Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

10 hodnocení
 
Doprodej
 • 1 z 20
 

6" Carta  1448x1072 s nasvícením
8GB; WiFi; audio, Dropbox
16 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
menu_cz CZ menu,  180g

Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 4 199 Kč
Ušetříte 500 Kč (–12 %)
3 699 Kč / ks
Kód produktu 1175
Značka Pocketbook
Kategorie Ebook čtečky
Záruka 2 roky
 

VYPRODÁNO, NAHRAZENO MODELEM POCKETBOOK TOUCH HD2 ČERVENÁ (POPŘ. HNĚDÁ).


Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

PocketBook Touch HD je skvělá čtečka knih, která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • chtějí ebook čtečku s maximálně detailním a kontrastním displejem
 • upřednostní bohatou podporu ebook formátů
 • vyžadují nejlepší možné rozlišení displeje a tedy detailní podání písma
 • požadují čtečku s českým ovládacím prostředím
 • hodí se jim hardwarové tlačítka pro otáčení stránek
 • chtějí kvalitní čtečku s velmi dobrou podporou od výrobce
 • chtějí mít možnost si čtečku přizpůsobit  k obrazu svému, stejně jako právě čtenou knihu
 • dávají přednost čtečce bez reklam a bez registrace čtečky

Displej

Čtečka elektronických knih PocketBook Touch HD používá nejnovější displej na bázi elektronického inkoustu a to rovnou nejvyšší konfiguraci s ultra jemným rozlišením - E-Ink Carta 300ppi. Na tomto typu displeje vypadá zobrazený text jako vytištěný na papíře. Díky nejnovější technologii panelu a minimu vrstev přes něj, je kontrast naprosto skvělý. Oproti předchozí generaci E-ink displejů byla vylepšena i rychlost otáčení stránek. Displej samotný nevyzařuje světlo, je zcela pasivní, což je ideální pro čtení - nenamáhá oči a netrpí odlesky od světelných zdrojů (světlo v místnosti, slunce venku). V podstatě čím lepší (silnější) je okolní světlo, tím se na displeji s vypnutým podsvícením čte lépe.

PocketBook Touch HD má i přes absenci slovíčko "Lux" v názvu, integrované nasvícení displeje, díky kterému lze číst nejen za dobrého okolního světla, ale za jakýchkoliv světelných podmínek - i ve tmě. Tato funkce někdy nesprávně uváděná jako podsvícení displeje je obrovskou výhodou oproti levnějším čtečkám, které integrované podsvícení nemají. Oproti lampičkám a jiným externím zdrojům světla se vám nemůže stát, že by vám došly baterky nebo jste si zapomněli lampičku přibalit. Displej je navíc rovnoměrně osvětlen, výkon integrovaných LED diod zabudovaných ve čtečce lze jednoduše kdykoliv plynule regulovat z menu nebo nasvícení zcela vypnout. Nasvícení v kombinaci LED diod a světlovodivé vrstvy přes displej je mnohem přirozenější pro oči i ve tmě před spaním, protože podsvícení míří opačným směrem (do čtečky) a navíc i přes zvolení nízké intenzity nasvícení, je písmo krásně kontrastní.

Poprvé u čtečky výrobce Pocketbook chybí kapacitní dotyková vrstva, která je nahrazena snímáním dotyků pomocí infračerveného rámečku kolem displeje. Snímání dotyků tak perfektně funguje i v rukavicích, navíc neovlivňuje kontrast displeje. Menší daní za toto obrazově lepší řešení je větší zapuštění displeje oproti rámečku displeje.

Displej má retina rozlišení, tedy jemnost 300ppi (rozlišení 1448x 1072 na 6" displeji), tedy nejvyšší možné ve sféře e-book čteček. Jednotlivé body (kapsle) nejsou vidět lidským okem, podání grafiky a textu je brilantní, dokonce i lepší, než u tištěného textu na papíře.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Mechanické zpracování čtečky je na skvělé úrovni, tělo čtečky je velmi pevné, bez připomínek.
Rozměry jsou tak akorát vzhledem k 6" displeji a vybavení tlačítky pod displejem. Konkrétně 175,9 х 113,5 х 9 mm při příjemné hmotnosti jen 180 gramů. Čtečka Touch HD se dobře drží, používá a bez problémů si ji vezmete kamkoliv s sebou, aniž by překážela nebo se pronesla.

Většina funkcí se ovládá přes dotykový displej. Navíc lze využít i hardwarové klávesy. Ty se nacházejí pod displejem, krom vyvolání menu a návratu do hlavní obrazovky jsou zde také tlačítka pro otáčení stránek. Všechny tlačítka na čtečce lze navíc přeprogramovat na jinou funkci. I přesto, že čtečka nabízí opravdu mnoho možností konfigurace a nastavení, je ovládání jednoduché a intuitivní a to pro všechny skupiny uživatelů, amatéry i profíky, mladé i dříve narozené.

