Amazon Kindle Oasis 3 2019 grafit 8GB bez reklam + ZDARMA 7500 KNIH + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

Kód: AC_1314
6 490 Kč / ks
Momentálně nedostupné

7" Carta 1680x1264 s nasvícením
8GB; WiFi; vodotěsnost
4 formáty, Mobi; 
menu_anj ANJ menu; 188g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a osobních zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

Kindle Oasis 3 je unikátní VODOTĚSNÁ čtečka elektronických knih, která je nejvhodnější pro ty, kteří:

 • často čtou u bazénu, ve vaně, u moře a bojí se poškození čtečky vodou
 • chtějí čtečku s nejlepším displejem (kontrastem)
 • ocení detailní rozlišení a super ostré písmo
 • potrpí si na kvalitní až luxusní zařízení
 • nevadí jim menší podpora formátů
 • chtěli by napojení čtečky na Amazon

Displej

Čtečka e-knih Kindle Oasis 3 od Amazonu má zcela pasivní displej E-Ink Carta, na kterém vypadá text jako vytištěný na papíře. Mezi výhody tohoto řešení patří přirozený pocit ze čtení, vysoký kontrast písma a maximální úhly pohledu. Čtení z tohoto displeje nenamáhá oči jako čtení z tabletů a jiných zařízení s LCD displejem. Navíc displej netrpí odlesky na denním světle, naopak je písmo skvěle čitelné i na ostrém slunci. Displej Carta je co se kontrastu týče aktuálně to nejlepší, co lze ve čtečce mít.
Čtečka Oasis 3 (tedy verze 2019) má integrované nasvícení displeje. Což se hodí obzvláště za špatných světelných podmínek (málo světla - šero, tma). Aktivované podsvícení krásně displej osvítí příjemným světlem. Navíc je možno regulovat jeho intenzitu a to buď ručně nebo to nechat na automatice - senzoru okolního světla. Tato verze má navíc možnost uživatelsky přizpůsobit barevný nádech podsvícení - od studenějších k teplejším tónům a tedy i filtrovat tzv. modré světlo. Velice příjemná a návyková funkce, která je poprvé použita i u čtečky z rodiny Kindle.

Displej je dotykový. Pro ovládání lze využít i hardwarové klávesy. Ty se nacházejí na jedné straně displeje, čtečka se tak skvěle drží v jedné ruce. (Leváci se však nemusí bát, čtečku lze otočit i pro držení v levé ruce). 

Displej má úhlopříčku 7", což je nezvyklé. Dá se říct, že se to však neprojevilo na rozměrech samotné čtečky, která snese srovnání s většinou čteček starší generace s častějším 6" displejem.

Rozlišení displeje je 1680 x 1264 pixelů, při úhlopříčce to vytváří jemnost displeje 300ppi, což je maximum, co si dnes můžeme pořídit. Displejově je na tom čtečka velmi dobře, splní i nejvyšší nároky.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

Rozměry jsou 159 x 141 x 3,4-8,3 mm při hmotnosti 194 gramů. To jsou skvělé hodnoty, pokud vezmeme v potaz, že jde o čtečku s mírně větším displejem, než je běžné. Konstrukce je asymetrická, na jednom boku je rámeček širší, pro pevnější a jistější úchop, samozřejmě s patřičným vyvážením čtečky. Ergonomie na jedničku s hvězdičkou. 

Jak již bylo uvedeno, čtečka Oasis 3 se ovládá přes dotykový displej, plus má dvě tlačítka na otáčení stránek. Takže uživatel si může vybrat, co při otáčení stránek upřednostní.

Vodotěsnost

Ebook čtečka Amazon Kindle Oasis 3 je unikátní svou vodotěsností. 
Má certifikaci IPX8, tedy vodotěsnost a prachotěsnost. Představte si to tak, že se nebudete muset bát u vody, v denním provozu při nepříznivém počasí, na pláži. Čtečka zvládne potopení do hloubky 2m po dobu jedné hodiny, ale to samozřejmě raději nezkoušejte :-) Vodotěsnost zde není určena pro potápěče, ale pro používání čtečky bez strachu z utopení či vytopení čtečky. Samozřejmě používání čtečky mokrýma rukama, což je u běžných nevodotěsných čteček riziko, Vás může také nechat zcela v klidu.

Čtení a podpora formátů

Čtečky elektronických knih Kindle a model Oasis 3 není výjimkou, jsou zaměřeny hlavně na podporu firemního ebook formátu - Mobi (nověji AZW). Podpora formátů je u čteček Kindle omezená a je potřeba s tím před nákupem počítat. Formát Mobi, který čtečka Kindle Oasis 3 zvládne, je však velmi rozšířený a to i v ČR. Na Amazonu jsou v angličtině k dispozici milióny titulů, na českém trhu také není žádný problém sehnat novinky v češtině v Kindle formátu, je to jaksi automatické. Jiné rozšířené formáty (např. ePub) je však nutné před nahráním do Kindlu převést.

Podpora PDF není nejlepší. PDF soubory sice čtečka zobrazí, avšak celou stránku A4 umí tato čtečka zobrazit pouze celou na displej - písmo je pak velmi malé a pro většinu nepoužitelné k delšímu čtení. Lze zvětšit výřez, tj. přiblížit část textu (lupa), avšak toto není použitelné z důvodu nutnosti posouvání výřezu a horšíc odezvy danou E-Ink displejem. PDF v textové verzi můžete jednoduše nechat překonvertovat on-line službou od Amazonu - soubor zašlete na svůj kindle email, služba jej překonvertuje a zašle do čtečky v Kindle formátu. Tuto službu lze použít i na tyto formáty: HTML, DOC, DOCX.

Otáčení stránek je velmi rychlé a plynulé. Použitý procesor a optimalizace zajišťuje rychlé otáčení stránek, ale také pohyb v menu a celkově reakce čtečky.

Při čtení knihy ve formátu Mobi jde samozřejmě měnit velikost písma a font. Ve čtečce je nahráno několik fontů od výrobce, další lze dohrát. Provedení přednahraných fontů je na špičkové úrovni, uspokojí i ty nejnáročnější uživatele ebook čteček.

Menu je v angličtině, NElze doinstalovat češtinu. Samozřejmě čtečka bez obtíží zvládá zobrazovat e-knihy s českými znaky.

Další výbava a funkce

Po bezplatné registraci na Amazonu a zřízení emailové adresy ve tvaru neco@kindle.com můžete využívat on-line konverzi souborů a využít zasílání periodik do čtečky  (novinky, např. z iDnesu, atp.).

S vhodnými pouzdry umožňuje Oasis 3 využít funkci sleep/wakeup. Ta funguje tak, že magnet ve čtečce zareaguje na magnet v pouzdru - při otevření pouzdra se čtečka probudí z režimu spánku, po zavření desek pouzdra k sobě, se čtečka sama uspí.

Čtečka obsahuje také slovníky, s možnosti procvičování slovíček a přidávání vlastních. Možno dohrání anglicko-českého slovníku.

Alternativy ke čtečce KINDLE OASIS 3

 • Pocketbook Inkpad 3 - čtečka s větším 7,8" displejem, vyniká softwarem (české menu, lepší podpora formátů včetně super práce s PDF). Nemá tak luxusní zpracování jako Oasis.
 • Pocketbook Touch HD3 - vodotěsný TOP 6" model tohoto výrobce, s podporou Bluetooth a bohatou softwarovou výbavou.
 • Amazon Kindle Paperwhite 4 - bratříček s menším 6" displejem a ne tak luxusním zpracováním. Nalezneme zde však prakticky to samé co u Oasis, včetně vodotěsnosti. Chybí tlačítka a čtečka má klasickou souměrnou konstrukci. Oasis 3 má 25 diod podsvícení, Paperwhite pouze pět, rovnoměrnost podsvícení je tak u dražší čtečky spektakulární.

