PocketBook 626(2) Touch Lux 3 šedá + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

Kód: 0612
Doprodej
Značka: Pocketbook
3 199 Kč / ks
Vyprodáno

6" Carta  1024x758 s nasvícením
8GB; WiFi; Dropbox
16 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
menu_cz CZ menu, 175g

Detailní informace

Detailní popis produktu

NAHRAZENO MODELEM POCKETBOOK TOUCH LUX 4. (menší rozměry a hmotnost, drobné vylepšení firmwaru, žádné jiné větší odlišnosti)


Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

PocketBook Touch Lux 3 neboli Touch Lux 626(2) je skvělá čtečka knih, která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • chtějí ebook čtečku s kontrastním a perfektně nasvíceným displejem
 • upřednostní bohatou podporu ebook formátů
 • vyžadují vysoké rozlišení a tedy detailní podání písma
 • požadují čtečku s českým ovládacím prostředím
 • upřednostní jednoduchou obsluhu přes dotykový displej, ale chtějí tlačítka pro stránkování
 • chtějí kvalitní čtečku s velmi dobrou podporou od výrobce
 • chtějí mít možnost si čtečku přizpůsobit  k obrazu svému, stejně jako právě čtenou knihu
 • hledají rodinnou čtečku, kterou využije několik lidí (uživatelské profily)
 • dávají přednost čtečce bez reklam a bez registrace čtečky

Displej

Čtečka elektronických knih PocketBook Touch Lux 3 používá E-Ink displej, který je na bázi elektronického inkoustu. Na tomto typu displeje vypadá zobrazený text jako vytištěný na papíře. Ve čtečce je nejnovější typ E-Ink Carta, který nabízí znatelně vylepšený kontrast a zvýšení rychlosti otáčení stránek oproti předchůdci (E-Ink Pearl).  Displej samotný nevyzařuje světlo, je pasivní, což je ideální pro čtení - nenamáhá oči a netrpí odlesky od světelných zdrojů (světlo v místnosti, slunce venku).

PocketBook Touch Lux 3 má navíc jako model vyšší kategorie integrované nasvícení displeje, lze tak komfortně číst za jakýchkoliv světelných podmínek - ve dne, v šeru i v naprosté tmě. Tato funkce někdy nesprávně uváděná jako podsvícení displeje, je obrovskou výhodou oproti levnějším čtečkám, které integrované podsvícení nemají. Oproti lampičkám a jiným externím zdrojům světla se vám nemůže stát, že by vám došly baterky nebo jste si zapomněli lampičku přibalit. Displej je navíc rovnoměrně osvětlen, výkon integrovaných LED diod zabudovaných ve čtečce lze jednoduše kdykoliv plynule regulovat nebo nasvícení zcela vypnout. S tímto druhem nasvícení je čtení v noci pohodlnější oproti tabletu nebo LCD monitoru, protože podsvícení míří opačným směrem (do čtečky) a je mnohem příjemnější pro oči. I okolí není tolik osvětleno.

E-Ink Carta je velmi kontrastní displej, přes něj je tenká dotyková vrstva Film Touch, která má zvýšenou citlivost. Na denním světle bez zapnutého podsvícení je obraz kontrastnější oproti předešlému modelu (Touch Lux 2 626) a také ve tmě při zapnutém integrovaném podsvícení je text zobrazen kontrastněji.

Displej má HD rozlišení, které ve sféře ebook čteček znamená 1024 x 758 bodů, což při 6" úhlopříčce vytváří jemnost displeje velmi detailních 212 dpi. Písmo je krásně vykreslené, není kostrbaté jako u čteček s nižším rozlišením, kde je možno vidět jednotlivé kapsle ("pixely"). Zde je text knihy detailní a jemný.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Zpracování čtečky je na dobré úrovni. PocketBook je nechává vyrábět ve stejných továrnách jako např. Apple své iPhony. Vnější část čtečky je z plastu, vevnitř je čtečka vyztužena kovovou kostrou.
Rozměry jsou tak akorát vzhledem k 6" displeji. Konkrétně 174,4 х 114,6 х 8,3 mm při hmotnosti 208 gramů. To jsou standardní hodnoty, které rozhodně neurazí. Čtečka Lux 3 se dobře drží, používá a bez problémů si ji vezmete kamkoliv s sebou.

Ovládání je přes dotykový displej. Navíc lze využít i hardwarové klávesy. Ty se nacházejí pod displejem, krom vyvolání menu a návratu do hlavní obrazovky jsou zde také tlačítka pro otáčení stránek. Všechny tlačítka na čtečce lze navíc přeprogramovat na jinou funkci. I přesto, že čtečka nabízí opravdu mnoho možností konfigurace a nastavení, je ovládání jednoduché a intuitivní.

