PocketBook Basic Touch 2 625 šedý + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

Kód: 1139
2 339 Kč / ks
Vyprodáno

6" Carta  800x600 nepodsvícený
8GB; WiFi
16 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
menu_cz CZ menu; 180g

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • AKCE na aXOs.cz - kolekce 7500 e-knih ke stažení zdarma!
 • AKCE na aXOs.cz - voucher na eReading pro stažení e-knih v hodnotě přes 600 Kč!
 • AKCE na aXOs.cz - ochranná fólie na displej v hodnotě 89 Kč zdarma!
 • AKCE na aXOs.cz - garance nula vadných bodů na displeji
 • Záruka dva roky, české menu, český manuál v PDF podobě.
 • Možnost vrácení do 14 dnů.
 • Podpora odborného prodejce, telefonická podpora od výrobce, reklamace s vyzvednutím výrobku u zákazníka.
 • Spolu se čtečkou doporučuji zakoupit i pouzdro pro PocketBook 625 - chrání čtečku a zlepšuje její držení. 

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

PocketBook Basic Touch 2 je čtečka elektronických knih se skvělým poměrem cena/užitek,která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • chtějí e-knihu do čtečky jednoduše nahrát a číst, bez konverze na počítači
 • stačí jim levnější čtečka
 • chtějí mít možnost si čtečku přizpůsobit  k obrazu svému, stejně jako právě čtenou knihu
 • ocení skvělou podporu výrobce a to i v češtině
 • požadují čtečku s českým či slovenským menu
 • nechtějí připlácet za nadstandardní výbavu (MP3, apod.)
 • vystačí si bez integrovaného nasvícení displeje

 

Displej

Oproti předchůdci (model 624) již 625 používá nejnovější displej na bázi elektronického inkoustu E-Ink Carta. Ten je kontrastnější než minulá generace displejů, zážitek se tak ještě více blíží čtení tištěné knihy. Displej nevyzařuje žádné světlo, je zcela pasivní. Nenamáhá tak oči a přirozeně se na něm čte, obzvláště za dobrých světelných podmínek (denní světlo). Tento model patří do základní třídy čteček, proto není vybaven nasvícením displeje. Pokud požadujete nasvícení (považuji jej za velmi užitečné), zvolte vyšší model Pocketbook Touch Lux 3. Bez nasvícení je nutno si na displej ve špatných světelných podmínkách posvítit externím zdrojem světla (např. lampičkou) stejně jako na běžnou papírovou knihu.
Další výhodou pro čtenáře knih je fakt, že se displej neleskne. Číst si tak budete moci i v létě na zahradě, u vody, kdekoliv, kdy byste na displeji tabletu viděli maximálně svůj odraz.

Displej je dotykový. Pro ovládání lze využít i hardwarové klávesy. Ty se nacházejí pod displejem, včetně tlačítek pro stránkování. I přesto, že čtečka nabízí opravdu mnoho možností konfigurace a nastavení, je ovládání velice intuitivní a jednoduché.

Rozlišení displeje je 800 x 600 pixelů, což je standard mezi danou cenovou třídou, ale připravte se na to, že text může být v některých situacích kostrbatý (přečíst to samozřejmě půjde v pohodě).

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Hardwarové zpracování této čtečky je na dobré úrovni.
Rozměry jsou tak akorát vzhledem k 6" displeji. Konkrétně 174,4 x 114,6 x 8,3 mm při hmotnosti příjemných 180 gramů. To jsou standardní dobré hodnoty, malá tloušťka je dokonce vynikající. Čtečka PocketBook Basic Touch 2 se dobře používá, drží a bez problémů přenáší.

Jak již bylo uvedeno, čtečka se ovládá kombinací hardwarových tlačítek a dotykového displeje. Lze samozřejmě ovládat pouze dotykem prstů na displej. Někteří uživatelé však raději pro otáčení stránek zvolí staré dobré tlačítka. Ty pro otáčení stránek jsou umístěny pod displejem.

Menu čtečky je v češtině a slovenštině. Díky ovládání dotykem a tomu, že čtečka komunikuje česky, je ovládání velmi jednoduché pro každého.

Čtení a podpora formátů

Čtečka PocketBook 625 vyniká v podpoře různých ebook formátů. Navíc umožňuje přizpůsobovat čtené knihy přímo z menu čtečky.

Podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s ochranou DRM) a krom toho více jak desítku dalších formátů -  EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI) . Neoficiálně se o podpoře PDB nemluví, ale mám vyzkoušeno, že čtečka tento formát také zvládá. Všechny uvedené formáty čtečka PocketBook Basic Touch 2 zvládne nativně, tj. bez nutnosti konverze na počítači.

Podpora PDF je velmi dobrá, nejlepší mezi čtečkami na českém trhu. Stále platí, že naskenované PDF nejsou pro ebook čtečku absolutně vhodné, ale pro PDFka se sazbou (tj. text) má tato čtečka několik užitečných režimů (sloupce, oříznutí, ...). Hlavním plusem je podpora PDF reflow - režimu, kdy si čtečka dokument PDF přechroustá podle sebe. V tomto režimu můžete zvětšit písmo, aniž by řádek odskočil mimo displej. Nastavíte si zvětšení (velikost písma), které vám vyhovuje a čtete jako v běžné e-knize - pouze otáčíte stránky.

Otáčení stránek je dostatečně rychlé. Čtečka umožňuje mít otevřeno několik aplikací a dokonce knih najednou. Uživateli pak jen stačí přepínat "okna", což je velmi rychlé a nezdržující.

Při čtení knihy v klasických textových formátech (např. nejrozšířenější ePub) jde samozřejmě měnit velikost písma, font a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fontů je nahráno kolem dvacítky, další si můžete kdykoliv jednoduše dohrát.

Další výbava a funkce

Čtečka PocketBook Basic Touch 2-625 je aktuálně nejnižší model výrobce vybavený dotykovým displejem. Přesto obsahuje vše pro bezproblémové a příjemné čtení.

V textových formátech je možno vytvářet poznámky (přes klávesnici na displeji, která podporuje české znaky) či rovnou do stránky kreslit prstem. Poznámky jde exportovat a dále využívat v počítači.

Mezi další nezvyklou funkčnost patří aplikace (webový prohlížeč, prohlížeč obrázků, RSS čtečka, sociální knižní služba ReadRate) a hry ve čtečce. Čas si můžete ukrátit hraním Sudoku, karetní hry Klondike nebo šachy.

Obsah balení čtečky PocketBook Basic Touch 2 625

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • rychlý návod
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuální přidávané bonusy viz název zboží.

pouzdra_axosDoporučuji přikoupit

Technická specifikace PocketBook Basic Touch 2 625

 
Displej: 6" displej s technologií elektronického papíru E-Ink Carta, 800x600 bodů, 16 stupňů šedé
Ovládání: dotykový displej s vrstvou Film Touch
Baterie: Li-Ion, 1300 mAh, až měsíc jedno nabití (při čtení půl hodiny denně a vypnuté wifi)
Procesor: 1 GHz
Operační paměť: 256 MB
Kapacita paměti: 8GB (dostupná paměť se může lišit)
Podpora paměťových karet: microSD až 32GB
Wifi:  802.11b, 802.11g, 802.11n 
Podporované formáty knih: EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI)
Podporované formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: webový prohlížeč, slovník, RSS čtečka, aplikace, hry
Rozměry: 174,4 х 114,6 х 8,3 mm
Hmotnost: 180g

Doplňkové parametry

Kategorie: Ebook čtečky
Záruka: 2 roky
Úhlopříčka displeje: 6"
Podsvícení displeje: Pasivní nepodsvícený
Jemnost displeje: 166ppi
Dotykový displej: Dotykový
Panel E-Ink: Carta
Jazyk menu: České menu
Tlačítka pro stránkování: Ano
Podpora paměťových karet: Ano, microSD
Audio: Bez zvuku

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: