PocketBook 740 Inkpad 3 hnědý + ZDARMA 7500 KNIH + BALÍČEK EKNIH V HODNOTĚ PŘES 700 KČ + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

Kód: 1217
5 689 Kč / ks
Vyprodáno

7,8" Carta  1872x1404 s nasvícením
8GB; WiFi; audio, Dropbox
16 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
menu_cz CZ menu,  210g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nahrazeno modelem Pocketbook Inkpad 4.

Tato čtečka NEumožňuje půjčování e-knih z knihoven. Pokud takovou hledáte, tak pokračujte do kategorie čtečky pro půjčování e-knih.

První dojmy ze čtečky Inkpad 3 na našem blogu.

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

PocketBook Inkpad 3 je nejlepší čtečka knih pro ty, kteří:

 • chtějí čtečku s větším displejem
 • hledají čtečku vhodnou pro PDF dokumenty
 • nechtějí řešit konverze mezi jednotlivými ebook formáty
 • vyžadují displej s vysokým rozlišením
 • požadují čtečku s českým menu
 • pro svou novou čtečku chtějí mít kvalitní podporu od výrobce
 • chtějí mít možnost si čtečku přizpůsobit  k obrazu svému, stejně jako právě čtenou knihu
 • hledají rodinnou čtečku, kterou využije několik lidí
 • dávají přednost čtečce bez reklam a bez registrace čtečky

 

Displej

Čtečka Inkpad 3 používá displej na bázi elektronického inkoustu. Takový displej podporuje 16 odstínů šedé a jelikož je pasivní (nevyzařuje žádné světlo), je tak velmi podobný tištěné stránce. Ze čtečky se tak přirozeně čte a pohled na displej neunavuje a nekazí oči. Navíc pro čtení v noci a nevyhovujících světelných podmínkách, je čtečka vybavena integrovaným osvětlením displeje, které lze plynule regulovat či úplně vypnout.

Displej čtečky Inkpad je opravdu špičkový. Oproti předešlému modelu je už použit nejmodernější E-Ink Carta displej, který se vyznačuje špičkovým kontrastem. Úhlopříčka displeje je 7,8". Běžných je 6" a i tento na první pohled malý rozdíl je hodně znát. Nezdá se to, ale mezi 6" a 8" displejem je rozdíl cca 79% plochy. Na čtení beletrie bude 6" displej stačit, ale pokud máte z nějakého důvodu na displej větší nároky, Inkpad 3 je splní lépe.
Displej Inkpadu vyniká také rozlišením (1872x1404 bodů) respektive jemností displeje (300ppi). Text e-knihy tak je nádherně ostře vykreslený a i při zvolení malého písma, jde dobře přečíst. Text zobrazený na displeji se zdá být ostřejší než u tištěné knihy.

Zmíněné nasvícení displeje, které lze využít při zhoršených světelných podmínkách, je vybaveno kromě plynulé regulace jasu, také funkcí SmartLight. Ta umožňuje ovlivňovat barevný nádech světla nasvícení, uživatel může volit ze studené do teplé barvy. A dokonce chování nechat na "automatice", respektive chování osvětlení jednoduše naprogramovat přímo ze čtečky.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Čtečka je kvůli většímu displeji hůře přenosná než její 6" kolegyně, ale výrobce dělal co mohl, aby učinil Ikpad 3 co nejkompaktnější. A povedlo se to. Čtečka váží pouhých 210 gramů, což je skoro stejně jako 6" čtečka Kindle Paperwhite 3.
Rovněž tloušťka této čtečky je špičkový, pouhých 8mm, což je ještě méně než menší modely stejného výrobce. Rozměry jsou 195 x 136,5 mm.Kdo však chce nenápadnou čtečku, musí se poohlédnout po menším displeji.

Hardwarové tlačítka (např. pro otáčení stránek) jsou pod displejem. Jsou užšího profilu, ale při běžném provozu s nimi nebudete mít problém. 
Na dolní hraně je ještě tlačítko pro vypnutí/uspání či probuzení čtečky. Zbytek se ovládá skrze dotykový displej s kapacitním snímáním. Pro ovládání se tak stačí dotknout displeje prstem, vše je tak maximálně jednoduché.

Menu čtečky je také v češtině a slovenštině. Čtečka se díky tomu bude dobře ovládat i lidem bez znalosti angličtiny.

Čtení a podpora formátů

PocketBook Inkpad 3 zvládá všechny běžně používané formáty e-knih včetně ePub, PDF a Mobi. 
Celkem Inkpad zvládá min. 13 ebook formátů, což je skvělé. E-knihu stačí do Inkpadu jen nahrát jako na běžný externí disk a číst. Nemusíte se pachtit s převody mezi formáty nebo instalovat do počítače speciální program.

Čtečka je díky velké obrazovce vhodná i na čtení PDF dokumentů. Nabízí také silné nástroje pro čtení běžných i naskenovaných PDF. Podporuje také funkci PDF reflow, díky tomu můžete v PDF měnit velikost písma a přizpůsobit ji vašim potřebám. To se hodí obzvláště u čtení beletrie (či jiného souvislého textu).

Otáčet stránky je možné dotykem na kraj displeje nebo přes tlačítka. Otáčení je dostatečně rychlé, lze i zvolit, po kolika otočeních proběhne invertování (tedy vyčištění) displeje. 

Díky správci úloh můžete v Inkpadu otevřít více aplikací či dokumentů naráz a jednoduše se mezi nimi přepínat.

Při čtení knihy v klasických ebook formátech (ePub a spol.) jde samozřejmě měnit velikost písma, font a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fontů je nahráno hned několik, další si můžete jednoduše dohrát, využít můžete např. svůj oblíbený font z Windows nebo ty volně dostupné na internetu.

Další výbava a funkce

Čtečka PocketBook Inkpad 3 je TOP model výrobce, i proto obsahuje funkce, které u levnějších čteček nenajdete.

Po připojení sluchátek nebo externích reproduktorů přes 3,5 mm jack, lze využít funkci TTS - předčítání textu. Po aktualizaci firmware lze stáhnout český hlas, tzn. TTS funguje i pro text psaný v češtině.

Od výroby je ve čtečce nahrán překladový anglicko-český slovník. Krom toho i další překladové slovníky z angličtiny do jiného jazyka. Plus anglický výkladový slovník. Pokud si otevřete knihu v cizí řeči, jednoduše označíte prstem slovo a necháte vyjet okno se slovníkem, kde se ukáže překlad dle právě zvoleného slovníku. Tuto funkci jistě uvítáte, pokud se snažíte číst knihy v originále a zlepšit si tak znalost angličtiny či jiného jazyku.

V textových formátech je možno vytvářet poznámky (přes klávesnici na displeji, která podporuje české znaky) či rovnou do stránky kreslit prstem. Poznámky jde exportovat a dále využívat v počítači.

Mezi další funkce patří aplikace (webový prohlížeč, prohlížeč obrázků, RSS čtečka, sociální knižní služba ReadRate, propojení s cloudovým úložištěm Dropbox) a hry - pokud se vám nechce začínat novou kapitolu, můžete si čas ukrátit hraním Sudoku, karetní hry Klondike nebo šachy.

Alternativy ke čtečce knih PocketBook Inkpad 3

 • Onyx Boox Nova Pro - čtečka se stejně velkým displejem. Pro některé uživatele bude velkou výhodou operační systém Android s možností doinstalovat aplikace. Nezvyklá je rovněž přítomnost profi dotykového stylusu. Zadávání informací, které potřebují větší přesnost - označování textu, zadávání poznámek, kreslení, je tak skutečně použitelné a přesné. Nova Pro podporuje zrychlený zobrazovací režim, který plynule zvládne i posouvání obrazu, což je např. vhodné pro využití pro webový prohlížeč, apod. Nejedná se tak o pouhou čtečku, ale poměrně multifunkční zařízení s pro oči přívětivým E-Ink displejem. Pokud však hodláte "pouze číst" a víte, že Android ve čtečce nevyužijete (např. pro půjčování e-knih z knihoven, pro české předčítání textu), stejně jako přesné zadávání pomocí stylusu, je tato volba asi zbytečná a zbytečně dražší.

 • Pocketbook Inkpad 3 PRO - tato verze se liší barevným provedením, ale i důležitými funkčními rozdíly. Je vodotěsná a prachotěsná (IPX8), nemá sluchátkový výstup, ale má Bluetooth pro připojení sluchátek či reproduktorů, nemá slot na paměťové karty, ale má zvýšenou interní paměť (8GB -> 16GB), v balení je tenký obal pro přenášení.

 • Pocketbook Inkpad X - větší bratříček s úctyhodnou úhlopříčkou displeje 10,3". Toto zařízení není určeno pro běžné čtenáře, ale uplatní se všude tam, kde i 8" displej může být pro někoho malý (noty, komixy, technické specifikace, časopisy, apod.). Využívá E-Ink panel Carta Mobius, kde uvnitř není tradiční zrcadlo, tudíž i při této velké úhlopříčce není displej čtečky tak křehký. 

Obsah balení čtečky PocketBook Inkpad 3 - 740

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • adaptér z microUSB na sluchátkový 3,5mm jack
 • rychlý návod
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuálně přidávané bonusy viz název zboží.

Technická specifikace čtečky PocketBook Inkpad 3 - 740

Displej: 7,8 palců E-Ink® Carta HD 1872 x 1404 bodů, 300 ppi, integrované nasvícení, 16 odstínů šedi
Dotykový displej: Ano, kapacitní multidotykové
Podsvícení: Ano, plynule regulovatelné z menu, možnost nastavit barevnou teplotu podsvícení, SmartLight
Procesor: 2x 1GHz
Operační paměť: 1024 MB
G-senzor: ano
Vnitřní kapacita: 8GB (cca 6,47GB pro uložení dat uživatele, velikost dostupné interní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci zařízení)
Baterie: 1900 mAh umožňuje až 8000 otočení strany bez použití nasvícení a WiFi
Bezdrátové spojení: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Připojení k počítači a nabíječce: Micro USB
Paměťové karty: Micro SD až 32 GB
Audio: ano, přes dodávanou redukci
Formáty knih: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, webový prohlížeč, RSS čtečka, kalkulačka, kalendář,hry (šachy, pasiáns,sudoku, věže, Scribble), předčítání textu - TTS (k dispozici i pro češtinu), slovník
Materiál těla: Plast, povrch Soft Touch
Barva: hnědá
Rozměry: 195 × 136,5 × 8 mm
Hmotnost: 210g

Doplňkové parametry

Kategorie: Ebook čtečky
Záruka: 2 roky
Úhlopříčka displeje: 7,8"
Podsvícení displeje: Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje: 300ppi
Konektor: microUSB
Dotykový displej: Dotykový
Panel E-Ink: Carta
Jazyk menu: České menu
Tlačítka pro stránkování: Ano
Podpora paměťových karet: Ano, microSD
Audio: MP3 + předčítání
Wi-Fi: Ano

Pocketbook Inkpad 3

5
26x
4
4x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
Avatar autora | 21.7.2023
Zatím plná spokojenost, splňuje mé očekávání.
5
PK Avatar autora | 29.6.2023
Proti předchozímu Touch Lux 3 podstatně rychlejší, jak menu, tak stránkování Možnost upravit si teplotu podsvícení
5
Avatar autora | 18.11.2020
+ Lehoučká, stránky nepřeskakují po několika stránkách, jako u starší verze. Připojení k internetu je také živější, než u starší verze.
- Zatím nic

Dobrá koupě za rozumnou cenu.
5
Avatar autora | 16.10.2020
+ Kvalitní lehká čtečka s větším displejem
+ Podsvícení
+ Podpora širokého množství formátů
- Vyšší cena
- V mé verzi firmwaru nelze změnit obchod (přednastaven Palmknihy.cz) a nelze se připojit do pocketbook cloudu

5
Avatar autora | 7.10.2020
Zatím mám krátce a jsem spokojen.
5
Avatar autora | 6.10.2020
+ Celkem rychlá odezva.
+ Design
+ Možnost nastavení barvy osvětlení
+ Velký displej
- Tlačítko zapínání

Zatím mám čtečku asi týden a jsem spokojená. Je to má první čtečka a myslím, že splnila má očekávání. Líbí se mi možnost označit si stránky v knize nebo si k ním psát poznámky. Vždycky jsem si myslela, že papírové knihy za čtečku nikdy nevyměním ale zatím jsem s ní velmi spokojená. Jediné co by mohlo být lépe promyšlené je tlačítko zapínání čtečky. Zapíná se obtížně.
5
Avatar autora | 23.9.2020
Čtečka plní svoji funkci.
5
Avatar autora | 13.2.2020
+ Bezproblémové prohlížení formátu epub.
- Prohlížení formátu prc nefunguje úplně dobře, ale možná šlo o problém samotných e-knih a ne prohlížeče.

4
Avatar autora | 28.10.2019
Mám krátce, zatím vše funguje jak má, sice je čtečka trošku pomalejší, ale jinak jsem spokojená
5
Avatar autora | 18.9.2019
Doporučuji. Zatím v testování, bez výhrad. Dovedl bych si představit větší RAM a svižnější chod, ale to je problém všech čteček a tato mi ze mnou vyzkoušených běhá nejlépe. Dražší, ale nelituji!
5
Avatar autora | 4.9.2019
+ Výborný e-ink display, kvalitní zobrazení téměř rovné knize.
+ Možnost plně regulovatelného podsvícení, můžete pohodlně číst i když je tma.
+ Výdrž baterie. Mám ji třetí týden, přečetl jsem dvě knihy a dost si s ní pohrál (wifi, nastavení, hry) a mám ještě 55 % stavu baterie.
+ Velké možnosti přizpůsobit si písmo, aby se pohodlně četlo.
+ Nahrátí nového firmware je úplně jednoduché a bez problémů.
- Nemožnost půjčit si knihu z veřejné knihovny, jelikož se tam používají výpůjčky přes eReading.cz. A ten není kompatibilní!
- Nemožnost nahrát do čtečky nějaký software. Jde pouze vyměnit firmware a nahrát nějaké slovníky. Proto nejde zprovoznit půjčování knih z veřejné knihovny.

4
Avatar autora | 25.7.2019
Větší displej. Nevýhoda zatím není, používám krátce.
5
Avatar autora | 27.1.2019
+ Podpora SD karet
+ Připojení jako USB Mass Storage
- Starší micro USB konektor (preferoval bych USB C)
- Chybí adaptace podsvícení podle okolního osvětlení

Nemá zřejmě příliš opakovat závěry recenze ze stránek obchodu, která mi pomohla s rozhodováním. Jsem s výběrem spokojen a zmíněné výhody a nevýhody uvádím, aby s nimi mohli ostatní počítat. Můj výběr ovlivnilo, že jsem již měl velké množství různých elektronických materiálů a výhodou pro mě byla schopnost zvládat mnoho formátů a podpora SD karty. Možnost pohodlného nakupování přímo do čtečky a integrace s online službami u mě nehrály moc velkou roli. Softwarová výbava a funkčnost se mi zdá bez problémů, i když drobná vylepšení se vždy dají vymyslet. Např. mi chybí nastavení, aby čtečka nechala při vypnutí zobrazenou aktuální stránku, eventuálně vypnula po nějakém čase bez interakce pouze podsvícení. V kombinaci s ne zcela šikovným vypínačem mě to poněkud otravuje. Nejvíc mě ale mrzí absence adaptivního podsvícení podle okolního osvětlení – profily podsvícení podle času nejsou zcela marné, např. pro teplotu podsvícení je to fajn, ale pro jas to stěží dává smysl, zejména tedy pro lidi, kteří se čtečkou často přecházejí a mění se jim světelné podmínky.
5
Avatar autora | 17.1.2019
Splnila očekávání
4
Avatar autora | 5.1.2019
+ Display je i při nižším osvětlení velmi kontrastní a dobře zobrazuje text. Opravdu skvěle vyřešené podsvícení, které je i při dlouhém čtení příjemné pro oči a je možné si vybrat i barevnou teplotu.
+ Podpora PDF, velmi dobré zpracování. U knižních formátů je možné si zvolit typ a velikost písma, odsazení atd.
+ Přídavné funkce: Wifi + jednoduchý prohlížeč, kalkulačka, sudoku, šachy, text-to-speech ..
+ Uživatelsky přátelský a velmi intuitivní interface, skoro jsem ani nemusela číst manuál.
+ Čtečka je lehká a má krásný design, je k dispozici i pouzdro přímo pro tento typ, se kterým jsem také spokojená. Jako ochrana při nošení super.
- Přibalený ochranný kryt na display nebylo možno použít, dobře se nepřipevní. Po několika pokusech jsem to vzdala a mám čtečku trvale v pouzdře.
- Občasné zpomalení kdy čtečka hned nereaguje na příkaz nebo dotyk, sem tam neplynulost zobrazení.
- Malá chybka - při čtení knihy čtečka při "otočení" stránky občas skočí až nakonec, nevím proč.

Jde o moji první čtečku, takže nemám srovnání s jinými čtečkami - jde tedy o moje subjektivní hodnocení. Nicméně i přesto že jsem nedala 100procentní hodnocení kvůli několika menším nedostatkům, jsem se čtečkou velmi spokojená a doufám, že mi vydrží co nejdéle (mám ji cca 2 týdny).
5
Avatar autora | 29.12.2018
Splňuje, co jsem očekával.
5
Avatar autora | 20.11.2018
- Pro zprovoznění PocketBookCloud bylo potřeba kontaktovat podporu.

5
Avatar autora | 14.11.2018
+ velká jako klasická kniha
+ neuvěřitelně lehká
+ úžasné podsvícení

Jsem s touto čtečkou absolutně spokojen. Vyhovuje mi, její velikost, protože je to, jako číst klasickou knihu. Toto moje první čtečka, takže nedokáži porovnat rozdíl s menšími formáty. Má výborné podsvícení, ani po delším čtení v noci z ní nebolí oči, jako při čtení na mobilu. Trochu mě mrzí, že není podklad bílý, což ubírá na kontrastu, při čtení bez podsvícení, ale, jak bylo vysvětleno v recenzích, je to kvůli zvolené technologii dotykového displeje.
5
Avatar autora | 11.7.2018
+ výborné zobrazení, čeština není przněna

5
VR Avatar autora | 10.5.2018
Čtečka je skvělá, má vynikající rozlišení, podpora formátů je také skvělá (ač to není v parametrech uvedeno, přečte i formát PDB). Zkrátka jsem velice spokojen.
5
Avatar autora | 8.5.2018
+ Je skvělá, splňuje přesně to co jsem od ní očekával, jak už bylo řečeno v prvních dojmech o tomto produktu, je to bomba !

5
RP Avatar autora | 15.3.2018
Čtečka splnila mé očekávání.
5
Avatar autora | 12.3.2018
7,8'' displej
5
JM Avatar autora | 4.3.2018
Ctecku mam kratce, libi se mi podsviceni, ostrost pisma a podporovane formaty dokumentu. Cekam az bude k dispozici pouzdro.
5
M Avatar autora | 27.2.2018
má vše co jsem požadovala, zatím se s ním seznamuji