Menu čtečky je v češtině a slovenštině. Díky tomu a jednoduchému ovládání přes dotykovou vrstvu na displeji, je ovládání hračkou pro každého, ať už jde o odborníka přes techniku nebo technického analfabeta, o adolescenta nebo starší osobu.

Čtení a podpora formátů

Čtečka PocketBook Touch Lux 3 doslova vyniká v podpoře e-book formátů, tedy zobrazování e-knih. Bohaté jsou rovněž možnosti přizpůsobení čtené knihy, sofistikovanost práce s uloženými e-knihami (tzv. Knihovna), apod.

Lux 3 nativně podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s ochranou DRM) a krom toho přehršel dalších formátů - PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Neoficiálně se o podpoře PDB nemluví, ale mám vyzkoušeno, že čtečka tento formát také zvládá. Všechny uvedené formáty čtečka PocketBook Touch Lux 3 zvládne bez nutnosti konverze na počítači.

Podpora PDF je přímo skvělá, nejlepší mezi 6" čtečkami na českém trhu. Pro PDF s textovou sazbou i pro naskenované PDF má tato čtečka připravené šikovné režimy pro zpříjemnění prohlížení (sloupce, oříznutí, ...). Hlavním plusem je podpora PDF reflow - po aktivování tohoto režimu můžete v PDFku měnit velikost písma, aniž by řádek "utekl" mimo displej. Nastavíte si zvětšení (velikost písma), které vám vyhovuje a čtete jako v běžné e-knize - pouze otáčíte stránky. Displej o úhlopříčce 6" není vhodný pro technickou literaturu s rozsáhlými vzorečky nebo tabulkami, tam sáhněte po vyšším 8" modelu PocketBook Inkpad.

Otáčení stránek je rychlé. Použit je rychlý procesor a i samotný displej je optimalizován pro rychlejší listování. 
Čtečka umožňuje mít otevřeno několik aplikací a dokonce knih najednou. Uživateli pak jen stačí přepínat spuštěné aplikace nebo otevřené knihy přes správce.

Při čtení knihy v klasických textových formátech (např. ePub, Mobi) lze měnit nejen velikost písma, ale také vybrat druh písma (font) a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fontů je nahráno kolem dvacítky, další si můžete jednoduše dohrát, využít můžete např. fonty z Windows nebo ty volně dostupné na internetu.

Další výbava a funkce

Čtečka PocketBook Touch Lux 3 626-2 je aktuálně druhý nejvyšší model výrobce, i proto obsahuje funkce, které u levnějších čteček nenajdete.

Od výroby je ve čtečce nahrán anglicko-český slovník od ABBYY Lingvo. Krom toho i jiné překladové slovníky a anglický výkladový slovník, další slovníky lze dohledat zdarma na internetu. Slovník můžete vyvolat přímo z knihy označením slova prstem a následně vyvolání slovníku z nabídky. Zobrazí se okno se slovníkem, kde se ukáže anglický výklad slova a za ním český překlad. Okno můžete poté nechat otevřeno a označovat další slova na stránce či jej zavřít a opět vyvolat v případě potřeby. Toto je velmi užitečná funkce, pokud se chcete zdokonalovat v učení, např. angličtiny, čtením cizojazyčných knih.

V textových formátech je možno vytvářet poznámky (přes klávesnici na displeji, která podporuje české znaky) či rovnou do stránky kreslit prstem. Poznámky čtečka automaticky exportuje do formátu HTML, takže poznámky lze dále využívat a upravovat v počítači.

Mezi další funkce patří aplikace (webový prohlížeč, prohlížeč obrázků, RSS čtečka, sociální knižní služba ReadRate, propojení s cloudovým úložištěm Dropbox) a hry ve čtečce. Čas si můžete ukrátit hraním Sudoku, karetní hry Klondike nebo šachy.
Čtečka má díky podpoře služby Send-to-Pocketbook velké možnosti nahrávání e-knih, periodik a dokumentů bezdrátově - tj. přes wi-fi.

