Pocketbook 617 Basic Lux 3 černý + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

Kód: AC_2386
2 499 Kč / ks
Vyprodáno

6" Carta 1024x758 s nasvícením. 
8GB; WiFi; hry a aplikace. 
16 formátů, ePub, PDF reflow. 
menu_cz CZ menu; 155g

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • AKCE na aXOs.cz - kolekce 7500 e-knih ke stažení zdarma!
 • AKCE na aXOs.cz - ochranná fólie na displej v hodnotě 89 Kč zdarma!
 • Záruka dva roky, české menu, český manuál v PDF podobě.
 • Možnost vrácení do 14 dnů.
 • Podpora odborného prodejce, telefonická podpora od výrobce, reklamace s vyzvednutím výrobku u zákazníka.
 • Spolu se čtečkou doporučuji zakoupit i pouzdra na čtečku Pocketbook 617 - chrání čtečku a zlepšuje její držení. Nejoblíbenější modely naleznete dole na této stránce v souvisejícím zboží.

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

PocketBook Basic Lux 3 patří mezi levné kvalitní čtečky elektronických knih. Je vhodná pro čtenáře, kteří:

 • hledají kvalitní čtečku e-knih s co nejmenší cenou
 • chtějí čtečku s českým menu a bohatou podporou formátů
 • hledají druhou levnější čtečku do rodiny nebo pro děti
 • požadují nasvícený displej
 • nepožadují nebo nechtějí ovládání přes dotykový displej

Displej

Displej používá technologii elektronického inkoustu, konkrétně nejnovější panel E-Ink Carta. Díky tomu je zážitek ze čtení na PocketBook Basic Lux 3 velmi podobný čtení z tištěné knihy. Jako byste četli přímo z papíru. Čtení je tak přirozené a nenamáhá oči jako např. při čtení z tabletů a jiných zařízení s LCD displejem, neboť použitý displej nevyzařuje žádné světlo, je zcela pasivní. E-Ink Carta je nejvíce kontrastní displej na světě, takže v tomto ohledu dostanete to nejlepší možné na trhu. Čtečka nemá dotykový displej, ale má integrované nasvícení displeje, které lze regulovat a také zcela vypnout - podle potřeby a preferencích uživatele. U modelu 617 oproti 617 je integrována technologie SmartLight - kterou si můžete přizpůsobit podsvícení ze studených do teplých tónů - podle toho, jak Vám to rovna vyhovuje, popř. pokud chcete filtrovat tzv. modré světlo. Rozlišení je už HD, tedy pěkných 1024x758. Není to špička, ale rozhodně neurazí, běžný uživatel bude nadšen nebo aspoň spokojen. 

Displej u PocketBooku Basic Lux 3 617 má 6" úhlopříčku (15,24 cm), což je ideální velikost na čtení beletrie a souvislejších textů. Zároveň to dovoluje zachovat čtečku kompaktní a dobře přenosnou.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

PocketBook Basic Lux 3 je dobře navržena čtečka co se týče ergonomie a rozměrů týče. Proto se dobře drží a ovládá.
Přesné rozměry jsou 161,3 х 108 х 8 mm a hmotnost činí pouze perfektní 155g. Patří tedy k těm lehčím, což je příjemné zejména při dlouhotrvajícím čtení.

Čtečka je vyrobena z plastu. Zadní strana má mírný film proti klouzání z rukou.
Basic Lux 3 se ovládá přes hardwarové tlačítka, jak již padlo, nemá dotykový displej. Dvě velká tlačítka jsou pod displejem vpravo a vlevo, slouží primárně pro otáčení stránek. Uprostřed pod displejem je kruhový čtyř-směrný volič, který má uprostřed velký potvrzovací střed.
Menu čtečky je v češtině i slovenštině, logika ovládaní je velmi dobrá, čtečka se tak bude dobře ovládat komukoliv - dítěti i starší osobě, včetně osob neholdující technice.

Čtení a podpora formátů

Čtečky elektronických knih od výrobce PocketBook jsou známé svou podporou formátů. Ani model Basic 617 není výjimkou.
Podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s DRM ochranou) a PDF.
Kompletní seznam podporovaných formátů inzerovaný výrobcem: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Všechny uvedené formáty zvládne bez konverze - stačí soubor nahrát do vnitřní paměti čtečky. Krom toho mám vyzkoušeno, že čtečky PocketBook zvládají i formát PDB.

Otáčení stránek zvládá poměrně svižné, lze zvolit, kdy bude probíhat invertování displeje. Doporučuji využít volbu po desíti otočení. 

Při čtení běžných ebook formátů jde samozřejmě měnit velikost písma, měnit font, řez písma, atd. Ve čtečce je nahráno mnoho fontů od výrobce, další si můžete jednoduše nahrát z počítače. Ručně lze zvolit orientaci displeje, číst můžete nejen na výšku, ale také na šířku.
U PDF lze využít několik režimů (lupa, sloupce) včetně režimu Znovu, kde se aktivuje tzv. PDF reflow - čtečka umí text u PDF zvětšit tak, aby řádky nepřetékaly mimo obrazovku. 

Další výbava a funkce

Čtečka e-knih PocketBook Basic Lux 3 nabízí také několik aplikací a her: kalkulačku, kalendář, šachy, prohlížeč fotografií, hry Klondike, šachy, Sudoku a akčnější Had.
Basic Lux 3 stejně jako ostatní ebook čtečky od PocketBooku vyniká mezi ostatními čtečkami na trhu možností personifikace, lze měnit např. obrázek při vypnutí čtečky, měnit funkci jednotlivých hardwarových tlačítek, apod.
Čtečka nevyžaduje registraci, je kompletně bez reklam.

Alternativy k ebook čtečce PocketBook Basic Lux 3

 • Pocketbook Touch Lux 5 - Stejná čtečka, až na to, že Lux 5 má dotykový displej, všechny funkce se tedy ovládají přes displej a některé funkce lze ovládat tlačítky. Ovládání je tak přímočařejší, intuitivnější a rychlejší. Nutnost pro efektivní využití psaní na virtuální klávesnici (např. při psaní poznámek) a při využívání funkce slovníku. Tam je dotykový displej neocenitelný, pomůže však i při běžné obsluze čtečky.

Obsah balení čtečky PocketBook 617 Basic Lux 3

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • rychlá příručka
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuální přidávané bonusy viz název zboží.

pouzdra_axosDoporučuji přikoupit

Technická specifikace PocketBook Basic Lux 3 617

Displej: 6" E-Ink Carta, 1024 x 758 bodů, 212ppi, 16 stupňů šedé, integrované nasvícení displeje s funkcí SmartLight (volba tónu světla od studených po teplé)
Ovládání: tlačítkové
Barva: černá
Baterie: Li-Ion, 1300 mAh, až 8000 stran na jedno nabití
Procesor: 1 GHz
Operační paměť: 256 MB
Kapacita paměti: 8 GB (dostupná paměť se může lišit)
Podpora paměťových karet: microSD (až 32GB)
Wifi: Wifi b/g/n
Podporované formáty knih: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Podporované formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: slovníky, Kalkulačka, Kalendář a hodiny, Šachy, Klondike, Fotky, Scrible, Sudoku
Rozměry: 161,3 х 108 х 8 mm
Hmotnost: 155g

Doplňkové parametry

Kategorie: Ebook čtečky
Záruka: 2 roky
Úhlopříčka displeje: 6"
Podsvícení displeje: Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje: 212ppi
Dotykový displej: Nedotykový
Panel E-Ink: Carta
Jazyk menu: České menu
Tlačítka pro stránkování: Ano
Podpora paměťových karet: Ano, microSD
Audio: Bez zvuku
Wi-Fi: Ano
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PZ Avatar autora | 26.2.2023
Čtečka je výtečná, Váš přístup a rychlost rovněž. Dávám plných pět hvězdiček. Mám výhrady k návodům na ochrannou fólii, ale ty pošlu v extra e-mailu. Srdečně zdravím Petr Zeman