PocketBook Color 633 - Moon Silver + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

Kód: AC_1329
Doprodej
Značka: Pocketbook
ZDARMAZDARMA
pocketbook color 633
5 489 Kč / ks
Vyprodáno

6" barevný displej s nasvícením
16GB; WiFi, audio - BT
16 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
menu_cz CZ menu,  160g

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • AKCE na aXOs.cz - kolekce 7500 e-knih ke stažení zdarma!
 • AKCE na aXOs.cz - voucher na eReading pro stažení e-knih v hodnotě přes 600 Kč!
 • AKCE na aXOs.cz - ochranná fólie na displej v hodnotě 89 Kč zdarma!
 • AKCE na aXOs.cz - garance nula vadných bodů na displeji
 • Záruka dva roky, české menu, český manuál v PDF podobě.
 • Možnost vrácení do 14 dnů.
 • Podpora odborného prodejce, telefonická podpora od výrobce, reklamace s vyzvednutím výrobku u zákazníka.

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

PocketBook Color neboli PB 633 je čtečka e-knih, která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • potřebují e-book čtečku, která dokáže zobrazovat i barvy (a pochopí některé neduhy z toho plynoucí vzhledem ke stavu technologie - např. v horším kontrastu, rastru přes displej a nutnosti ve zvětšené míře využívat nasvícení displeje)
 • upřednostní bohatou podporu ebook formátů
 • vyžadují skvělý poměr cena/výkon, nechtějí si připlácet za nejvyšší rozlišení displeje
 • požadují čtečku s českým (či slovenským) ovládacím prostředím
 • upřednostní jednoduchou obsluhu přes dotykový displej, ale chtějí tlačítka pro otáčení stránek
 • chtějí kvalitní čtečku s velmi dobrou podporou od výrobce
 • chtějí mít možnost si čtečku přizpůsobit  k obrazu svému, stejně jako právě čtenou knihu
 • hledají rodinnou čtečku, kterou využije několik lidí (uživatelské profily)
 • uvítají čtečku velmi lehkou a skladnou
 • dávají přednost čtečce bez reklam a bez registrace čtečky

Displej

Čtečka elektronických knih PocketBook Color využívá nezvyklý E-Ink displej s označením Kaleido. Nezvyklost tohoto řešení je v tom, že displej podporuje barvy. Klasický E-Ink displej zobrazí jen 16 odstínů šedi, tedy je "černobílý". Kaleido podporuje zobrazení 4096 barev. Samotný E-Ink v podstatě znamená pasivní typ displeje, který nevyzařuje světlo a přináší tak podobný zážitek ze čtení, jako při čtení z papíru. Zde však narazíme na dva neduhy použitého barevného displeje - kontrast pasivního displeje je horší než u "černobílých" displejů. To za běžných okolních světelných podmínek (i v šeru a ve tmě) řeší integrované nasvícení displeje, které kontrast vylepší na hodnotu, na jakou jsme zvyklí u těch nejlepších e-book čteček dneška. Je však třeba tuto funkci využívat ve zvětšené míře oproti běžným černobílým displejům. Použitá konstrukce "nasvícení" displeje je pro oči příjemná a na použití přirozená. Jedná se o zcela jiný přístup než u podsvícení LCD displejů.

E-Ink Kaleido poskytuje zobrazení barev, tyto barvy jsou tlumené a o dost méně výrazné, než jsme zvyklí okolo sebe (na moderních LCD televizorech, mobilech, apod.).