Alternativy ke čtečce knih PocketBook Touch Lux 3 626(2)

 • Amazon Kindle Paperwhite 3 - Stejně skvělý displej, ještě lepší rozlišení. I přes podobně výkonný hardware je čtečka Kindle Paperwhite 3 rychlejší, knihy otevírá rychleji, i stránkování probíhá svižněji. Má však podporu v podstatě jediného formátu - Mobi. Na PDF to není použitelná čtečka. PocketBook Touch Lux 3 má mnohem větší podporu formátů, české menu, podporu microSD karet, česko-anglický slovník od výroby, lepší možnosti přizpůsobení a mnohem lepší možnosti pro zobrazování PDF.
 • C-Tech Lexis - Všestranná e-book čtečka, kterou si navíc můžete vylepšit doinstalováním Android aplikací. Můžete tak použít svůj oblíbený čtecí program nebo aplikaci na distribuci e-knih. Má rovněž E-Ink Carta displej a skvělé nasvícení, provedení je na mírně horší úrovni. Má taktéž české menu. Vynikající volba pro ty, kteří chtějí mít vše pod kontrolou a chtějí si čtečku maximálně přizpůsobit svým preferencím a potřebám, využít půjčování e-knih nebo předčítání textu.
 • Pocketbook Aqua 2 641 - V podstatě vodotěsná verze čtečky Lux 3. Kromě vodotěsnosti a prachotěsnosti má také zvukový výstup, umožňuje tedy přehrávat MP3 (např. hudbu a audioknihy).

Obsah balení čtečky PocketBook Touch Lux 3 626-2

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • rychlý návod
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuální přidávané bonusy viz název zboží.

pouzdra_axosDoporučuji přikoupit

Technická specifikace PocketBook Touch Lux 3 626 (2)

Displej: 6 palců E-Ink® Carta HD 1024 x 758 pixelů, 212 dpi, integrované nasvícení, 16 odstínů šedi
Dotykový displej: Kapacitní multidotykové ovládání
Podsvícení: Ano, plynule regulovatelné z menu
Procesor: 1 GHz All Winner A13
Operační paměť: 256MB
Vnitřní kapacita: 8GB (cca 6,47GB pro uložení dat uživatele, velikost dostupné interní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci zařízení)
Baterie: Li-Ion, 3.7 v, 1500 mAh umožňuje až 8000 otočení strany bez použití nasvícení a WiFi
Bezdrátové spojení: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Připojení k počítači a nabíječce: Micro USB
Paměťové karty: Micro SD až 32 GB
Formáty knih: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, webový prohlížeč, RSS čtečka, kalkulačka, kalendář,hry (šachy, pasiáns,sudoku, věže, Scribble), slovník
Materiál těla: Plast, povrch Soft Touch
Barva: Bílá nebo tmavě šedá, záda vždy černé
Rozměry: 174,4 х 114,6 х 8,3 mm
Hmotnost: 175 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Ebook čtečky
Záruka: 2 roky
Úhlopříčka displeje: 6"
Podsvícení displeje: Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje: 212ppi
Dotykový displej: Dotykový
Panel E-Ink: Carta
Jazyk menu: České menu
Tlačítka pro stránkování: Ano
Podpora paměťových karet: Ano, microSD
Audio: Bez zvuku
Wi-Fi: Ano

Oficiální představení (ENG)

5
15x
4
5x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 4.9.2018
+ zatím jsem maximálně spokojená a hned jako minus bych mohla uvést, že jsem hned utratila další peníze za knihy, protože je to návykové :-)) - chviličku mi trvalo zvyknout si na rychlost připojení prostřednictvím wifi, ale vlastně to není vůbec potřeba
5
Avatar autora | 26.8.2018
+ Snadné ovládání
+ Zvládá nejen epub, ale i mobi a mnoho dalších formátů
+ Ovládání čtečky je intuitivní
+ Text je dobře viditelný, možnost změny písma
- Není to asi chyba čtečky, ale mnohé texty v pdf se nedají číst.
- pomalejší reakce čtečky

Se čtečkou jsem více méně spokojena, jen trochu zklamaná z toho, že mnoho textů v pdf formátu se v ní nedá číst, při převodu do epub se stejným výsledkem. Je poměrně lehká, písmo dostatečně velké a lze jej měnit. Úložné místo je dostatečně velké, Micro SD karta není prozatím potřebná. Lze vytvářet adresáře, nejlépe po připojení k PC a knihovna je pak naprosto přehledná. V bílo černé barvě, kterou jsem zvolila, vypadá čtečka dost luxusně.
5
Avatar autora | 22.7.2018
Moje první čtečka . Seznamuji se . Zatím vše OK
5
PB Avatar autora | 17.5.2018
Nejsem uživatelem čtečky, ale krátce jsem ji konfiguroval. Nastavení je dostatečné, jemnost displeje a nasvícení je velkým benefitem. Čitelnost formátů a ergonomie pro mě vlastníka modelu 622 totožná. Záměrně se nevyjadřuji k funkcím a aplikacím, protože jako čtečka knih svou funkci plní na 100%. Zamknutí čtečky nelogicky překreslí text šrafováním a spací bublinou (doplněno o zbytečný invert), po probuzení opět proběhne invert. Přidáním záložky proběhne invert. Ale to je na optimalizaci softwaru.
4
Avatar autora | 29.3.2018
- při použití klávesnice na display mi přeskakují písmenka, tak raději nepoužívám, chová se tak, že požadované písmenko se zobrazí až na 3-tí pokus, tak pro mě nepoužitelné, možná je to vada výrobku, ale jinak ostatní funguje dobře, pro mě to stačí

