Pocketbook 614(2) Basic 3 černý + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

6" Carta 800x600 nepodsvícený
8GB; WiFi; hry a aplikace
16 formátů, ePub, PDF reflow
 CZ menu; 170g

Přidat hodnocení

Skladem
1 989 Kč bez DPH 1 644 Kč
ks
Úhlopříčka displeje: 6 palců
Dotykový displej: Ne
Tlačítka pro stránkování: Ano
Nasvícení displeje: Ne
České menu: Ano
Rozlišení displeje: 800 x 600
Podpora paměťových karet: Ano
Wi-Fi: Ano
Operační systém: Uzavřený
TTS (předčítání textu): Bez
Vodotěsná: Ne

Pocketbook 614(2) Basic 3 černý + ZDARMA 7500 KNIH + OCHRANNÁ FÓLIE NA DISPLEJ + BALÍČKY KNIH V HODNOTĚ PŘES 600 Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ NA DISPLEJI!

 • AKCE na aXOs.cz - kolekce 7500 e-knih ke stažení zdarma!
 • AKCE na aXOs.cz - voucher na eReading pro stažení e-knih v hodnotě přes 600 Kč!
 • AKCE na aXOs.cz - ochranná fólie na displej v hodnotě 89 Kč zdarma!
 • AKCE na aXOs.cz - garance nula vadných bodů na displeji
 • Záruka dva roky, české menu, český manuál v PDF podobě.
 • Možnost vrácení do 14 dnů.
 • Podpora odborného prodejce, telefonická podpora od výrobce, reklamace s vyzvednutím výrobku u zákazníka.
 • Spolu se čtečkou doporučuji zakoupit i pouzdro pro PocketBook Basic 3 - chrání čtečku a zlepšuje její držení. Nejoblíbenější modely naleznete dole na této stránce v souvisejícím zboží.
   

Celý následující popis pro vás vytvořil provozovatel e-shopu aXOs.cz na základě svých dlouholetých zkušeností s ebook čtečkami a zkušeností s touto čtečkou elektronických knih.

PocketBook Basic 3 patří mezi levné kvalitní čtečky elektronických knih. Je vhodná pro čtenáře, kteří:

 • hledají kvalitní čtečku knížek s co nejmenší cenou
 • chtějí čtečku s českým menu a bohatou podporou formátů
 • hledají druhou levnější čtečku do rodiny nebo pro děti
 • nevyžadují nasvícený displej a funkce nesouvisející se čtením

 

Displej

Displej používá technologii elektronického inkoustu, konkrétně nejnovější panel E-Ink Carta. Díky tomu je zážitek ze čtení na PocketBook Basic 3 velmi podobný čtení z tištěné knihy. Jako byste četli přímo z papíru. Čtení je tak přirozené a nenamáhá oči jako např. při čtení z tabletů a jiných zařízení s LCD displejem, neboť použitý displej nevyzařuje žádné světlo, je zcela pasivní. E-Ink Carta je nejvíce kontrastní displej na světě, takže v tomto ohledu dostanete to nejlepší možné na trhu. Čtečka je však velmi levná, což se muselo někde odrazit - na rozlišení, které zůstalo poplatné low-endové třídě produktu. Rozlišení je pouze 800x600 bodů, písmo už tak může být pro někoho poněkud kostrbaté. Na druhou stranu je nutno říci, že před několika roky nic lepšího než toto rozlišení nebylo :-) Displej není podsvícený, skvěle se čte za denního světla, i na tom největším sluníčku uvidíte perfektně vykreslený text bez odlesků.  Za tmy je samozřejmě vzhledem k pasivní konstrukci displeje, nutno přisvítit zdrojem světla - stejně jak si v noci posvítíte na tištěnou knihu lampičkou nebo světlem v místnosti.

Displej u PocketBooku Basic 3 614(2) má 6" úhlopříčku (15,24 cm), což je ideální velikost na čtení beletrie a souvislejších textů. Zároveň to dovoluje zachovat čtečku kompaktní a dobře přenosnou.

Rozměry, konstrukce, ovládací prvky

PocketBook Basic 3 je průměrně velká čtečka e-knih, která má velké ovládací prvky. Proto se dobře drží a ovládá.
Přesné rozměry jsou 
174,4 х 114,6 х 8,3 mm a hmotnost činí jen 170g. Patří tedy spíše k těm lehčím, což je příjemné zejména při dlouhotrvajícím čtení.

Čtečka je vyrobena z plastu. Zadní strana je vždy černá a má mírný film proti klouzání z rukou. Barva přední strany se liší, existují dvě barevné varianty - černá a bílá. 
Basic 3 se ovládá přes hardwarové tlačítka. Dvě velká tlačítka jsou pod displejem vpravo a vlevo, slouží primárně pro otáčení stránek. Uprostřed pod displejem je kruhový čtyř-směrný volič, který má uprostřed velký potvrzovací střed.
Menu čtečky je v češtině i slovenštině, logika ovládaní je velmi dobrá, čtečka se tak bude dobře ovládat komukoliv - dítěti i starší osobě, včetně osob neholdující technice.