Obsah balení AMAZON KINDLE OASIS 3

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • český návod v PDF v elektronické podobě
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuální přidávané bonusy viz název zboží.

pouzdra_axosDoporučuji přikoupit

Technická specifikace Amazon Kindle OASIS 3

Displej: 7" E-Ink displej s technologií elektronického papíru Carta, 1680x1264 bodů, 300 ppi, 16 stupňů šedé
Ovládání: dotykový displej, tlačítka na otáčení stránek
Podsvícení: integrované nasvícení s adaptivním senzorem světla a možností ručně měnit barvu podsvícení (od teplých do studených tónů)
Baterie: Výdrž až šest týdnů bez nabíjení (při čtení půl hodiny denně s vypnutou wifi a osvětlením nastaveným na hodnotu 10). Velký vliv na výdrž baterie má wifi a zapnuté nasvícení.
Procesor: 1000 MHz
Operační paměť: 512 MB
Kapacita paměti: 8GB
Podpora paměťových karet: NE
Wifi:  802.11b, 802.11g, 802.11n 
Podporované formáty knih: Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, nechráněný MOBI, PRC; přes on-line konverzi: HTML, DOC, DOCX 
Podporované zvukové formáty: AAX (přes Bluetooth A2DP)
Podporované formáty obrázků: přes on-line konverzi JPEG, GIF, PNG, BMP
Doplňkové funkce: webový prohlížeč, slovník
Vodotěsnost: IPX8 - hloubka 2m po dobu 1 hod.
Rozměry: 159 mm x 141 mm 3,4-8,4 mm
Menu: angličtina a jiné cizí jazyky (není v češtině)
Hmotnost: 188g

Doplňkové parametry

Kategorie: Ebook čtečky
Záruka: 2 roky
Úhlopříčka displeje: 7"
Podsvícení displeje: Pasivní s nasvícením
Jemnost displeje: 300ppi
Dotykový displej: Dotykový
Panel E-Ink: Carta
Jazyk menu: Anglické menu
Tlačítka pro stránkování: Ano
Podpora paměťových karet: Ne
Audio: Bez zvuku
Wi-Fi: Ano
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
TT Avatar autora | 22.4.2021
Velika spokojenost. Nahrada za kindle paperwhite prvni generace. Jedina nevyhoda ze s obalem se hure drzi. Prida skoro stejnou vahu jako ctecka. Lepsi je uchyt a drzeni bez obalu. Ale zase riziko poniceni.
5
KV Avatar autora | 26.2.2021
výborný produkt
5
Avatar autora | 10.10.2020
výborný
5
P Avatar autora | 2.4.2020
Mám jí 10 dní, je fantastická. Hledal jsem něco většího a Oasis nezklamal. V porovnaní s PocketBook 627 Touch Lux 4, rozhodně obrovský upgrade - stálo to za to. Úžasná odezva. Na displej se nádherně kouká - nastavení nejen intenzity ale i teploty podsvícení, kterým mnoho čteček nedisponuje, značně rozšiřuje možnosti zobrazení. Díky netradičnímu tvaru se skvěle drží. Kovový kryt jí dodává pocit určité robustnosti. Je to můj první Kindle, takže mne překvapil a snad i trochu zamrzel způsob, kterým software třídí knihy, tj. ne podle názvu souborů, ale jejich metadat (máte-li trpělivost a velkou potřebu, jdou editovat třeba v Calibre). Nevidím to jako velký problém, ale mám rád svůj pořádek :D. Aspoň je tu možnost vytvařet kolekce (složky). Neměnil bych (snad jen za 32GB, ale ta nebyla na skladě a 8GB je až až :D) Podtrženo a sečteno, 10/10.