Onyx Boox Poke 2

Kód: OB_PK2
5 990 Kč / ks
Vyprodáno

6" Carta  1448x1072 s nasvícením
32GB; WiFi; audio, BT, Android 9
20 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
menu_cz CZ menu,  150g

Detailní informace

Detailní popis produktu

VYPRODÁNO, NAHRAZENO MODELEM ONYX BOOX POKE 3.


Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

Onyx Boox Poke 2 je skvělá čtečka knih, která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • chtějí využívat půjčování e-knih z knihoven či komerčně
 • chtějí čtečku s možností českého předčítání textu
 • chtějí využívat nákup e-knih v e-shopu Amazon, ale nechtějí čtečku Kindle
 • chtějí ebook čtečku s maximálně detailním a kontrastním displejem
 • upřednostní bohatou podporu ebook formátů
 • požadují čtečku s českým ovládacím prostředím
 • chtějí kompaktní prémiově vypadající zařízení
 • dávají přednost čtečce bez reklam a bez registrace čtečky

Displej

Ve čtečce elektronických knih Poke 2 je displej typu E-Ink, který je na bázi tzv. elektronického inkoustu. Na tomto typu displeje vypadá zobrazený text jako vytištěný na papíru. Je použit nejnovější typ E-Ink Carta, který nabízí znatelně vylepšený kontrast a zvýšení rychlosti otáčení stránek oproti předchozí generaci.  Displej samotný nevyzařuje světlo, je pasivní, což je ideální pro čtení - nenamáhá oči a netrpí odlesky od světelných zdrojů. U tohoto TOP modelu je použito velice detailní rozlišení, které poskytuje maximální komfort při čtení. Displej má jemnost 300ppi, což je aktuálně nejvíce možné a jednotlivé body nejdou vidět lidským okem, takže zobrazené písmo je perfektně ostré.

Poke 2 jako e-čtečka nejvyšší kategorie má navíc integrované nasvícení displeje, lze tak komfortně číst za jakýchkoliv světelných podmínek - za světla, v šeru i v naprosté tmě. Tato funkce někdy nesprávně uváděná jako podsvícení displeje, je obrovskou výhodou oproti čtečkám, které touto funkcí nedisponují. Oproti lampičkám a jiným externím zdrojům světla se vám nemůže stát, že by vám došly baterky nebo jste si zapomněli lampičku přibalit. Displej je oproti externím zdrojům světla rovnoměrněji osvětlen, výkon integrovaných LED diod zabudovaných ve čtečce lze jednoduše kdykoliv plynule regulovat nebo nasvícení zcela vypnout. S tímto druhem nasvícení je čtení v noci pohodlnější oproti tabletu nebo LCD monitoru, protože podsvícení míří opačným směrem (do čtečky) a je mnohem příjemnější pro oči. I okolí není tolik osvětleno, což oceníte při čtení před spaním.
Poke 2 přináší navíc vylepšení v podobě možnosti regulovat barevný nádech podsvícení, od studených ("modré") do teplých ("oranžová") odstínů. Lze tak přizpůsobit podání displeje vaší náladě a okolnímu světlu. Stejně tak tato funkce slouží k filtraci tzv. modrého světla, které může mít při čtení před spaním, neblahé následky na organismus. S touto čtečkou tento problém odpadá.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Rozměrově se jedná o velice kompaktní čtečku. Konkrétně 153 х 107 х 6,8 mm při hmotnosti pouhých 150 gramů. To jsou velmi dobré hodnoty. Čtečku Poke 2 tak vezmete pohodlně kdekoliv s sebou, aniž by překážela. Problémem při použití může být kluzký povrch zadní strany, to řeší pořízení pouzdra, které je vhodné i kvůli celkové ochraně ařízení.

Ovládání je přes dotykový displej. Fyzické tlačítko je přítomno pouze jedno - pro zapnutí a vypnutí čtečky.