Čtení a podpora formátů

Čtečky elektronických knih od výrobce PocketBook jsou známé svou podporou formátů. Ani model Basic 614-2 není výjimkou.
Podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s DRM ochranou) a PDF.
Kompletní seznam podporovaných formátů inzerovaný výrobcem: 
PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Všechny uvedené formáty zvládne bez konverze - stačí soubor nahrát do vnitřní paměti čtečky. Krom toho mám vyzkoušeno, že čtečky PocketBook zvládají i formát PDB.

Otáčení stránek zvládá poměrně svižné, lze zvolit, kdy bude probíhat invertování displeje. Doporučuji využít volbu po desíti otočení. 

Při čtení běžných ebook formátů jde samozřejmě měnit velikost písma, měnit font, řez písma, atd. Ve čtečce je nahráno mnoho fontů od výrobce, další si můžete jednoduše nahrát z počítače. Ručně lze zvolit orientaci displeje, číst můžete nejen na výšku, ale také na šířku.
U PDF lze využít několik režimů (lupa, sloupce) včetně režimu Znovu, kde se aktivuje tzv. PDF reflow - čtečka umí text u PDF zvětšit tak, aby řádky nepřetékaly mimo obrazovku. 

Další výbava a funkce

Čtečka e-knih PocketBook Basic 3 nabízí také několik aplikací a her: prohlížeč webových stránek, kalkulačku, kalendář a hodiny, šachy, prohlížeč fotografií, hry Klondike, Scrible a Sudoku.
Basic 3 stejně jako ostatní ebook čtečky od PocketBooku vyniká mezi ostatními čtečkami na trhu možností personifikace, lze měnit např. obrázek při vypnutí čtečky, měnit funkci jednotlivých hardwarových tlačítek, apod.
Čtečka nevyžaduje registraci, je kompletně bez reklam.

Alternativy k ebook čtečce PocketBook Basic 3

 • Amazon Kindle 8 Touch - Pocketbook má novější (kontrastnější) displej, rozlišení je stejné. Čtečka od Amazonu nabídne vyšší výdrž baterie na jedno nabití, podporu ekosystému od Amazonu (např. možnost zasílání periodik) a dotykový displej (bez tlačítek, což může být pro někoho nevýhoda). Další výhody jsou na straně čtečky od PocketBooku: české a slovenské menu, je bez reklam, bohatá podpora formátů včetně dobré práce s PDF, možnost rozšíření paměti microSD kartou, česká podpora a servis, mnohem větší možnosti přizpůsobení a nastavení.
   

Obsah balení čtečky PocketBook Basic 3 614(2)

 • čtečka elektronických knih
 • USB kabel
 • rychlá příručka
 • plus bonusy jen na aXOs.cz - aktuální přidávané bonusy viz název zboží.
   

Doporučuji přikoupit

 • Pouzdro pro PocketBook Touch Basic 3 614 pro ochranu čtečky a lepší držení. Všechny obaly najdete na odkazu, nejoblíbenější na této stránce pod nadpisem Související zboží.
 • USB nabíječku pro nabíjení bez závislosti na počítači.
   

Technická specifikace PocketBook Basic 3 614-2

Displej: 6" E Ink Carta, 800 x 600 bodů, 166dpi, 16 stupňů šedé
Ovládání: tlačítkové
Barva: černá nebo bílá
Baterie: Li-Ion, 1300 mAh, až 8000 stran na jedno nabití
Procesor: 1 GHz
Operační paměť: 256 MB
Kapacita paměti: 8 GB (dostupná paměť se může lišit)
Podpora paměťových karet: microSD (až 32GB)
Wifi: Wifi b/g/n
Podporované formáty knih: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Podporované formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: slovníky, Kalkulačka, Kalendář a hodiny, Šachy, Klondike, Fotky, Scrible, Sudoku
Rozměry: 174,4 х 114,6 х 8,3 mm
Hmotnost: 170g

Hodnocení zákazníků

Tomáš Limbert
14.7.2017
Doporučuji pro člověka, který nehledá žádné extra funkce navíc - prostě kvalitní čtečku, která vydrží dlouho na baterii a neseká se..
Platební metody

BLOG a FÓRUM

Pro všechny fanoušky elektronického čtení a uživatele ebook čteček, píšu blog na adrese EbookExpert.cz (novinky, tipy a triky, recenze čteček) a provozuji specializované diskuzní ebook fórum. Nákupem v e-shopu aXOs.cz podpoříte i jejich další provoz.