Displej jemnost 300 ppi, což je nejlepší aktuálně možná hodnota a jednotlivé body nerozeznáte okem. To však platí jen pro černý text. Pro zobrazení barev je jemnost displeje jen 100 ppi - velmi drobné(!) barevné písmo se může stát nečitelným. Je třeba zmínit, že vzhledem ke konstrukci barevného displeje, je na jeho "pozadí" neustále přítomna mřížka - rastr, který může být při používání vidět či snad dokonce rušit. V prvé řadě záleží, jak daleko od očí budete čtečku mít a v druhé řadě samozřejmě na stavu vašeho vidění. U černobílých čteček (např. modelu Pocketbook HD3) takový rastr není.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Zpracování čtečky je na dobré úrovni. PocketBook je nechává vyrábět ve stejných továrnách jako např. Apple své iPhony. Vnější část čtečky je z plastu, vevnitř je čtečka vyztužena kovovou kostrou.
Rozměry jsou tak akorát vzhledem k 6" displeji. Konkrétně 161,3 х 108 х 8 mm při hmotnosti pouhých 160 gramů. To jsou velmi dobré hodnoty. Čtečka Color 633 se dobře drží, používá a bez problémů si ji vezmete kamkoliv s sebou.

Ovládání je přes dotykový displej. Navíc lze využít i hardwarové klávesy. Ty se nacházejí pod displejem, krom vyvolání menu a návratu do hlavní obrazovky jsou zde také tlačítka pro otáčení stránek. Všechny tlačítka na čtečce lze navíc přeprogramovat na jinou funkci. I přesto, že čtečka nabízí opravdu mnoho možností konfigurace a nastavení, je ovládání jednoduché a intuitivní, takže doporučuji i těm "technologii nepolíbeným".

Menu čtečky je v češtině a slovenštině. Díky tomu a jednoduchému ovládání přes dotykovou vrstvu na displeji, je ovládání hračkou pro každého, ať už jde o odborníka přes techniku nebo technického analfabeta, o adolescenta nebo starší osobu.

Čtení a podpora formátů

Čtečka PocketBook Color doslova vyniká v podpoře e-book formátů, tedy zobrazování e-knih. Bohaté jsou rovněž možnosti přizpůsobení čtené knihy, sofistikovanost práce s uloženými e-knihami (tzv. Knihovna), apod.

Nativně podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s ochranou DRM) a krom toho přehršel dalších formátů - PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Neoficiálně se o podpoře PDB nemluví, ale mám vyzkoušeno, že čtečka tento formát také zvládá. Všechny uvedené formáty čtečka PocketBook 633 zvládne bez nutnosti konverze na počítači.

Podpora PDF je přímo skvělá, nejlepší mezi 6" čtečkami na českém trhu. Pro PDF s textovou sazbou i pro naskenované PDF má tato čtečka připravené šikovné režimy pro zpříjemnění prohlížení (sloupce, oříznutí, ...). Hlavním plusem je podpora PDF reflow - po aktivování tohoto režimu můžete v PDFku měnit velikost písma, aniž by řádek "utekl" mimo displej. Nastavíte si zvětšení (velikost písma), které vám vyhovuje a čtete jako v běžné e-knize - pouze otáčíte stránky. Displej o úhlopříčce 6" není vhodný pro technickou literaturu s rozsáhlými vzorečky nebo tabulkami, tam sáhněte po ("černobílém") modelu s větší obrazovkou - PocketBook Inkpad.

Otáčení stránek je rychlé. Použit je dostatečný procesor a na poměry čteček naddimenzovaná vnitřní operační paměť a i samotný displej je optimalizován pro rychlejší listování. 
Čtečka umožňuje mít otevřeno několik aplikací a dokonce e-knih najednou. Uživateli pak jen stačí přepínat spuštěné aplikace nebo otevřené knihy přes správce.

Při čtení knihy v klasických textových formátech (např. ePub, Mobi) lze měnit nejen velikost písma, ale také vybrat druh písma (font) a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fontů je nahráno kolem dvacítky, další si můžete jednoduše dohrát, využít můžete např. fonty z Windows nebo ty volně dostupné na internetu.

Další výbava a funkce

Čtečka PocketBook Touch Color 633 je hodně vysoko na žebříčku modelů tohoto výrobce, i proto obsahuje funkce, které u levnějších čteček nenajdete.