Menu čtečky je v češtině. Čtečka se plus mínus ovládá jako jiné, tzn. její ovládání by neměl být problém pro nikoho. Pro plné využití potenciálu čtečky s Androidem je třeba říci, že tam už jsou potřeba znalosti mírně vyšší než nulové :-) Nebo spíše orientace, než znalosti. Obojí lze však "dostudovat". Přirovnal bych to k ovládání dotykového mobilu s Androidem.

Čtení a podpora formátů

Čtečka Poke 2 od Onyxu je na tom co se nativní podpory formátů týče, velmi dobře. Případné nedostatky lze vyřešit doinstalací další čtecí aplikace.

Po rozbalení podporuje nejrozšířenější trojici formátů, tzn. ePub, PDF, Mobi a krom toho i méně používané formáty jako např. TXT, DJVU, HTML, RTF, FB2, DOC, CHM a další.

Při čtení dokumentů ve formátu PDF je k dispozici funkce PDF reflow (tzv. přeformátování textu), takže se dá celkem pohodlně použít i pro čtení souvislého textu v PDF. Displej o úhlopříčce 6" není vhodný pro technickou literaturu s rozsáhlými vzorečky nebo tabulkami, tam sáhněte po modelu s větší obrazovkou - Onyx Boox Nova 2.

Otáčení stránek je rychlé. Použit je na poměry čteček velice rychlý procesor a použita naddimenzovaná vnitřní operační paměť a i samotný E-Ink displej je optimalizován pro rychlejší listování, výrobce tuto technologii nazval Snow. I skrolování textu je tedy na této čtečce použitelné.

Při čtení knihy v klasických textových formátech (např. ePub, Mobi) lze měnit nejen velikost písma, ale také vybrat druh písma (font) a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fonty lze jednoduše dohrát, využít můžete např. fonty z Windows nebo ty volně dostupné na internetu.

Další výbava a funkce

Čtečka Onyx Boox Poke 2 je vyšší modelová řada, i proto obsahuje funkce, které u levnějších čteček nenajdete.

Velkou devízou tohoto modelu je jeho potencionální univerzálnost díky možnosti doinstalovávat Android aplikace. V reálu jej čeští uživatelé nejčastěji využijí pro instalaci programu pro půjčování e-knih z knihoven. K dispozici je poměrně moderní verze Android 9 a neoficiálně lze na čtečce zprovoznit i marketplace Google Play a využívat výběr z mnoha (i placených) aplikací. Jinak lze instalovat aplikace ručně přes .apk balíčky nebo přes jiný market.

Kromě již zmíněné možnosti měnit barevný nádech podsvícení, je to audio výstup. Málo čteček má podporu přehrávání zvuku. Externí reproduktory nebo sluchátka lze u této čtečky připojit pouze bezdrátově pomocí Bluetooth. Čtečka zvládne přehrávání formátu MP3, ve kterém je distribuována nejen hudba, kterou si tak můžete pustit ke čtení, ale také audioknihy. Má funkci TTS (text-to-speech), čili hlasité předčítání textu - pro český jazyk lze doinstalovat.

Alternativy ke čtečce knih Onyx boox poke 2

 • Amazon Kindle Paperwhite 4 - Displej stejných parametrů, bez možnosti filtrovat modré světlo u Kindlu, zato navíc s vodotěsností a prachotěsností. Čtečka od Amazonu je také mnohem jednodušší, co se výbavy a možností týče a nelze do ní nainstalovat aplikace. Má podporu v podstatě jediného formátu - Mobi. Na PDF není Kindle použitelná čtečka. Poke 2 vyniká oproti Kindlu formáty, někdo uvítá české menu, lepší možnosti přizpůsobení a podporu přeformátování pro formát PDF. Pokud hodláte využívat obchod s e-knihami Amazon, na který má čtečka Kindle napojení, není úplnou nutností ji pořídit, protože do čtečky Poke 2 lze aplikaci Kindle nainstalovat. Nativní podpora u čtečky Kindle však bude mít vždy mírně na vrch. 

 • Pocketbook Touch Lux 4 - Čtečka s horším rozlišením displeje (jemnost 300 vs 212 ppi) jako pro uživatele, kteří mají nižší rozpočet. Bez audio výstupu, bez možnosti doinstalovávat aplikace. Pro běžné čtení čtečka elektronických knih s perfektním poměrem cena/užitná hodnota

 • Pocketbook Touch HD3 - Čtečka se stejným displejem (panel, rozlišení, možnost filtrovat modré světlo). Prostředí HD3 působí ucelenějším a uhlazenějším dojmem, Poke Pro však nabízí možnost doinstalovat aplikace, čímž se otevírají dveře pro spoustu funkčnosti, které klasické čtečky nenabídnou (půjčování e-knih, české předčítání). HD3 nabízí navíc vodotěsnost a hardwarové tlačítka. Připojit sluchátka/reproduktory lze u ní nejen přes Bluetooth, ale také přes běžný sluchátkový jack. Taktéž výdrž  na nabití bude mírně lepší u HD3.

 • Onyx Boox Nova 2 - Větší model od stejného výrobce nabízí kromě větší úhlopříčky také stylus, díky kterému je kreslení či psaní na displeji mnohem přesnější. Pro běžné čtení zbytečný luxus, ale tento model si jistě najde své příznivce u uživatelů, kteří hledají poněkud více multifunkční zařízení (lepší využití pro PDF, psaní poznámek, atd.).

Technická specifikace čtečky Onyx Boox Poke 2

Displej: 6 palců E-Ink® Carta HD 1448 x 1072 pixelů, 300 dpi, integrované nasvícení, 16 odstínů šedi
Dotykový displej: Ano, kapacitní snímání
Podsvícení: Ano, plynule regulovatelné, možnost nastavit barevnou teplotu podsvícení (odstranění tvz. "modrého světla")
Operační systém: Android 9.0
Vodotěsnost: nemá
Procesor: Cortex-A53 2.0GHz Quad-core (8x2Ghz)
Operační paměť: 2GB
Vnitřní kapacita: 32GB (velikost dostupné interní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci zařízení)
Baterie: Li-Pol 1500 mAh
Bezdrátové spojení: Wi-Fi , Bluetooth 4.1
Zvukový výstup: přes Bluetooth: nativně podpora MP3 a WAV, TTS (češtinu nutné doinstalovat), nemá sluchátkový výstup.
Připojení k počítači a nabíječce: Micro USB (podpora OTG)
Paměťové karty: NEpodporuje, nemá slot na karty
Formáty knih: PDF, EPUB , TXT, DJVU, HTML, RTF, FB2, DOC, MOBI, CHM a další
Formáty obrázků: PNG, JPG, TIFF,BMP
Doplňkové funkce: možnost doinstalování .apk Android aplikací, neoficiálně (bez záruky) Google Play, mód pro podporu rychlého posouvání textu na displeji
Rozměry: 153 x 107 × 6,8 mm
Hmotnost: 150g

Negarantujeme funkčnost doinstalovaných aplikací a dohraných funkcí v čase, stejně jako neposkytujeme podporu na aplikace třetích stran.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ebook čtečky
Úhlopříčka displeje: 6"
Podsvícení displeje: Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje: 300ppi
Dotykový displej: Dotykový
Panel E-Ink: Carta
Jazyk menu: České menu
Tlačítka pro stránkování: Ne
Podpora paměťových karet: Ne
Audio: MP3 + předčítání
Wi-Fi: Ano

České hlasité předčítání (TTS) - e-book čtečka Onyx Boox Poke Pro + Vocalizer (hlas Iveta)

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 5.10.2020
+ Menu v češtině
+ Lehká, příjemná do ruky
+ Není potřeba další osvětlení
+ Podporuje půjčování knih v knihovnách