5
Avatar autora | 20.3.2018
+ Super

5
Avatar autora | 7.3.2018
Ćtečku jsem si vybrala na základě doporučení. Vše v češtině, ovládání dotykové a srozumitelné.
4
MS Avatar autora | 5.2.2018
Čtečku jsem dostal letos na vánoce, tak jsem si na hodnocení nechal trochu odstup. + nastavitelné podsvícení + rozlišení displeje, kontrast a jemnost + výdrž baterie + posílání knih emailem přes PBSync + velká podpora i poměrně obskurních formátů - pomalé reakce při překreslovaní (např. listování větším množstvím knih) - špatně se na displeji píše, obzvláště písmena při krajích displeje, chtělo by to stylus - chybné zobrazovaní některých knih, ale to je možná chyba konkrétních titulů (k opravě jsem využil Calibri) - nepodporuje formát PDB (vyzkoušeno na několika knihách) Jinak velká spokojenost, čtečka splnila to, co jsme od ní očekával, tedy hlavně bezvadné čtení knih. Mohu jen doporučit.
4
M Avatar autora | 22.1.2018
Zatím jenom výhody. I když displej je velmi citlivý což mě občas rozčiluje,protože reaguje jinak než jsem chtěla.
5
Avatar autora | 13.1.2018
+ Příjemně se na něm čte prskticky. Jakýkoliv soubor

5
Avatar autora | 3.1.2018
První zkušenosti jsou výborné.Používám zatím krátce.
5
L Avatar autora | 28.12.2017
Je to moje první čtečka,s jinou nemám srovnání.Som s nou spokojená. Osvětlení displeje je luxusní ,možem číst v noci v posteli a přítele to neruší. Mám ju druhý týden a ještě som ju nemusela nabít. Za mně velká spokojenost
4
D Avatar autora | 18.12.2017
Čtečku jsem kupovala jako dárek, ale stejný tyo jsem již měla. Bohužel jsem rozbila display a po několika odkazování na servisy mi bylo sděleno, že dodavatel náhradní displaye do ČR nedodává. Po dalším servisu jsem se nepídila, pravděpodobně by se ale oprava stejně nevyplatila.
5
VB Avatar autora | 17.12.2017
Po roce používání čtečky PocketBook 626(2) Touch Lux 3 mohu potvrdit, že je to bezesporu výborná čtečka, zejména podporou mnoha formátů, podsvícením a výdrží baterie. Jako chybu bych snad našel jenom dva mechanické nedostatky: titěrné a poměrně špatně dosažitelné tlačítko vypínače a stírající se označení na mechanických funkčních klávesách (zejména se stírají klávesy pro listování, pokud se nepoužívá dotyk).
4
R Avatar autora | 3.12.2017
+ Podsvícení displeje umožňuje širší využití čtečky. Jemnost nastavení jeho intenzity je vynikající.
+ Rozlišení a kontrast displeje je pro čtení plněn dostačující.
- Citlivost displeje je pro psaní nevyhovující.
- Pro hledání na netu je výkon čtečky nízký, tzn. reakce pomalá, překreslování ještě pomalejší.

5
Avatar autora | 19.10.2017
- Některé soubory se v knihovně zobrazí pouze jako první strana textu bez názvu

5
E Avatar autora | 30.9.2017
Je to moje první čtečka a s jinou nemám srovnání, tak popíšu své dojmy z přechodu na čtečku z papírových knih. E-čtečka je stejně příjemná na oči jako klasická kniha, navíc jde nastavit velikost textu, řádkování a font dle vlastní preference. Navíc je čtečka mnohem lehčí než kniha a srovnatelně velká. 1000 stránková kniha je značně větší a těžší. Čtečku vezmete i tam, kde velkou knihu s sebou tahat nebudete. Do čtečky se vejde mnoho knih, takže s počtem knih tato výhoda ještě roste. Když dočtu knihu, hned je na dosah další. Dají se využívat funkce jako vyhledávání v textu, záložky, přeložení slovíčka, dá se orientovat na šířku, takže můžete mít dlouhé řádky. Otáčení stránek je jednoduché a rychlé, byť se otáčí stránky častěji než u knihy, není to vůbec problém. Otáček stránky lze přes displej, oblíbil jsem si ale tlačítka pod displejem. Čtečka se mi dobře drží jednou rukou a palcem dosáhnu přesně na tlačítko dopředu. Já jsem ze čtečky poměrně nadšený, na cesty a jako příruční knihovna je to úžasný vynález.