Menu čtečky je v češtině a slovenštině. 

Čtení a podpora formátů

Čtečka PocketBook Touch HD doslova vyniká v podpoře e-book formátů, tedy zobrazování e-knih. Bohaté jsou rovněž možnosti přizpůsobení čtené knihy, sofistikovaná je práce s uloženými e-knihami - Knihovna umožňuje opravdu hodně pohledů na uložené e-knihy, včetně možnosti vytvářet vlastní "poličky", vyhledávání, apod.

Touch HD nativně podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s ochranou DRM) a krom toho přehršel dalších formátů - PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Neoficiálně se o podpoře PDB nemluví, ale mám vyzkoušeno, že čtečka tento formát také zvládá. Všechny uvedené formáty čtečka PocketBook Touch HD zvládne bez nutnosti konverze na počítači, stačí takové soubory do čtečky nahrát a ona je bude umět otevřít.

Podpora PDF je přímo skvělá, nejlepší mezi 6" čtečkami na českém trhu. Pro PDF s textovou sazbou i pro naskenované PDF má tato čtečka připravené šikovné režimy pro zpříjemnění prohlížení (sloupce, oříznutí, ...). Hlavním plusem je podpora PDF reflow - po aktivování tohoto režimu můžete v PDFku měnit velikost písma, aniž by řádek "utekl" mimo displej. Nastavíte si zvětšení (velikost písma), které vám vyhovuje a čtete jako v běžné e-knize - pouze otáčíte stránky. Displej o úhlopříčce 6" není vhodný pro technickou literaturu s rozsáhlými vzorečky nebo tabulkami, tam sáhněte po vyšším 8" modelu PocketBook Inkpad 2.

Otáčení stránek je velmi rychlé.  Na poměry čteček je použit výkonný hardware, i samotný displej je optimalizován pro rychlejší listování. 
Čtečka umožňuje mít otevřeno několik aplikací a dokonce knih najednou. Uživateli pak jen stačí přepínat spuštěné aplikace nebo otevřené knihy přes správce.

Při čtení knihy v klasických textových formátech (např. ePub, Mobi) lze měnit nejen velikost písma, ale také vybrat druh písma (font) a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fontů je nahráno kolem dvacítky, další si můžete jednoduše dohrát, využít můžete např. fonty z Windows nebo ty volně dostupné na internetu.

Další výbava a funkce

Čtečka PocketBook Touch HD 631 je velmi dobře funkce vybavena.

Od výroby je ve čtečce nahrán anglicko-český slovník od ABBYY Lingvo. Krom toho i jiné překladové slovníky a anglický výkladový slovník. Další slovníky lze dohledat zdarma na internetu. Slovník můžete vyvolat přímo z knihy označením slova prstem a následně vyvolání slovníku z nabídky. Zobrazí se okno se slovníkem, kde se ukáže anglický výklad slova a za ním český překlad. Okno můžete poté nechat otevřeno a označovat další slova na stránce či jej zavřít a opět vyvolat v případě potřeby. Toto je velmi užitečná funkce, pokud se chcete zdokonalovat v učení, např. angličtiny.

Lze zadávat poznámky přes softwarovou klávesnici (na displeji) nebo přímo poznámky do e-knihy kreslit.

Mezi šikovné funkce patří Send to Pocketbook, která umožňuje nahrávání dokumentů do čtečky přes wi-fi (emailem), nebo napojení na cloudové úložiště Dropbox pro synchronizaci vašich dokumentů mezi různými zařízeními (čtečka, tablet, PC, mobil...).

K dispozici jsou také další aplikace, např. kalkulačka, nebo hry - sudoku, šachy, apod.

Alternativy ke čtečce knih PocketBook Touch HD

 • Amazon Kindle Paperwhite 3 - Stejně skvělý displej, byť o fous horší kontrast displeje díky kapacitní dotykové vrstvě. I přes podobně výkonný hardware je čtečka Kindle Paperwhite 3 o něco málo rychlejší, nejde však o nic extra výrazného,  navíc otáčení stránek je plus mínus stejně rychlé u obou. Má však podporu v podstatě jediného formátu - Mobi. Na PDF není Kindle použitelná čtečka. PocketBook Touch HD má mnohem větší podporu formátů, české menu, podporu microSD karet, česko-anglický slovník od výroby, lepší možnosti přizpůsobení a mnohem lepší možnosti pro zobrazování PDF.

 • Pocketbook Touch Lux 3 - Nižší model s horším rozlišením (jemnost 300 vs 212 ppi) a bez audio výstupu. Lux 3 je výhodnější čtečka, Touch HD bez debaty lepší čtečka s (nej)lepším displejem.

 • Bookeen Cybook Muse HD - Jednoduchá, malá a lehká čtečka. Funkčně mnohem jednodušší. 

Obsah balení čtečky PocketBook Touch HD

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • rychlý návod
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuální přidávané bonusy viz název zboží.

pouzdra_axosDoporučuji přikoupit

Technická specifikace čtečky PocketBook Touch HD 631

Displej: 6 palců E-Ink® Carta HD 1448 x 1072 pixelů, 300 dpi, integrované nasvícení, 16 odstínů šedi
Dotykový displej: Ano, snímání infra
Podsvícení: Ano, plynule regulovatelné z menu
Procesor: 1 GHz
Operační paměť: 512 MB
Vnitřní kapacita: 8GB (cca 6,47GB pro uložení dat uživatele, velikost dostupné interní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci zařízení)
Baterie: Li-Ion, 3.7 v, 1500 mAh umožňuje až 8000 otočení strany bez použití nasvícení a WiFi
Bezdrátové spojení: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Připojení k počítači a nabíječce: Micro USB
Paměťové karty: Micro SD až 32 GB
Formáty knih: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, webový prohlížeč, RSS čtečka, kalkulačka, kalendář,hry (šachy, pasiáns,sudoku, věže, Scribble), slovník
Materiál těla: Plast, povrch Soft Touch
Barva: Bílá nebo tmavě šedá, záda vždy černé
Rozměry: 113,5 × 175 × 9 mm
Hmotnost: 180g
Úhlopříčka displeje 6"
Podsvícení displeje Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje 300ppi
Dotykový displej Dotykový
Panel E-Ink Carta
Jazyk menu České menu
Tlačítka pro stránkování Ano
Podpora paměťových karet Ano, microSD
Audio MP3 + předčítání
Wi-Fi Ano

Pocketbook Touch HD Review


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

5,0 10 hodnocení
5
10x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI! Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!
5
Avatar autora | 2.8.2018
+ Měla jsem pocketboo Basic 615 a byla jsem velmi spokojená proto jsem opětovné zvolila tuto značku a jsem naprosto spokojena, podsvícení super, někdo psal že poslech hudby není na čtečce nic moc mě při čtení bohatě vyhovuje, start je možná pro někoho pomalejší pro mě je prijatelny.

- podsvícení super - překousnete spoustu formátu - přehrávané hudby při čtení Osobně jsem velmi spokojena, měla jsem pocketboo Basic 615 a byla jsem spokojená bohužel jsem potřebovala podsvícení když spim s malou ať nemusím svítit a čtečka má vše co potřebují i něco navic. Za mě naprostá spokojenost
Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI! Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!
5
F Avatar autora | 1.2.2018
šikovná,funguje bez problémů
Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI! Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!
5
M Avatar autora | 7.1.2018
+ Podporuje mnoho formátů, paměť se dá rozšířit kartou, přehrává mp3.
- Dotykový displej někdy reaguje pomalu, nemá čtení nahlas v češtině.

Jsem s tímto výrobkem prozatím velice spokojen, uvidíme, jakou bude mít výdrž.
Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI! Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!
5
E Avatar autora | 30.12.2017
Zatím jsem produkt naplno nevyzkoušela ale po krátkém seznámení, jsem velice spokojena. Hlavním požadavkem bylo umět předčítat text a to čtečka splňuje.
Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI! Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!
5
M Avatar autora | 29.12.2017
dobré rozlišení podpora velkého počtu typů e-knih
Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI! Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!
5
M Avatar autora | 9.12.2017
+ nasvícení displeje
+ ergonomie
+ váha
+ přehledné menu v CZ
- technologie dotykového displeje (infaračervené senzory v rámečku) reagují i na kouř z elektronické cigarety,takže si občas nechtěně změním velikost písma,nebo přidám záložku pokud fouknu přímo na displej :)

Výborný displej s maximálním kontrastem,u kterého jde nastavit nejen intenzita nasvícení ale i barva. A to od studené bílé plynule až po oranžovou,takže čtení před spaním není problém. Úplné překreslení displeje se dá nastavit po 5 nebo po 10 stránkách,čímž se eliminuje to typické problikávání e-Ink displeje. Celkový vzhled a kvalita zpracování je na dobré úrovni,tlačítka mají příjemný zdvih,a čtečka se dobře drží i jednou rukou.
Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI! Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!
5
Avatar autora | 24.11.2017
+ lehká snadno ovladatelná čtečka

Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI! Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!
5
Avatar autora | 15.11.2017
+ Velice rychlá čtečka, podpora spousty formátů.
- Docela mi trvalo, než jsem zjistil jak dostat do čtečky knížky z knihovny Calibre. Čtečka se nechtěla hlásit do PC sítě .

Doporučuji, uvítal bych bytelnější konstrukci a zpracování. Jinak odpovídá ceně a funguje jak má.
Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI! Pocketbook Touch HD 631 ČERVENÝ + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!
5
Avatar autora | 11.11.2017
+ skvěle padne do ruky