Od výroby je ve čtečce nahrán anglicko-český slovník. Krom toho i jiné překladové slovníky a anglický výkladový slovník, další slovníky lze dohledat zdarma na internetu (plus při nákupu u nás dostanete přístup ke stažení celého balíku slovníků). Slovník můžete vyvolat přímo z knihy označením slova prstem a následně vyvolání slovníku z nabídky. Zobrazí se okno se slovníkem, kde se ukáže anglický výklad slova a za ním český překlad. Okno můžete poté nechat otevřeno a označovat další slova na stránce či jej zavřít a opět vyvolat v případě potřeby. Toto je velmi užitečná funkce, pokud se chcete zdokonalovat v učení, např. angličtiny, čtením cizojazyčných knih.

V textových formátech je možno vytvářet poznámky (přes klávesnici na displeji, která podporuje české znaky), barevně zvýrazňovat text, či rovnou do stránky kreslit prstem. Poznámky čtečka automaticky exportuje do formátu HTML, takže poznámky lze dále využívat a upravovat v počítači.

Mezi další funkce patří aplikace (webový prohlížeč, prohlížeč obrázků, RSS čtečka, sociální knižní služba ReadRate, propojení s cloudovým úložištěm Dropbox) a hry ve čtečce. Čas si můžete ukrátit hraním Sudoku, karetní hry Klondike nebo šachů. K dispozici je i vybarvování.
Čtečka má díky podpoře služby Send-to-Pocketbook velké možnosti nahrávání e-knih, periodik a dokumentů bezdrátově - tj. přes wi-fi.

Alternativy ke čtečce knih PocketBook Color 633

 • Pocketbook Touch HD3 - e-book čtečka s klasickým černobílým displejem. Co se obrazu týče, poskytne lepší kontrast, méně rušivý projev displeje (bez rastru) a má funkci SmartLight pro ovlivnění barevné teploty podsvícení (od teplých po studené tóny). Je vodotěsná (chybí ji však slot na karty). Je to nejlepší, co můžete pro čtení beletrie mít - ale neumí zobrazit barvy.

 

Technická specifikace čtečky PocketBook Color 633

Displej: 6 palců E-Ink® Kaleido, rozlišení 1448 x 1072 pixelů -> 300 dpi pro zobrazení ve stupni šedých, integrované nasvícení, 16 odstínů šedi + 4096 barev
Dotykový displej: Ano, kapacitní vícesenzorové snímání
Podsvícení: Ano, plynule regulovatelné
Snímání natočení zařízení: ano, pomocí g-senzoru - podpora automatického otočení
Vodotěsnost: NE
Procesor: 1 GHz dualcore (2x1Ghz)
Operační paměť: 1 GB RAM
Vnitřní kapacita: 16GB (velikost dostupné interní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci zařízení)
Baterie: Li-Pol 1900 mAh, výdrž až jeden měsíc v závislosti na režimu použití a nastavení
Bezdrátové spojení: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Zvukový výstup: sluchátkový jack přes USB adaptér, Bluetooth; podpora MP3, OGG, M4A, M4B, Text to speech (TTS - ne CZ)
Připojení k počítači a nabíječce: Micro USB
Paměťové karty: podpora microSD (maximálně 32 GB)
Formáty knih: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM, CBR, CBZ
Formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, webový prohlížeč, RSS čtečka, kalkulačka, kalendář,hry (Klondike, scribble, sudoku, vybarvování, šachy), předčítání textu - TTS (ne v češtině), slovník
Materiál těla: Plast
Barva: Moon Silver
Rozměry: 161,3 x 108 × 8 mm
Hmotnost: 160g

Doplňkové parametry

Kategorie: Ebook čtečky
Záruka: 2 roky
Úhlopříčka displeje: 6"
Podsvícení displeje: Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje: 300ppi
Dotykový displej: Dotykový
Panel E-Ink: Kaleido™ HD
Jazyk menu: České menu
Tlačítka pro stránkování: Ano
Podpora paměťových karet: Ano, microSD
Audio: MP3 + předčítání
Wi-Fi: Ano

PocketBook Color - intro video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: