PocketBook Aqua 2 641 vodotěsná + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

Kód: 1162
3 389 Kč –3 %
ctecka knih pocketbook aqua 2
3 389 Kč –3 % 3 279 Kč / ks
Vyprodáno

6" Carta 1024x758 s nasvícením
8GB; WiFi; Dropbox
16 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
menu_cz CZ menu; 180g

Detailní informace

Detailní popis produktu

VYPRODÁNO. VYBERTE SI PROSÍM JINOU ČTEČKU Z NABÍDKY.

Funkčně a parametrově velmi podobná je čtečka Pocketbook Touch Lux 4 (není vodotěsná).

Nejlevnější vodotěsná čtečka stejného výrobce je Pocketbook Touch HD3 (jde o třídu vyšší model než Aqua 2 a Lux 4).

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

PocketBook Aqua 2 je unikátní VODOTĚSNÁ čtečka elektronických knih,která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • často čtou u bazénu, ve vaně, u moře a bojí se poškození čtečky vodou
 • nechtějí řešit formáty, ale prostě nahrát knihu do čtečky a číst
 • chtějí mít možnost si čtečku přizpůsobí  k obrazu svému, stejně jako právě čtenou knihu
 • ocení skvělou podporu výrobce a to i v češtině
 • požadují čtečku s českým či slovenským menu

Displej

Čtečka e-knih PB Aqua 2 má zcela pasivní displej E-Ink Carta, na kterém vypadá text jako vytištěný na papíře. Mezi výhody tohoto řešení patří přirozený pocit ze čtení, vysoký kontrast písma a maximální úhly pohledu. Čtení z tohoto displeje nenamáhá oči jako čtení z tabletů a jiných zařízení s LCD displejem. Navíc displej netrpí odlesky na denním světle, naopak je písmo skvěle čitelné i na ostrém slunci. Displej Carta je co se kontrastu týče aktuálně to nejlepší, co lze ve čtečce mít.
Čtečka Aqua 2 má integrované nasvícení displeje. Což se hodí obzvláště za špatných světelných podmínek (málo světla). Aktivované podsvícení krásně displej osvítí příjemným světlem. Navíc je možno regulovat jeho intenzitu.

Displej je dotykový. Pro ovládání lze využít i hardwarové klávesy. Ty se nacházejí pod displejem, včetně tlačítek pro stránkování. I přesto, že čtečka Aqua nabízí opravdu mnoho možností nastavení a přizpůsobení, je ovládání velice intuitivní a jednoduché.

Rozlišení displeje je 1024 x 758 pixelů, což je standard střední třídy čteček. Displejově je na tom čtečka velmi dobře, pokud máte nejvyšší nároky, musíte se obrátit jinde a počítat s až násobně vyšší cenou čtečky.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Rozměry jsou tak akorát vzhledem k 6" displeji. Konkrétně 174,4 x 114,6 x 9 mm při hmotnosti 180 gramů. To jsou standardní dobré hodnoty, díky nimž se Aqua dobře používá, drží a komfortně přenáší.

Jak již bylo uvedeno, čtečka Aqua se ovládá kombinací hardwarových tlačítek a dotykového displeje. Lze samozřejmě ovládat pouze dotykem prstů na displej. Někteří uživatelé však raději pro otáčení stránek zvolí staré dobré tlačítka. Ty pro otáčení stránek jsou umístěny pod displejem.

Menu čtečky je v češtině a slovenštině. Díky ovládání dotykem a tomu, že čtečka komunikuje česky, je ovládání velmi jednoduché pro každého.

Vodotěsnost

Ebook čtečka PocketBook Aqua je unikátní svou vodotěsností. 
PocketBook Aqua má krytí IP57, díky tomu je schopna vydržet metr pod vodou až půl hodiny. Navíc je i prachotěsná, takže ji neublíží ani nechtěný pád do písku, apod. Vodotěsná není čtečka proto, abyste se s ní potápěli, ale aby jste si v klidu a bez obav o poškození čtečky, užili čtení v blízkosti vody - na pláži, u bazénu, či přímo ve vodě, např. ve vaně. Samozřejmě používání čtečky mokrýma rukama, což je u běžných nevodotěsných čteček riziko, Vás může také nechat zcela v klidu.

Čtení a podpora formátů

Čtečka PocketBook Aqua je přeborník v podpoře ebook formátů.

Podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s ochranou DRM) a krom toho více jak desítku dalších formátů -  EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI) . Neoficiálně se o podpoře PDB nemluví, ale mám vyzkoušeno, že čtečky PocketBook tento formát také zvládají. Všechny uvedené formáty čtečka PocketBook Aqua zvládne nativně, tj. bez nutnosti konverze na počítači.

Podpora PDF je velmi dobrá, nejlepší mezi čtečkami na českém trhu. Stále platí, že naskenované PDF nejsou pro ebook čtečku absolutně vhodné, ale pro PDFka se sazbou (tj. text) má tato čtečka několik užitečných režimů (sloupce, oříznutí, ...). Hlavním plusem je podpora PDF reflow - režimu, kdy si čtečka v dokumentu PDF upraví sazbu podle sebe. V tomto režimu můžete zvětšit písmo, aniž by řádek odskočil mimo displej. Nastavíte si zvětšení (velikost písma), které vám vyhovuje a čtete jako v běžné e-knize - pouze otáčíte stránky.

Otáčení stránek je rychlé. Použit je rychlý procesor, avšak otevření knihy je mírně pomalejší (čtečka pravděpodobně načítá celou knihu). Čtečka umožňuje mít otevřeno několik aplikací a dokonce knih najednou. Uživateli pak jen stačí přepínat mezi jednotlivými otevřenými "okny", což je velmi rychlé a nezdržující.

Při čtení knihy v klasických textových formátech (např. nejrozšířenější ePub) jde samozřejmě měnit velikost písma, font a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fontů je nahráno kolem dvacítky, další si můžete kdykoliv jednoduše dohrát.

Další výbava a funkce

Mezi další nezvyklou funkčnost, kterou nemusíte najít u jiných čteček elektronických knih patří aplikace (webový prohlížeč, prohlížeč obrázků, RSS čtečka, sociální knižní služba ReadRate, napojení na DropBox) a hry ve čtečce. Čas si můžete ukrátit hraním Sudoku, karetní hry Klondike nebo šachy.

Alternativy ke čtečce Pocketbook Aqua 2 641

 • Pocketbook Touch Lux 4 627 - menší a lehčí sestřička, s lepším hardwarem (rychlejší reakce), s příjemnějšími tlačítky a samozřejmě bohužel bez vodotěsnosti a také bez audiovýstupu. Stejný displej se stejným rozlišením, velmi podobná funkčnost.

 • Pocketbook Touch HD3 - top model výrobce s nejlepším displejem na trhu (lepší kontrast, vyšší rozlišení - ostřejší písmo, které se příjemněji čte, možnost filtrovat tzv. modré světlo), lepším hardwarem (rychlejší reakce čtečky), audiovýstupem i přes Bluetooth (MP3/TTS). Navíc s lepším, až luxusnějším provedením, při zachování vodotěsnosti.

Obsah balení čtečky PocketBook Aqua 2

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • rychlý návod
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuální přidávané bonusy viz název zboží.

pouzdra_axosDoporučuji přikoupit

 • Pouzdra pro PocketBook Aqua pro lepší držení. Všechny obaly najdete na odkazu, nejoblíbenější na této stránce pod nadpisem Související zboží.
 • USB nabíječku pro nabíjení bez závislosti na počítači.

Technická specifikace PocketBook Aqua 641

Displej: 6" displej s technologií elektronického papíru E-Ink Carta, 1024x758 bodů, 16 stupňů šedé, 212dpi
Vodotěsnost a prachotěsnost: IP57 (chráněna proti prachu, vydrží až 30 min. v jednom metru pod vodou)
Ovládání: dotykový kapacitní displej s vrstvou Film Touch
Barva: azurová
Baterie: Li-Ion, 1500 mAh, až měsíc jedno nabití (při čtení půl hodiny denně a vypnuté wifi)
Procesor: 1 GHz
Operační paměť: 256 MB
Kapacita paměti: 8GB (dostupná paměť se může lišit)
Podpora paměťových karet: nemá podporu karet
Wifi:  802.11b, 802.11g, 802.11n 
Podporované formáty knih: EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI)
Podporované formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: webový prohlížeč, DropBox, ReadRate, slovník, RSS čtečka, kalkulačka, šachy, hra Klondike, foto album, RSS čtečka, Sudoku
Rozměry: 174,4 х 114,6 х 9 mm
Hmotnost: 180g

Doplňkové parametry

Kategorie: Ebook čtečky
Záruka: 2 roky
Úhlopříčka displeje: 6"
Podsvícení displeje: Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje: 212ppi
Dotykový displej: Dotykový
Panel E-Ink: Carta
Jazyk menu: České menu
Tlačítka pro stránkování: Ano
Podpora paměťových karet: Ne
Audio: Ne
Wi-Fi: Ano
5
8x
4
2x
3
2x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 20.11.2018
+ výdrž
+ design
+ velikost
+ osvětlení
+ jednoduchost

Asi jedinou nevýhodou bylo lepení fólie, protože se nám nepodařilo sloupnout nálepku na přední straně tak, aby tam nezůstalo lepidlo :) ale to je možná rukama :) Jinak je perfektní, malá, úsporná a ideální na čtení po večerech a ve vaně :)
5
Avatar autora | 21.9.2018
malý nevýhoda v jednom tlačítku pro zapínání a uspávání
5
Avatar autora | 25.7.2018
+ Čitelné na slunci i při špatných světelných podmínkách

5
Avatar autora | 24.7.2018
+ Je krásná, modrá, vodotěsná, prachutěsná a můžu na číst skvělý knihy, co víc si od čtečky přát

4
Avatar autora | 11.7.2018
lehká, přehedná, český návod
3
Avatar autora | 16.3.2018
+ velký rozsah podporovaných formátů
+ voděodolnost, prachuvzdornost
+ váha
+ ovládání a uživatelské rozhraní
+ možnost vypnout podsvícení displeje
+ solidní velikost paměti
- displej není moc citlivý chce to se do něj trošku opřít
- po nahrání cca 900 knih se znatelně zpomalila odezva displeje
- občas se displeji nechce makat a zejména v okrajových částech

Čtečka byla kupovaná pro sestru, která s ní bude hodně cestovat. Za mě osobně by mě asi vytáčel displej na který musím víc "sáhnout" a to jsem na něj ani nedávala ochranou folii se kterou se obávám, že by se tohle ještě zhoršilo a při přechodu na další stránku displej zřetelně problikne (myslím že obnova displeje se dá upravit v nastavení). Ovládání a orientace ve čtečce je v pohodě, úplně bych tedy neřekla intuitivní, ale s trochou cviku se myslím chytne každý. Čtení je v pohodě i na ostrém slunci jsem neměla problém. Co by mě asi nadchlo tak podsvícení displeje, které lze vypnout a to, že se nemusím bát kdybych jí namočila. Jinak bych úplně nadšená nebyla. Osobně mám 6let starou čtečku od Sony (tuším že Sony už s prodejem skončil) a funguje mnohem lépe ač toho zažila už docela hodně a i bez toho podsvícení se s ní obejdu. Za mě celkově trochu zklamání čekala jsem za 6let vývoje trochu víc.
3
LH Avatar autora | 15.3.2018
+ velké rozpětí podporovaných formátů + podsvícení displeje, které jde vypnout + baterka která není potřeba nabíjet každý den + vodotěsnost, prachuvzdornost + váha + jednoduché ovládání a uživatelské prostředí - horší reakce displeje, osobně mám čtečku od Sony a na displej se nemusí tolik tlačit jako zde, počítám že to souvisí s voděodolností, přesto to zkraje nepříjemně překvapilo - po naplnění knihami (cca 900knih) se odezva trošku zhoršila - po krajích displej občas prostě nefunguje, musí se víc "zmáčknout" Čtečka byla kupovaná pro sestru, která s ní bude hodně cestovat, za mě osobně by mě asi vytáčel displej na který musím víc "sáhnout" a to jsem na něj ani nedávala ochranou folii se kterou se obávám, že by se tohle ještě zhoršilo. Co by mě asi nadchlo tak podsvícení displeje, které lze vypnout a to že se nemusím bát kdybych jí namočila. Jinak bych úplně nadšená nebyla. Osobně mám 6let starou čtečku od Sony (tuším že Sony už s prodejem skončil) a funguje mnohem lépe ač toho zažila už docela hodně a i bez toho podsvícení se s ní obejdu. Za mě celkově trochu zklamání čekala jsem za 6let vývoje trochu víc
5
Avatar autora | 20.2.2018
+ velikost paměti
+ možnost úplně vypnout nasvícení displeje
+ snadné ovládání
+ velikostně příjemná do ruky
+ příjemné nasvícení displeje, šetří a neunavuje oči (při celodenní práci s počítačem mě bolí oči, měla jsem v plánu proto číst z nenasvíceného displeje, ale i při zapnutí nejvyššího nasvícení nelze srovnávat s obrazovkou, oči vůbec netrpí)
+ voděodolnost
+ možnost využívání jak dotykového displeje, tak tlačítek

Jedná se o mou první čtečku, takže nemůžu srovnávat, ale jsem maximálně spokojená! V recenzích jsem nikdy nevěřila tomu, že se displej tak podobá tištěným knihám, ale je to tak! Čtečku jsem prozatím nenabíjela, dorazila nabitá asi na 85 %, po týdnu každodenního používání (v průměru 4 hod/denně) jsem na 45 %..
5
L Avatar autora | 19.2.2018
+ Naše první čtečka
+ Velká spokojenost
+ Hodně funkcí, které jsme ještě všechny nestihli vyzkoušet

Výdrž baterie - pouze 2-3 dny při častém zapínání čtečky
5
SN Avatar autora | 15.1.2018
Čtečka mi vyhovuje, je lehká, přehledná, vyhovuje mi možnost volby podsvícení.
5
Avatar autora | 28.11.2017
Pěkná, kompaktní, snadno ovladatelná, voděodolná, lehká a skvěle čitelná čtečka...