Amazon Kindle Paperwhite 3 2015 bez reklam

Kód: 1133
4 299 Kč / ks
Vyprodáno

6" Carta  1440x1050 s nasvícením
4GB; WiFi; bez reklam
4 formáty, Mobi, PDF
menu_anj ANJ menu; 205g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyprodáno, vyberte si prosím jinou e-book čtečku z nabídky.0vadnychbodulogo


Jedná se o novou čtečku Kindle Paperwhite 3 bez reklam.

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih. Pokud někde uvidíte podobný text jako níže, jde o nedovolenou kopii. Popisky jsou mnou vytvořené a jiný e-shop než aXOs.cz nemá dovolení je používat.

Amazon Kindle Paperwhite 3 je velice vydařená čtečka elektronických knih,která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • chtějí čtečku s nejlepším displejem (kontrastem)
 • ocení detailní rozlišení a super ostré písmo
 • rádi kvalitní zařízení
 • nevadí jim menší podpora formátů

Displej

Displej typu E-Ink používá technologii elektronického inkoustu. Amazon Kindle Paperwhite 3 2015 je ryzí čtečka elektronických knih, která nabízí zážitek ze čtení podobný jako u čtení klasické knihy, díky tomu, že text na obrazovce kopíruje vzhled tištěné stránky. Čtení je tak maximálně přirozené, pasivní základ displeje šetří oči a displej se neleskne ani na tom největším slunci.

Ve čtečce je integrované nasvícení displeje, můžete tedy číst nejen za dne, ale i v noci, respektive za jakýchkoliv světelných podmínek. Výkon integrovaných LED diod si jednoduše kdykoliv nastavíte podle intenzity okolního světla. Podsvícení displeje je opět vylepšeno a je ještě rovnoměrnější než dříve. Displej a nasvícení si zaslouží jen slova chvály, jedná se o špičku na trhu.
Displej je nejnovější generace - E-Ink Carta. Tato technologie výrazně vylepšuje kontrast displej a zrychluje odezvu. Bílá je bělejší a černá černější. Otáčení stránek je ještě rychlejší a plynulejší, displej se nemusí tak často obnovovat (invertovat - klasické bliknutí do černa). Paperwhite 3 se tak stává bezkonkurenčně nejlepší moderní ebook čtečkou s nejlepším kontrastem displeje.

Displej je dotykový, veškerá obsluha krom zapnutí či vypnutí čtečky probíhá dotykem prstu na displej. I otáčení stránek je řešeno dotykem. Ovládání je tak intuitivní a rychlé.

Rozlišení displeje je úžasně detailní, ve sféře ebook čteček tzv. ultra HD rozlišení (1440 x 1050 pixelů) a jemnost displeje tedy vychází na úžasných 300 ppi, což už je text detailnější, než u běžného tisku. Vykreslení fontů tak uspokojí i ty nejnáročnější čtenáře.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Zpracování čtečky Kindle Paperwhite 3 je ukázkové. Díky absenci tlačítek a přesnému slícování je čtečka jednolitý poctivý kus, který nikde nevrže a působí velmi bytelně. Rozměry jsou tak akorát vzhledem k 6" displeji. Konkrétně 169 x 117 x  9,1 mm při hmotnosti 205 gramů. To není úplně nejméně, ale není to také moc.

Jak již bylo uvedeno, čtečka se ovládá přes dotykový displej, jediné hardwarové tlačítko na čtečce je to pro zapnutí, které se nachází na spodní straně.

Čtení a podpora formátů

Čtečky elektronických knih Kindle a model Paperwhite 3 není výjimkou, jsou zaměřeny hlavně na podporu firemního ebook formátu - Mobi (nověji AZW). Podpora formátů je u čteček Kindle omezená a je potřeba s tím před nákupem počítat. Formát Mobi, který čtečka Paperwhite 3 zvládne, je však velmi rozšířený a to i v ČR. Na Amazonu jsou v angličtině k dispozici milióny titulů, na českém trhu také není žádný problém sehnat novinky v češtině v Kindle formátu. Jiné rozšířené formáty (např. ePub) je však nutné před nahráním do Kindlu převést.

Podpora PDF není nejlepší. PDF soubory sice čtečka zobrazí, avšak celou stránku A4 umí tato čtečka zobrazit pouze celou na displej - písmo je pak velmi malé a pro většinu nepoužitelné k delšímu čtení. Lze zvětšit výřez, tj. přiblížit část textu (lupa), avšak toto není použitelné z důvodu nutnosti posouvání výřezu a horších odezev daných E-Ink displejem. PDF v textové verzi můžete jednoduše nechat překonvertovat on-line službou od Amazonu - soubor zašlete na svůj kindle email, služba jej překonvertuje a zašle do čtečky v Kindle formátu. Tuto službu lze použít i na další formáty: HTML, DOC, DOCX.

Otáčení stránek je velmi rychlé a plynulé. Použitý procesor zajišťuje oproti předchozímu modelu zrychlení o 25%, což zrychluje nejen otáčení stránek, ale také pohyb v menu a celkově reakce čtečky.

Při čtení knihy ve formátu Mobi jde samozřejmě měnit velikost písma a font. Ve čtečce je nahráno několik fontů od výrobce, další nelze dohrávat, ale provedení nahraných fontů je na špičkové úrovni, uspokojí i ty nejnáročnější uživatele ebook čteček.

Menu je v angličtině, nelze doinstalovat češtinu. Samozřejmě čtečka bez obtíží zvládá zobrazovat e-knihy s českými znaky.

Další výbava a funkce

Po bezplatné registraci na Amazonu a zřízení emailové adresy ve tvaru neco@kindle.com můžete využívat on-line konverzi souborů a využít zasílání periodik do čtečky  (novinky, např. z iDnesu, atp.).

S vhodnými pouzdry umožňuje Paperwhite 3 využít funkci sleep/wakeup. Ta funguje tak, že magnet ve čtečce zareaguje na magnet v pouzdru - při otevření pouzdra se čtečka probudí z režimu spánku, po zavření desek pouzdra k sobě, se čtečka sama uspí.

Čtečka obsahuje také slovníky, s možnosti procvičování slovíček a přidávání vlastních. Možno dohrání anglicko-českého slovníku.

Výhody čtečky Paperwhite 3

 • Svižná, rychlá, odladěná.
 • Skvělé dílenské zpracování.
 • Jemný kontrastní displej a perfektní nasvícení displeje.
 • Brilantní fonty od výrobce.
 • Velká nabídka příslušenství na trhu.

Nevýhody čtečky Paperwhite 3

 • Čtečka není vybavena slotem pro paměťové karty. Musíte se spokojit s vnitřní pamětí, popř. napojením na cloud Amazonu či jiné on-line služby přes webový prohlížeč (vyžaduje připojení k internetu přes wi-fi).
 • Nepodporuje nejrozšířenější otevřený formát ePub.
 • Slabá podpora formátu PDF.
 • Menu není v češtině.
 • Pouze dotykové ovládání bez hardwarových tlačítek na otáčení stránek.

Podobné čtečky - alternativy ke Kindle Paperwhite 3

 • PocketBook Touch Lux 4 627 - je na tom rychlostně o něco hůře, zato nabízí spoustu výbavy navíc. Menu je v češtině i slovenštině. Bez konverze dokáže zobrazit kolem 15 formátů včetně nejrozšířenějšího ePubu, souborů DOC(X) a FB2. U souborů PDF umí zvětšovat písmo (PDF reflow). Umožňuje mít otevřeno více oken s knihami a aplikacemi a mezi nimi přepínat. Od výroby je ve čtečce anglicko-český slovník. Vnitřní paměť lze rozšířit microSD kartou. Možnosti nastavení jsou velice pestré. K dispozici jsou i aplikace, hry. Navíc je krásně malá a lehká. Má horší rozlišení displeje (jemnost 212 vs 300ppi), díky tomu je aktuálně o dost levnější.
 • Pocketbook Touch HD - ten pravý konkurent, který skoro ve všem čtečku Paperwhite 3 překonává. Displej má už stejně vysoké rozlišení. Vzhledem k absenci dotykové vrstvy (snímání dotyků je řešeno infra paprsky v rámečku) ještě dosáhnuto ještě lepšího kontrastu displeje. Mezi výhody si můžete připočíst vše, co již bylo uvedeno výše u Lux čtyřky. Tato čtečka má lepší displej a audio výstup - možnost přehrávání hudby nebo audioknih v MP3 formátu, pocitově lepší zpracování než Lux 4. Kvalitou hardware se min. vyrovná čtečce Paperwhite (v oblasti displeje ji předčí), možnostmi ji překonává.

Obsah balení čtečky Amazon Kindle Paperwhite 3

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • český tištěný návod
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuálně přidávané bonusy viz název zboží.

pouzdra_axos
Doporučuji přikoupit

 • Pouzdro pro Kindle Paperwhite 3 pro ochranu čtečky a lepší držení. Všechny obaly najdete na odkazu výše, nejoblíbenější na této stránce pod nadpisem Související zboží.
 • USB nabíječku pro nabíjení bez závislosti na počítači.


Technická specifikace Amazon Kindle Paperwhite 3 2015

Displej: 6" E-Ink displej s technologií elektronického papíru Carta, 1440x1050 bodů, 300 ppi, 16 stupňů šedé
Ovládání: dotykový displej
Barva: Černá
Baterie: Výdrž až šest týdnů bez nabíjení (při čtení půl hodiny denně s vypnutou wifi a osvětlením nastaveným na hodnotu 10). Velký vliv na výdrž baterie má wifi a zapnuté nasvícení.
Procesor: 1000 MHz
Operační paměť: 256 MB
Kapacita paměti: 4GB (volná paměť cca 3,1GB)
Podpora paměťových karet: NE
Wifi:  802.11b, 802.11g, 802.11n 
Podporované formáty knih: Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, nechráněný MOBI, PRC; přes on-line konverzi: HTML, DOC, DOCX 
Podporované formáty obrázků: přes on-line konverzi JPEG, GIF, PNG, BMP
Doplňkové funkce: webový prohlížeč, slovník
Rozměry: 169 mm x 117 mm x 9.1 mm
Menu: angličtina a jiné cizí jazyky (není v češtině)
Hmotnost: 205g

Doplňkové parametry

Kategorie: Ebook čtečky
Záruka: 2 roky
Úhlopříčka displeje: 6"
Podsvícení displeje: Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje: 300ppi
Dotykový displej: Dotykový
Panel E-Ink: Carta
Jazyk menu: Anglické menu
Tlačítka pro stránkování: Ne
Podpora paměťových karet: Ne
Audio: Bez zvuku
Wi-Fi: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: