PocketBook 631 Plus Touch HD2 hnědý + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

Kód: 1204
4 299 Kč / ks
Vyprodáno

6" Carta  1448x1072 s nasvícením
8GB; WiFi; audio, Dropbox
16 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
menu_cz CZ menu,  180g

Detailní informace

Detailní popis produktu

VYPRODÁNO, NAHRAZENO MODELEM POCKETBOOK TOUCH HD 3 632


Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

PocketBook Touch+ HD2 je skvělá čtečka knih, která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • chtějí ebook čtečku s maximálně detailním a kontrastním displejem
 • upřednostní bohatou podporu ebook formátů
 • vyžadují nejlepší možné rozlišení displeje a tedy detailní podání písma
 • požadují čtečku s českým ovládacím prostředím
 • hodí se jim hardwarové tlačítka pro otáčení stránek
 • chtějí kvalitní čtečku s velmi dobrou podporou od výrobce
 • chtějí mít možnost si čtečku přizpůsobit  k obrazu svému, stejně jako právě čtenou knihu
 • dávají přednost čtečce bez reklam a bez registrace čtečky

Pokud se ptáte, co se změnilo oproti původní verzi (Touch HD 631), tak hlavním rozdílem je funkce SMARTlight, díky které lze regulovat barevný nádech podsvícení (z "modré", přes bílou, až ke "žluté"). Pokud se ptáte, zda je tato čtečka dostupná i v černé barvě - není.

Displej

Čtečka elektronických knih PocketBook Touch HD používá nejnovější displej na bázi elektronického inkoustu a to rovnou nejvyšší konfiguraci s ultra jemným rozlišením - E-Ink Carta 300ppi. Na tomto typu displeje vypadá zobrazený text jako vytištěný na papíře. Díky nejnovější technologii panelu a minimu vrstev přes něj, je kontrast naprosto skvělý. Oproti předchozí generaci E-ink displejů byla vylepšena i rychlost otáčení stránek. Displej samotný nevyzařuje světlo, je zcela pasivní, což je ideální pro čtení - nenamáhá oči a netrpí odlesky od světelných zdrojů (světlo v místnosti, slunce venku). V podstatě čím lepší (silnější) je okolní světlo, tím se na displeji s vypnutým podsvícením čte lépe.

PocketBook Touch Plus HD2 má i přes absenci slovíčko "Lux" v názvu, integrované nasvícení displeje, díky kterému lze číst nejen za dobrého okolního světla, ale za jakýchkoliv světelných podmínek - i ve tmě. Tato funkce někdy nesprávně uváděná jako podsvícení displeje je obrovskou výhodou oproti levnějším čtečkám, které integrované podsvícení nemají. Oproti lampičkám a jiným externím zdrojům světla se vám nemůže stát, že by vám došly baterky nebo jste si zapomněli lampičku přibalit a vy tak byli "na holičkách". Displej je navíc rovnoměrně osvětlen, výkon integrovaných LED diod zabudovaných ve čtečce lze jednoduše kdykoliv plynule regulovat z menu nebo nasvícení zcela vypnout. Nasvícení v kombinaci LED diod a světlovodivé vrstvy přes displej je mnohem přirozenější pro oči i ve tmě před spaním, protože podsvícení míří opačným směrem (do čtečky) a navíc i přes zvolení nízké intenzity nasvícení, je písmo krásně kontrastní.
Navíc nově a jako druhá čtečka na světě má Touch+ HD2 možnost měnit barvu podsvícení, respektive barevný nádech. Vyhovuje vám spíše teplejší tón podsvícení nebo studenější tóny? S touto skvělou čtečkou si barevný nádech podsvícení změníte během krátkého okamžiku.

Stejně jako u předchůdce (Touch HD 631) chybí kapacitní dotyková vrstva, která je nahrazena snímáním dotyků pomocí infračerveného rámečku kolem displeje. Snímání dotyků tak perfektně funguje i v rukavicích a navíc negativně neovlivňuje kontrast displeje. Menší daní za toto obrazově lepší řešení je větší zapuštění displeje oproti rámečku displeje.

Displej má retina rozlišení, tedy jemnost 300ppi (rozlišení 1448x 1072 na 6" displeji), tedy nejvyšší možné ve sféře e-book čteček. Jednotlivé body (kapsle) nejsou vidět lidským okem, podání grafiky a textu je brilantní, dokonce i lepší, než u tištěného textu na papíře.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Mechanické zpracování čtečky je na skvělé úrovni, tělo čtečky je velmi pevné, bez připomínek.
Rozměry jsou tak akorát vzhledem k 6" displeji a vybavení tlačítky pod displejem. Konkrétně 175,9 х 113,5 х 9 mm při příjemné hmotnosti jen 180 gramů. Čtečka Touch HD se dobře drží, používá a bez problémů si ji vezmete kamkoliv s sebou, aniž by překážela nebo se pronesla.

Většina funkcí se ovládá přes dotykový displej. Navíc lze využít i hardwarové klávesy. Ty se nacházejí pod displejem, krom vyvolání menu a návratu do hlavní obrazovky jsou zde také tlačítka pro otáčení stránek. Všechny tlačítka na čtečce lze navíc přeprogramovat na jinou funkci. I přesto, že čtečka nabízí opravdu mnoho možností konfigurace a nastavení, je ovládání jednoduché a intuitivní a to pro všechny skupiny uživatelů, amatéry i profíky, mladé i dříve narozené.

Menu čtečky je také v češtině a slovenštině. 

Čtení a podpora formátů

Čtečka PocketBook Touch Plus HD 2 doslova vyniká v podpoře e-book formátů, tedy zobrazování e-knih. Bohaté jsou rovněž možnosti přizpůsobení čtené knihy, sofistikovaná je práce s uloženými e-knihami - Knihovna umožňuje opravdu hodně pohledů na uložené e-knihy, včetně možnosti vytvářet vlastní "poličky", vyhledávání, apod.

Touch+ HD2 nativně podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s ochranou DRM) a krom toho přehršel dalších formátů - PDF, PDF (i s DRM), EPUB, EPUB (i s DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Neoficiálně se o podpoře PDB nemluví, ale mám vyzkoušeno, že čtečka tento formát také zvládá. Všechny uvedené formáty čtečka PocketBook Touch 2 HD+ zvládne bez nutnosti konverze na počítači, stačí takové soubory do čtečky nahrát a ona je bude umět otevřít.

Podpora PDF je přímo skvělá, nejlepší mezi 6" čtečkami na českém trhu. Pro PDF s textovou sazbou i pro naskenované PDF má tato čtečka připravené šikovné režimy pro zpříjemnění prohlížení (sloupce, oříznutí, ...). Hlavním plusem je podpora PDF reflow - po aktivování tohoto režimu můžete v PDFku měnit velikost písma, aniž by řádek "utekl" mimo displej. Nastavíte si zvětšení (velikost písma), které vám vyhovuje a čtete jako v běžné e-knize - pouze otáčíte stránky. Displej o úhlopříčce 6" není vhodný pro technickou literaturu s rozsáhlými vzorečky nebo tabulkami, tam sáhněte po nějaké čtečce s větším displejem.

Otáčení stránek je velmi rychlé.  Na poměry čteček je použit výkonný hardware, i samotný displej je optimalizován pro rychlejší listování. 
Čtečka umožňuje mít otevřeno několik aplikací a dokonce knih najednou. Uživateli pak jen stačí přepínat spuštěné aplikace nebo otevřené knihy přes správce.

Při čtení knihy v klasických textových formátech (např. ePub, Mobi) lze měnit nejen velikost písma, ale také vybrat druh písma (font) a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fontů je nahráno kolem dvacítky, další si můžete jednoduše dohrát, využít můžete např. fonty z Windows nebo ty volně dostupné na internetu.

Další výbava a funkce

Čtečka PocketBook Touch Plus HD 631-2 je velmi dobře funkce vybavena.

Jako jedna z mála čteček je vybavena audiovýstupem (běžný 3,5 mm sluchátkový jack), takže po připojení sluchátek nebo externích reproduktorů (klasické PC bedničky) umožňuje přehrávat MP3 (hudbu, audioknihy) nebo lze využít funkci předčítání textu (TTS), která však zvládne předčítat pouze "nečesky" psané texty, např. v angličtině, němčině, italštině, apod.

Od výroby je ve čtečce nahrán anglicko-český slovník od ABBYY Lingvo. Krom toho i jiné překladové slovníky a anglický výkladový slovník. Další slovníky lze dohledat zdarma na internetu (a od nás dostanete odkaz ke stažení). Slovník můžete vyvolat přímo z knihy označením slova prstem a následně vyvolání slovníku z nabídky. Zobrazí se okno se slovníkem, kde se ukáže anglický výklad slova a za ním český překlad. Okno můžete poté nechat otevřeno a označovat další slova na stránce či jej zavřít a opět vyvolat v případě potřeby. Toto je velmi užitečná funkce, pokud se chcete zdokonalovat v učení, např. angličtiny.

Lze zadávat poznámky přes softwarovou klávesnici (na displeji) nebo přímo poznámky do e-knihy kreslit.

Mezi šikovné funkce patří Send to Pocketbook, která umožňuje nahrávání dokumentů do čtečky přes wi-fi (emailem), nebo napojení na cloudové úložiště Dropbox pro synchronizaci vašich dokumentů mezi různými zařízeními (čtečka, tablet, PC, mobil...).

K dispozici jsou také další aplikace, např. kalkulačka, nebo hry - sudoku, šachy, apod.

Alternativy ke čtečce knih PocketBook Touch HD

 • Amazon Kindle Paperwhite 3 - Stejně skvělý displej, byť o fous horší kontrast displeje díky kapacitní dotykové vrstvě. I přes podobně výkonný hardware je čtečka Kindle Paperwhite 3 o něco málo rychlejší, nejde však o nic extra výrazného,  navíc otáčení stránek je plus mínus stejně rychlé u obou. Má však podporu v podstatě jediného formátu - Mobi. Na PDF není Kindle použitelná čtečka. PocketBook Touch HD má mnohem větší podporu formátů, české menu, podporu microSD karet, hardwarové tlačítka, česko-anglický slovník od výroby, lepší možnosti přizpůsobení a mnohem lepší možnosti pro zobrazování PDF.

 • Pocketbook Touch Lux 4 - Nižší model s horším rozlišením (jemnost 300 vs 212 ppi) a bez audio výstupu. Lux 4 je výhodnější čtečka, Touch HD bez debaty lepší čtečka s (nej)lepším displejem.

Obsah balení čtečky PocketBook Touch HD

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • rychlý návod
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuální přidávané bonusy viz název zboží.

pouzdra_axosDoporučuji přikoupit

 • Pouzdro pro PocketBook Touch + HD2 631  pro ochranu čtečky a lepší držení. Všechny obaly najdete na odkazu, nejoblíbenější na této stránce pod nadpisem Související zboží. Lze také použít kterýkoliv obal určený pro předešlou verzi HD 631.
 • Paměťovou kartu v případě velkých nároků na velikost úložiště.
 • USB nabíječku pro nabíjení bez závislosti na počítači.

Technická specifikace čtečky PocketBook Touch+ HD2 631

Displej: 6 palců E-Ink® Carta HD 1448 x 1072 pixelů, 300 dpi, integrované nasvícení, 16 odstínů šedi
Dotykový displej: Ano, snímání infra od Neonode
Podsvícení: Ano, plynule regulovatelné z menu, možnost nastavit barevnou teplotu podsvícení
Procesor: 1 GHz
Operační paměť: 512 MB
Vnitřní kapacita: 8GB (cca 6,47GB pro uložení dat uživatele, velikost dostupné interní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci zařízení)
Baterie: Li-Ion, 3.7 v, 1500 mAh umožňuje až 8000 otočení strany bez použití nasvícení a WiFi
Bezdrátové spojení: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Připojení k počítači a nabíječce: Micro USB
Paměťové karty: Micro SD až 32 GB
Formáty knih: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, webový prohlížeč, RSS čtečka, kalkulačka, kalendář,hry (šachy, pasiáns,sudoku, věže, Scribble), předčítání textu - TTS (ne v češtině), slovník
Materiál těla: Plast, povrch Soft Touch
Barva: hnědá
Rozměry: 113,5 × 175 × 9 mm
Hmotnost: 180g

Doplňkové parametry

Kategorie: Ebook čtečky
Záruka: 2 roky
Úhlopříčka displeje: 6"
Podsvícení displeje: Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje: 300ppi
Dotykový displej: Dotykový
Panel E-Ink: Carta
Jazyk menu: České menu
Tlačítka pro stránkování: Ano
Podpora paměťových karet: Ano, microSD
Audio: MP3 + předčítání
Wi-Fi: Ano
5
14x
4
4x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 15.10.2018
+ čtečka splňuje to, co jsem očekávala + čtení s podsvíceným displejem je příjemné + možnost přehrávat audioknihy
5
Avatar autora | 14.10.2018
čtečka je určena jako dárek, zatím jsem ji nepředala
5
Avatar autora | 5.10.2018
+ Jsem cteckou nadseny. Objevil jsem novy svet. Nesrovnatelne s tim, co obcas vidivam v metru pres rameno
+ Naproste dokonale na slunicku.
+ Umi i web stranky.
+ Rychla, skvela grafika, a vubec je to sexy ctecka ;))
- Nefunguje mi dropbox. Ale zatim jsem to nepotreboval.
- Nejde objednat Respekt. Ten je pouze pro konkurencni produkt pres Amazon.

Nektere knizky pro ctecku neexistuji. Na netu nejsou, tistene jsou vyprodane, a stahnout je nelze ani za prachy. Ale za to ctecka nemuze.
4
Avatar autora | 5.10.2018
Zvětšení písmen, ideální pro nás brýlovce
4
Avatar autora | 24.9.2018
- Pomala reakce displeje

5
Avatar autora | 9.9.2018
+ Čtečku knih mám zatím krátce, seznamuji se :-) ale jsem spokojená.

Čtečku knih mám zatím krátce, seznamuji se :-) ale jsem spokojená.
5
Avatar autora | 20.7.2018
Mám čtečku jen krátce. Tak nechci hodnotit. Zatím vše OK.
5
Avatar autora | 19.7.2018
+ Nastavitelný jas
+ Dá se ovládat i nosem :-D

Nalepení přiložené ochranné fólie chce trochu umu...nebo štěstí :-) , že se "dobře" chytne kraj.
5
CA Avatar autora | 13.7.2018
Čítačku využívam zatiaľ krátku dobu, nenašla som žiadne negatíva, ale som veľmi spokojná... a to nie len so samotným produktom, ale aj so záležitosťami týkajúcimi sa napríklad dodania a kvalitného zabalenia tovaru, takže mi bol doručený bez poškodenia.
5
Avatar autora | 24.6.2018
kvalitní, dobře čitelný display
5
Avatar autora | 17.6.2018
+ Barevné nasvícení displeje velká podpora formátů knih, audio výstup
- O žádné nevím

5
Avatar autora | 10.5.2018
+ Dobře vybavená čtečka s podporou různých formátů.
+ Audio výstup.
+ Možnost změny barevné teploty podsvícení.
- Zatím žádná. Doufám, že bude stabilnější SW, než předchůdce (PB 621).

5
Avatar autora | 6.5.2018
Moje první čtečka,zatím spokojenost.
5
FF Avatar autora | 1.2.2018
perfektní