х 108 х 8 mm
Hmotnost: 155 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Ebook čtečky
Záruka: 2 roky
Úhlopříčka displeje: 6"
Podsvícení displeje: Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje: 212ppi
Konektor: microUSB
Dotykový displej: Dotykový
Panel E-Ink: Carta
Jazyk menu: České menu
Tlačítka pro stránkování: Ano
Podpora paměťových karet: Ano, microSD
Audio: Bez zvuku
Wi-Fi: Ano

Představení Pocketbook Touch Lux 4 627

5
7x
4
1x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
5
IH Avatar autora | 8.1.2021
Čtečka je super, hezká, příjemná. Obal ke čtečce vypadá velmi hezky a je velmi praktický. Baterie vydrží neskutečně, od vánoc přečteno už několik knih a zatím nebylo potřeba dobíjet. Maximální spokojenost. Nákup v obchodě je opakovaný, spokojenost i s obchodem.
5
Avatar autora | 3.1.2021
čtečka rychle reaguje, je uživatelsky příjemná
5
Avatar autora | 9.12.2020
+ super čtečka, super služby vč. nastavení

4
Avatar autora | 14.11.2020
Složité ovládání, nelze pustit audio pohádky, hry, romány....
5
Avatar autora | 27.10.2020
+ přijatelná cena za odpovídající kvalitu
+ kvalitní čtečka s funkcemi, kterými se chlubí i čtečky z vyšší cenové kategorie
+ lehká
+ podporuje velké množství formátů
+ dá se ovládat pomocí dotykového displeje, nebo pomocí tlačítek

5
Avatar autora | 27.10.2020
+ Rychlost, hmotnost, kvalita zpracování, funguje bezvadně

5
Avatar autora | 18.9.2020
Jsem spokojen. Po načtení všech podrobností výrobku, přesně splňuje co jsem očekával Hodně mi pomohly podrobnosti uvedené v tomto obchodu k výrobku.
5
Avatar autora | 23.8.2020
+ Funguje dle očekávání.