VYPRODÁNO - PocketBook 840 InkPad - tmavě hnědá

8" E-Ink  1600x1200 s nasvícením
4GB; WiFi; Dropbox
16 formátů, ePub, PDF, DOC(X)
 CZ menu,  350g

Přidat hodnocení

VYPRODÁNO
5 699 Kč bez DPH 4 710 Kč
ks
Úhlopříčka displeje: 8 palců
Dotykový displej: Ano
Tlačítka pro stránkování: Ano
Nasvícení displeje: Ano
České menu: Ano
Rozlišení displeje: 1600 x 1200
Podpora paměťových karet: Ano
Wi-Fi: Ano
Operační systém: Uzavřený
TTS (předčítání textu): Anglicky
Vodotěsná: Ne

VYPRODÁNO - PocketBook 840 InkPad - tmavě hnědá

 

UKONČENÝ MODEL, NÁSTUPCE je POCKETBOOK INKPAD 2.

Hodnocení zákazníků

Michal Legerský
16.3.2016
Čtečku mám delší dobu, po upgrade na fw 5.11 se zvětšila využitelná velikost displeje. Rozdíl velikosti plochy oproti 6" čtečkám je neskutečných 75 %. Podporuje 32GB micro SD karty (vyzkoušeno Kingston). Množství formátů, dokonce djvu. Podpora pro PDF je perfektní. Nesrovnatelné s četbou knihy na LCD monitoru. Uchycení originálního pouzdra zakrývá konektor micro USB, možná bych příště volil to jednodušší pouzdro, kde tento problém není.
Alex
3.3.2016
Čtečku jsem bral hlavně kvůli velkému displeji, protože ty kapesní modely jsou na mé potřeby příliš malé. Tato zvládá s přehledem i formát PDF. Po třech týdnech bezproblémové soužití.
Zdeněk Kaplický
15.11.2015
Pořizoval jsem čtečku hlavně kvůli studiu a v menší míře pro čtení knih. Hlavní požadavek byl na čtení PDF. Na což se hodí velký displej, takže nebylo na výběr. Velikost a rozlišení jsou super, stejně jako podpora PDF. I v PDF lze texty podtrhávat a využívat překladač. Rychlost je dobrá, dokonce stejně rychle si poradí i s naskenovanými dokumenty. Podsvícení mohlo být lepší a cena také není lidová, ale jinak jde o povedenou čtečku, která vlastně ani nemá konkurenci. Pro studium doporučuji.
Lukáš Tyl
27.8.2015
Velký displej, intuitivní ovládání. Pomalejší načítání oskenovaných knih. Na pdfka stejně asi nejlepší možná volba, byť by mohli zapracovat na zpracování (taktéž mi trochu prosvítá, jak psali v recenzi).
Roman Skalický
11.3.2015
Tak něco takového na trhu chybělo. Až se divím, že se toho nikdo nechytl dříve a také že zatím není žádná relevantní konkurence. Velikostně akorát, displej je 100 a 1 oproti LCDčkům. Design je fajn, mám sice originální pouzdro, ale ani to vzhled nekazí, naopak. Pokud je pro vás šestipalcová čtečka málo, je 840ka jasnou volbou. A skvělou volbou.
P.
10.3.2015
Trochu mě zklamalo pomalejší otáčení stránek než má 626, ale tento problém se dá vyřešit. Do nového firmware je možno nainstalovat Cool reader, která má mnohem více možností nastavení. Když se ve font setting dá vyhlazování písmen na vypnuto, stránky se otáčí okamžitě a bez sebemenší prodlevy.
Jirka
9.3.2015
Inkpad je snad jediná prodávaná čtečka, která uspokojí požadavky na větší než šesti palcový displej, podsvícení, rychlost prostředí, šetrnost k očím a skousnutelnou cenu. Aplikace jsou vyladěné, možnosti nastavení a přizpůsobení taktéž najdete. Pro většinu lidí troufám si říci dostatečné. Rozlišení a celkově displej je perfektní. Mohl by sice být trošku světlejší, ale pokud je málo světla, vyřeší to zapnutí podsvícení, které je luxusní a dá se velmi jemně regulovat.
Výtku bych měl jen k malému tlačítku pro zapnutí čtečky, hůře se mačká. Taktéž krytka USB konektoru mě dost otravuje. Mám nejnovější aktualizaci, přesto v souborech typu epub se mi stane, že čtečka nevykreslí stránku. Začal jsem raději používat pdf, než to výrobce opraví.
-
3.2.2015
Dobrý den,
čtečku jsem zakoupil hlavně kvůli velkému displeji a podpoře formátu PDF. Na čtení skript. Číst tyto soubory by na 6'' displeji postrádalo smysl. Čtečka tohle výborně plní. Původně jsem se obával, že si s tak rigidním formátem neporadí a bude docházet k nelogickému zalamování řádků. Ale to byly neopodstatněné obavy, zvládá to skvěle.

Nebudu psát klady, protože těch je až až. Práce se čtečkou je skutečná radost. Má mnoho užitečných funkcí, které můžete a nemusíte využít (Drop Box, Send to Pocketbook atd. - vše v manuálu). Z ní by bavilo čtení i analfabeta :-).

Jak jsem již psal samotné čtení PDF je skvělé. Pomalejší je otevírání větších dokumentů. PDF do 10 MB otevře takřka ihned. Při větších se čas prodlužuje. Na otevření velkých PDF (cca 300 MB) se čeká odhadem do 10 sec. Zkoušel jsem otevřít i PDF o 1,1 GB a tam překvapivě doba zůstávala pořád kolem 10 - 15 sec.

I když jsem to se čtečkou původně ani nezamýšlel, zkusil jsem beletrii. Čtečka (narozdíl od konkurentů od Kindlu) zvládá vícero formátů. Software pro čtení asi toho nejrozšířenějšího formátu ePUB ale není tak dokonalý. Při otáčení stránek se nová stránka někdy nezobrazí (displej zůstane úplně bílý). Musíte se vrátit a zkusit to znovu nebo změnit font písma, aby jste stránku načetli. Nestává se to tak často, ale pravidelně, pokud chcete listovat zpět. U jiných formátů jsem tento problém nezaznamenal. Snad tento problém vyřeší nový firmware. Jen dodám, že nemám starý 4.4, ale nový 5.4. Otázka je, zda-li mít nový firmware je výhoda. Čtečka dostane pouze nový vzhled. Určitě se nezrychlí, ani nezpomalí. Ale prý (podle postřehů jiných uživatelů) na starém firmware šlo nainstalovat lepší software, který výše popisované problémy nemá. To na novém nejde.

To je z těch záporů asi tak vše. Co se týče webového prohlížeče, tak ten není na úrovni počítače, ale to snad nikdo nepředpokládal. Je pomalejší, ale ke čtení novin stačí. Ale ani to snad není zápor, je to jen konstatování.

Pouzdro, které se dá ke čtečce dokoupit, je pěkné. Jeho zavření je zajištěno magnety, a tak se jen tak samo neotevře. Taky v něm čtečka výborně sedí. Miniaturní připomínku mám jen k nabíjení čtečky. V pouzdře nabít nejde. Otvor na konektor je jednak zakrytý plastem, jednak je přímo v místech, kde je čtečka uchycena k pouzdru. Když chcete nabíjet nebo se spojit s PC, musíte čtečku vyndat. Podle mě to šlo vyřešit lépe. Například na otvor pro sluchátka/reproduktory mysleli i v úchytech pouzdra.

Jak jsem psal, čtečku naprosto doporučuji. Zápory nejsou zdaleka tak významné a klady nad nimi drtivě převažují.
Petr Sklář
21.11.2014
Konečně velká čtečka. Popis uvedený prodejcem a hlavně jeho informace na blogu se shodují se skutečností. Doufám, že mi Inkpad bude dlouho sloužit.
Tomáš
12.11.2014
Displej je asi trošku tmavší, ale to ničemu nevadí. Na světle to k pěknému světle stačí a za tmy si zapnu podsvícení. Rozlišení displeje je prvotřídní, váha k poměru velikosti je velmi dobrá, Inkpad se dobře drží i je skladný a lehký pro cestování. Do čtečky je již nový software, jeho grafika je mnohem lepší, předešlý design byl moc zastaralý a grafika odrbaná. Po aktualizaci se mi zdá Inkpad i rychlejší. Za týden mám přečteny tři knihy po cca 500 stranách, půlku z toho s podsvícením a baterie mi ukazuje ještě 35%.
Vladimír
2.11.2014
Inkpad má silné stránky v rozlišení,k rychlosti, velkém displeji. Váha je OK v poměru k velikosti. Potěší přehrávač MP3 a převádění textu do řeči (bohužel zaítm není pro čteštinu.) Podsvícení jde vypnout, v noci se hodí, i když pak je černá spíše tmavě šedá. Je to výborná čtečka. Pokud chcete na displej hodně textu a nebaví vás neustále otáčet stránky, jděte do ní.
Adam Král
29.10.2014
Čtečku mám velmi krátce, ale zatím jsem nadmíru spokojen. Dlouho jsem na ní čekal, protože jiné čtečky se mi pro mé potřeby neosvědčily. Je to nej čtečka pro PDF dokumenty. Jen škoda, že zatím nejsou k dispozici pouzdra.
Platební metody

BLOG a FÓRUM

Pro všechny fanoušky elektronického čtení a uživatele ebook čteček, píšu blog na adrese EbookExpert.cz (novinky, tipy a triky, recenze čteček) a provozuji specializované diskuzní ebook fórum. Nákupem v e-shopu aXOs.cz podpoříte i jejich další provoz.