Onyx Boox Darwin 7 + pouzdro + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč

 
Akce
 • 1 z 2
 

6" Carta  1448x1072 s nasvícením
8GB; WiFi; audio, Android
20 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
menu_cz CZ menu,  182g

Dostupnost Vyprodáno
4 999 Kč / ks
Kód produktu OB_D7
Značka Onyx Boox
Kategorie Ebook čtečky
 

VYPRODÁNO, NAHRAZENO MODELEM ONYX BOOX POKE 2.

 • AKCE na aXOs.cz - kolekce 7500 e-knih ke stažení zdarma!
 • AKCE na aXOs.cz - voucher na eReading pro stažení e-knih v hodnotě přes 600 Kč!
 • AKCE na aXOs.cz - ochranná fólie na displej v hodnotě 89 Kč zdarma!
 • Záruka dva roky, české menu.
 • Možnost vrácení do 14 dnů.


Tato čtečka umožňuje využívat půjčování e-knih z knihoven a serveru Ereading/Palmknihy. (Po instalaci vhodné aplikace - můžeme realizovat za vás, viz související zboží)

Čtečka je v ruštině - doporučujeme zakoupit (za symbolickou 1 Kč) službu nastavení do češtiny - čtečka bude mít české menu.

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

Onyx Boox Darwin 7 je skvělá čtečka knih, která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • chtějí využívat půjčování e-knih z knihoven či komerčně
 • chtějí využívat nákup e-knih v e-shopu Amazon, ale nechtějí čtečku Kindle
 • chtějí ebook čtečku s maximálně detailním a kontrastním displejem
 • upřednostní bohatou podporu ebook formátů
 • dávají přednost čtečce bez reklam a bez registrace čtečky

Displej

Ve čtečce elektronických knih Darwin 7 je displej typu E-Ink, který je na bázi tzv. elektronického inkoustu. Na tomto typu displeje vypadá zobrazený text jako vytištěný na papíře. Je použit nejnovější typ E-Ink Carta, který nabízí znatelně vylepšený kontrast a zvýšení rychlosti otáčení stránek oproti předchozí generaci.  Displej samotný nevyzařuje světlo, je pasivní, což je ideální pro čtení - nenamáhá oči a netrpí odlesky od světelných zdrojů. U tohoto modelu je použito nejlepší rozlišení, které je aktuálně pro E-Ink displeje k mání, takže o maximální komfort při čtení je postaráno. Displej má jemnost 300ppi, jednotlivé body nejdou vidět lidským okem, takže zobrazené písmo je perfektně ostré.

Čtečka Darwin 7 má navíc integrované nasvícení displeje, lze tak komfortně číst za jakýchkoliv světelných podmínek - za světla, v šeru i v naprosté tmě. Tato funkce někdy nesprávně uváděná jako podsvícení displeje, je obrovskou výhodou oproti čtečkám, které touto funkcí nedisponují (dnes už zejména starší čtečky). Displej je oproti externím zdrojům světla rovnoměrněji osvětlen, výkon integrovaných LED diod zabudovaných ve čtečce lze jednoduše kdykoliv plynule regulovat nebo nasvícení zcela vypnout. S tímto druhem nasvícení je čtení v noci příjemnější na oči oproti LCD displeji (např. v tabletu nebo notebooku).
Darwin 7 přináší navíc vylepšení v podobě možnosti regulovat barevný nádech podsvícení, od studených ("modré") do teplých ("oranžová") odstínů. Lze tak přizpůsobit podání displeje vaší náladě a okolnímu světlu. Stejně tak tato funkce slouží k filtraci tzv. modrého světla, které může mít při čtení před spaním, neblahé následky na organismus. S touto čtečkou tento problém odpadá.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Rozměrově se jedná o průměrně kompaktní čtečku. Konkrétně 170 х 117 х 8,7 mm při hmotnosti velice 182 gramů. To jsou hodnoty, které nepřekvapí, ale můžeme být spokojeni. Čtečku Darwin 7 tak vezmete pohodlně kdekoliv s sebou, aniž by překážela. Problémem při použití může být kluzký povrch zadní strany, to však řeší obal, který je v balení.

Ovládání je přes dotykový displej, k dispozici jsou fyzická tlačítka pro otáčení stránek, pro zapnutí/vypnutí čtečky a pro pohyb zpět.

Menu čtečky je dostupné také v češtině. Čtečka se plus mínus ovládá jako jiné, tzn. její ovládání by neměl být problém pro nikoho. Pro plné využití potenciálu čtečky s Androidem je třeba říci, že tam už jsou potřeba znalosti mírně vyšší než nulové :-) Přirovnal bych to k ovládání dotykové mobilu s Androidem.

Čtení a podpora formátů

Čtečka Darwin 7od Onyxu je na tom co se nativní podpory formátů týče, velmi dobře. Případné nedostatky lze vyřešit doinstalací další čtecí aplikace.

Po rozbalení a prvním zapnutí podporuje jak nejrozšířenější trojici formátů, tzn. ePub, PDF, Mobi, tak také i méně používané formáty jako např. TXT, DJVU, HTML, RTF, FB2, DOC, CHM a další.

Při čtení dokumentů ve formátu PDF je k dispozici funkce PDF reflow (tzv. přeformátování textu), takže se dá celkem pohodlně použít i pro čtení souvislého textu v PDF. Displej o úhlopříčce 6" není vhodný pro technickou literaturu s rozsáhlými vzorečky nebo tabulkami, tam sáhněte po modelu s větší obrazovkou - Onyx Boox Nova 2.

Otáčení stránek je rychlé. Použit je na poměry čteček velice rychlý procesor a použita velká vnitřní operační paměť. I samotný E-Ink displej je optimalizován pro rychlejší listování, výrobce tuto technologii nazval Snow. I skrolování textu je tedy rychlejší než na čtečkách jiných výrobců, což se může hodit při využití pro čtení článků na internetu.

Při čtení knihy v klasických textových formátech (např. ePub, Mobi) lze měnit nejen velikost písma, ale také vybrat druh písma (font) a všelijak jinak ovlivňovat zobrazenou knihu. Fonty lze jednoduše dohrát, využít můžete např. fonty z Windows nebo ty volně dostupné na internetu.

Další výbava a funkce

Velkou devízou této čtečky elektronických knih je potencionální univerzálnost díky možnosti doinstalovávat Android aplikace. V reálu jej čeští uživatelé nejčastěji využijí pro instalaci programu pro půjčování e-knih z knihoven (funguje - ověřeno, doinstalování aplikace si můžete objednat spolu se čtečkou - viz související zboží). Je však nutné říci, že instalaci dalších aplikací komplikuje použití staré verze Androidu (4.4) a absence Google Play. Bezplatné aplikace je tedy nutno dohledat na internetu ve vhodné verzi, a do čtečky instalovat "ručně" přes .apk balíček.

Ve čtečce Darwin 7 je přítom audio výstup, s výstupem na sluchátka (či externí reproduktory). Po připojení sluchátek lze pouslouchat hudbu či audioknihy ve formátu MP3. 

Alternativy ke čtečce knih Onyx boox Darwin 7

 • Amazon Kindle Paperwhite 4 - Displej stejných parametrů, bez možnosti filtrovat modré světlo u Kindlu, zato navíc s vodotěsností a prachotěsností. Čtečka od Amazonu je také mnohem jednodušší, co se výbavy a možností týče a nelze do ní nainstalovat aplikace. Má podporu v podstatě jediného formátu - Mobi. Na PDF není Kindle použitelná čtečka. Darwin 7 vyniká oproti Kindlu formáty, někdo uvítá české menu a podporu přeformátování pro formát PDF. Dojem ze zpracování je u Paperwhite 4 lepší (pocit v ruce a "na oko").

