Jakou čtečku na Vánoce 2019

Pokud sobě nebo někomu blízkému chcete udělat radost pořízením čtečky elektronických knih, jistě stojíte před otázkou, jaký typ a od jaké značky koupit. Čteček sice není tisíc druhů jako např. u mobilů, ale jsou ty méně dobré i ty lepší. Samozřejmě vždy by se měl výběr přizpůsobit požadavkům nového majitele. Pro účely doporučení jakou vybrat čtečku jako vánoční dárek se zaměřím na největší skupinu - typického českého uživatele, čtenáře beletrie, titulů dostupných v českém jazyce, a který tomu "moc nerozumí".

Doporučení je pak velmi jednoduché, pokud chci doporučit to nejlepší - Pocketbook Touch HD3, která se vyrábí ve dvou barevných provedeních:


Tato čtečka je nesmírně kompaktní a lehká, pro 6" displej platí, že na souvislý text je tak akorát. Ne nadarmo je většina prodaných čteček na světě s touto úhlopříčkou. Je to nejvyšší model výrobce, s perfektní hardwarovou výbavou a uživatelským prostředím.

Hlavními devízami čtečky HD3 jsou:

  • Displej - vysoké rozlišení (ostré skvěle čitelné písmo), skvělý kontrast, podsvícení displeje s možností regulace jak intenzity tak barevného nádechu (lze tedy odfiltrovat modré světlo). Číst na tomto displeji je radost za jakýchkoliv světelných podmínek.
  • Jednoduchá obsluha - vychází z přehledné logiky ovládání, kombinace dotykového displeje a tlačítek, z obrovské podpory formátů, českého ovládacího prostředí. Kdo by se přesto někdy ztratil a nevěděl si rady, stačí nám zavolat a poradíme ... v případě, že byla čtečka zakoupena u nás ;-)
  • Vodotěsnost - s touto čtečkou můžete bez obav číst kdekoliv - ve vaně, na zastávce v dešti, u bazénu, apod. 
  • Audiofunkce - předčítání textu v této čtečce náš typický uživatel nevyužije, protože není k dispozici jazykový balíček pro předčítání v češtině. Ale pořád lze čtečku využívat na poslech audioknih (ve formátu MP3), stačí připojit sluchátka nebo reproduktory. Buď po staru kabelem s 3,5mm sluchátkovým jackem nebo modernější bezdrátovou metodou přes Bluetooth.
  • Bohaté funkční výbava - kromě podpory víc jak 15 formátů zvládne tato čtečka PDF reflow (přeformátování textu v PDF), umožňuje zadávat poznámky (psané i kreslené), má funkci slovníku (s nahraným anglicko-českým slovníkem, další slovníky z cizí řeči do češtiny najdete mezi námi poskytovanými bonusovými materiály), hry (sudoku, klondike, šachy), obsahuje funkci pro bezdrátové nahrávání e-knih přes wi-fi, napojení na cloud Dropbox, umožňuje personalizaci e-knihy (font, velikost písma) a čtečky ("spořiče" obrazovky), atd.

 

pocketbook_touch_hd3 

Pocketbook Touch HD3 NElze doporučit tam, kde: je třeba přístup k nákupu e-knih na Amazonu (Kindle Paperhwite 4), kde je požadavek na půjčování e-knih z knihoven (Onyx Boox Poke Pro) a kde je z nějakého důvodu třeba větší displej (od Pocketbook Inkpad 3 nahoru - jak úhlopříčkou, tak cenou).

Pokud se vám čtečka 632 líbí, ale je to už přes finanční limit, podívejte se na Pocketbook Basic Lux 2 616 (nedotykový displej) a Pocketbook Touch Lux 4 627. Jsou to nižší modely, což se podepisuje na technických parametrech čtečky, ale vzhledem k ceně a jednoduchosti obsluhy jsou to perfektní volby s dobrým poměrem cena/výkon - a ostudu si s nimi neuděláte.

Nezapomeňte, že nákupem u nás získáte se čtečkou spoustu bonusů (e-knihy zdarma, ochrannou fólii na displej, garance displej, apod. - jsou vždy uvedeny v detailu produktu) a hlavně zákaznickou a technickou podporu, kterou jinde nemohou nabídnout.

Pokud jste se rozhodli nakoupit doporučovaný model, určitě nezapomeňte na vhodné pouzdro. Pokud přikoupíte ke čtečce zároveň pouzdro a nabíječku, pravděpodobně již "spadnete" do dopravy zdarma, která je poskytována na objednávky nad 4800 Kč.

Pokud si nejste jisti, jakou čtečku zvolit, např. z důvodů specifických požadavků, neváhejte nás kontaktovat na telefonu, emailu nebo chatu, viz kontakty.