 • Pocketbook Touch Lux 4 - Čtečka s horším rozlišením displeje (jemnost 300 vs 212 ppi) jako pro uživatele, kteří mají nižší rozpočet. Bez audio výstupu, bez možnosti doinstalovávat aplikace. Pro běžné čtení čtečka elektornických knih s perfektním poměrem cena/užitná hodnota

 • Pocketbook Touch HD3 - Čtečka se stejným displejem (panel, rozlišení, možnost filtrovat modré světlo). Prostředí HD3 působí ucelenějším a uhlazenějším dojmem, Darwin 7 však nabízí možnost doinstalovat aplikace (např. zmíněné půjčování e-knih z knihoven). HD3 nabízí navíc vodotěsnost, hardwarové tlačítka, a prémiovější zpracování. Připojit sluchátka/reproduktory lze u ní nejen přes běžný sluchátkový jack, ale také pomocí Bluetooth. Taktéž výdrž na nabití bude mírně lepší u HD3.

 • Onyx Boox Nova 2 - Větší model od stejného výrobce nabízí kromě větší úhlopříčky také stylus, díky kterému je kreslení či psaní na displeji mnohem přesnější. Pro běžné čtení zbytečný luxus, ale tento model si jistě najde své příznivce u uživatelů, kteří hledají poněkud více multifunkční zařízení (lepší využití pro PDF, psaní poznámek, atd.).

Technická specifikace čtečky Onyx Boox Darwin 7

Displej: 6 palců E-Ink® Carta HD 1448 x 1072 pixelů, 300 dpi, integrované nasvícení, 16 odstínů šedi, SNOW
Dotykový displej: Ano, kapacitní snímání, multi-touch
Podsvícení: Ano, plynule regulovatelné, možnost nastavit barevnou teplotu podsvícení (odstranění tvz. "modrého světla")
Vodotěsnost: nemá
Procesor: 1,2 GHz quadcore (4x1,2Ghz)
Operační paměť: 1GB
Vnitřní kapacita: 8GB (velikost dostupné interní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci zařízení)
Baterie: Li-on3000 mAh
Bezdrátové spojení: Wi-Fi b/g/n 
Zvukový výstup: 3,5mm sluchátkový výstup.
Připojení k počítači a nabíječce: Micro USB
Paměťové karty: slot na microSD kartu (až 32GB)
Formáty knih: PDF, EPUB, TXT, DJVU, HTML, RTF, FB2, DOC, DOCS, MOBI, CHM
Formáty obrázků: PNG, JPG, TIFF, BMP
Doplňkové funkce: možnost doinstalování .apk Android aplikací, mód pro podporu rychlého posouvání textu na displeji
Rozměry: 170 x 117 × 8,7 mm
Hmotnost: 182g

Negarantujeme funkčnost doinstalovaných aplikací a dohraných funkcí v čase, stejně jako neposkytujeme podporu na aplikace třetích stran.
Úhlopříčka displeje 6"
Podsvícení displeje Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje 300ppi
Dotykový displej Dotykový
Panel E-Ink Carta
Jazyk menu České menu
Tlačítka pro stránkování Ano
Podpora paměťových karet Ano, microSD
Audio MP3
Wi-Fi Ano

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
RP Avatar autora | 30.6.2020
Čtečka, která mi umožňuje půjčovat si e-knihy z místní půjčovny, nemusím nikam chodit a můžu být i na chatě, prostě kdekoliv. Displej je detailní a kontrastní, lze vybírat ze dvou režimů - rychlejší a kvalitnější, zhruba řečeno. Obal je pěkný, umí čtečku uspat, bude se dobře čistit. Barevné provedení mi vyhovuje. Rychlost čtečky je velmi dobrá, k otáčení stránek používám tlačítka (fungují i v aplikaci pro čtení půjčených e-knih). Podsvícení displeje je funkční, večer se s ním dobře čte. Jednodušší by mohlo být ovládání, které pro mne nelogicky funguje dvěma posuvníky pro teplou a studenou část spektra. K dokonalosti chybí lepší překlad menu do češtiny a Google Play.
5
Avatar autora | 25.6.2020
Moje první čtečka, takže se teprve seznamuji, ale na první dojem SPOKOJENOST!